Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúknál, aki vesz...

Jehova tanúknál, aki vesz magának az emlékjegyekből, ő mi alapján dönti el, hogy méltó arra?

Figyelt kérdés

Mert ezt az idézetet hozzátok fel:


1Kor 11,27 Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.


Mi a mérce? Mit kell egy tanúnak elérnie, megfelelnie, hogy eljöjjön az a nap, mikor azt mondja magáról, hogy méltóvá tétetett, hogy úgy gondolja, hogy ő lesz az az egy a 144000-ből, aki Krisztussal megy az égbe uralkodni?


Nem kötekedni akarok, hanem megérteni.

Köszönöm az érdemi hozzászólásokat!


2012. nov. 17. 11:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%

Kedves kérdezőnek.


Nem a testvér dönti el, hanem Jehova.

Ha valaki a 144000-hez tartozik annak Jehova szelleme tesz bizonyságot hogy elhívott személy,


Az apostolok tökéletlenségük ellenére is kitartottak Jézus mellett az ő próbái alatt. Ezért ezt mondja nekik: „Szövetséget kötök veletek, ahogy az Atyám szövetséget kötött velem egy királyságra.”


Ez a személyes szövetség Jézus és lojális követői között egyesíti őket vele, hogy részük legyen az ő királyi uralmában. Végül 144 000-re korlátozódik azoknak a száma, akiket felvesznek ebbe a Királyság-szövetségbe.


Jézus itt egy különleges szövetségre utalt, amelyet a 144 000 szellemtől született testvérével kötött, akik ’mindhalálig hűek’ maradnak, és ’győzteseknek’ bizonyulnak (Jelenések 2:10; 3:21)

Az ehhez a korlátozott számú csoporthoz tartozók lemondanak arról a reményről, hogy a földön éljenek örökké hús-vér emberként. Krisztussal fognak uralkodni az égben, trónokon ülve, hogy ítéljék az emberiséget


Jézus valójában azt vállalta szerződésben, hogy ez a „kicsiny nyáj” Ábrahám magvának másodlagos részeként uralkodni fog vele az égben (Lukács 12:32). Ezer esztendeig


Jézus erről a szövetségről, mely közte és lábnyomkövetői között jött létre, ezt mondta: „Ti vagytok azok, akik a próbáimban kitartottatok velem; és én szövetséget kötök veletek, miként az én Atyám szövetséget kötött velem egy királyságra, hogy ehessetek és ihassatok az asztalomnál az én királyságomban, és trónokon ülve ítéljétek Izrael tizenkét törzsét” (Lukács 22:28–30, NW ). A Királyság-szövetség akkor lépett érvénybe, amikor Jézus tanítványai i. sz. 33 pünkösdjén fel lettek kenve szent szellemmel. Ez a szövetség örök érvényű marad Krisztus és társkirályai között (Jelenések 22:5).

2012. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Kedves Tanú! Köszönöm a válaszod!


Ismerem az ez irányú Bibliai párhuzamokat, köszönöm.


"Nem a testvér dönti el, hanem Jehova."


És ez hogyan történik? Álmot látnak, pusztán úgy vélik, ők vannak legrégebben a gyülekezetben, mi alapján mondja mondjuk 2008-ban József testvért, hogy nem vesz az emlékjegyekből, 2009-ben meg azt mondja, hogy vesz belőle. Mi történt abban az egy évben? Engem a gyakorlati oldala érdekelne. Köszönöm.

2012. nov. 17. 12:16
 3/24 anonim ***** válasza:
27%
Ez az elhívás nem egyik napról a másik napra vagy egy évre történik, hanem ez egy folyamat. Az illető személy olyan ember aki őszintén szereti Jehovát, élete folyamán bebizonyítja, hogy Jehova iránti szeretete, és a szavában kapott tanácsok az élete részét képezi és felette áll az emberi elképzeléseknek. Kialakul egy olyan kapcsolat az illető személy és Jehova között, amely olyan erős és szeretet teljes mint egy apa és fia között van. Amikor Jehova kiválasztja, állandóan a szelleme által olyan bibliai írásszövegekre irányítja a figyelmét, amelyek a felkentekre vonatkozik. A szellem működése egyre erősebb lesz amint az idő előrehalad és készteti arra, hogy magához vegye a jelképeket. Itt egy fontos dolog történik, az illető személynek el kel döntenie azt, hogy elfogadja e ezt az elhívást, vagy sem. A Jehova által adott szabad akarat által erre lehetősége van. Ha elfogadja az elhívást, akkor ezt azáltal nyilvánítja ki egyértelműen, hogy Krisztus halálának emlékünnepén magához veszi az emlékjegyeket. Ezután Jehova különböző feladatokkal bízhatja meg, amelyeket el kell végeznie és ebben a szelleme által a segítségére van. Segít neki helyesen értelmeznie az Ő szavát a Bibliát. A minden napjaiban nyilvánvalóvá válik a felkent számára, hogy Jehova vezeti őt, bármilyen nehézséggel vagy megbízatással kell szembenéznie mellette van és támogatja. Ha feltétel nélkül elfogadja Jehova vezetését akkor az első elpecsételésben részesül, és ettől kezdve Jehova fiának fogadja el, de ahhoz, hogy a végleges elpecsételésben részesüljön, mindhalálig ki kell tartania Jehova és az Ő tiszta imádata mellett. Arról, hogy az első elpecsételés mikor történik meg és hogyan, arról azért nem írok, mert ezt az elhívásban részesült személy előtt félreérthetetlenül teljesen nyilvánvaló lesz. Erről sokat lehetne írni, de ez az elhívottra és Jehovára tartozik.
2012. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
7%

Jehova Tanúi nem látnak álmot, nem erről van szó. Jehova szent szelleme segítségével tudatosítja a választását. Pál hozzátette, hogy a szent szellem, amit kapnak, ’tanúbizonyságot tesz az ő szellemükkel együtt, hogy ők Istennek gyermekei, Krisztusnak pedig részes társai’. Ez egy hűséges felkent testvérben olyan határozott bizonyság, mint az a tudat, hogy milyen nemű.


Sokféle oka lehet annak, ha valaki úgy dönt, hogy vesz az emlékjegyekből. Félre értheti a testvér valamely érzelmi megrázkódtatás miatt is ezt a tudatosságot, néhányan felismerték, hogy az, amiért fogyasztottak az emlékjegyekből, esetleg egyfajta érzelmi reakció volt valamilyen fizikai vagy szellemi túlterheltségre. Mégis rájöttek, hogy őket igazából nem az égi életre hívták el. Meg aztán fel is magasztalhatja magát. Ez viszont úgy is kiderül.


Nincs szükség arra, hogy bárki közülünk nyugtalankodjon, ha egy személy elkezd fogyasztani az emlékjegyekből, vagy éppen abbahagyja ezt. Valójában nem ránk tartozik, hogy valaki ténylegesen fel lett-e kenve szent szellemmel, és el lett-e hívva az égi életre vagy sem. Emlékezzünk vissza arra a szilárd biztosítékra, amelyet Jézus adott: „Én vagyok a jó pásztor; és ismerem az enyéimet.” Ugyanilyen biztos az is, hogy Jehova is ismeri azokat, akiket szellemi fiaivá választott.

2012. nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%
Mellesleg, ha a kérdező arra kíváncsi, hogy van-e valami plusz, melyet a felkenteknek meg kell tenniük, azt kell mondjuk, hogy nincs. Egy igaz hívőnek a földi reménységben is ugyanannak az igazságoknak kell megfelelnie, mint az égi elhívású felkenteknek. Cselekedni kell Isten akaratát és mindenek előtt teljes szívből szeretni kell Jehovát!
2012. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Ez az elhívás nem egyik napról a másik napra vagy egy évre történik, hanem ez egy folyamat."


Én nem is ezt mondtam. Hanem valóban úgy van, hogy egyik évben nincs elhívása, pedig mondjuk x ideje már tanú, a másik évben meg úgy érzi, hogy elhívása van és vesz az emlékjegyekből. Én ha már ma bizton állítom, hogy Krisztussal fogok uralkodni az ezer évben, akkor "Jehova"

előtt azzal teszek bizonyságot ennek elfogadásáról, hogy eszek egy évben egyszer évenként a kenyérből?

2012. nov. 17. 14:10
 7/24 lsandor ***** válasza:
14%
Nagyon remélem, hogy ez a kérdés tényleg nem kötekedés céljából született. Mi a mérce? Nincs mérce. A Biblia szerint ezt egy személy érzi, tudja, hogy ő az égben szeretne élni. Nem ítéljük meg azt, aki vesz belőle, tehát nem rajtunk áll, hanem Jehován az, hogy ez a személy tényleg a 144 000-hez tartozik-e. Nem a mi feladatunk eldönteni. De ahogy kedves kérdező idézted az 1Korintusz 11: 27 melyből kiderül, hogy ez egy igen komoly dolog, tehát ha valaki vesz az emlékjegyekből akkor azzal a tudattal teszi, hogy ha igazából nem tartozik a 144 000 csoporthoz, akkor komoly helytelenséget követ el
2012. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Úgy döntöttem, hogy valamikor neki fogok esni, hogy kielemezzem teljesen a jelenések könyvét...

Jaj, mindig ott az a valamikor...


Na szóval. Én nem hiszek ebben a 144 ezres dologban.

Semmi értelmét nem látom ennek.

De nem is ezért írok. Hanem hogy megkérjem valamelyik kedves tanút, hogy leírja hogy hol olvashatok erről pontosan. Mi alapján gondoljátok, hogy lesznek akik a földre támadnak fel és lesznek akik a mennyek országába (miért pont 144 ezren)?.


Ja és az online JT Bibliának is örülnék, amit olvasgtani szoktatok:)


Köszönöm!

Nem kötekedni akarok. Csak el szeretném dönteni, hogy ezt a tanítást ki kell-é "írtani" vagy pont fordítva.

Mert ez nem olyan kérdés, hogy mindegy. Hisz a tanúk szerint csak azok élnek Istennek tetsző életet, akik tanúk.

Ami vagy igaz vagy pedig blődség.

Sajnos Krisztus nem emlékszem, hogy figyelmeztetett volna ilyesmire.

2012. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy nem tértünk el eddig a tárgytól, és köszönöm a tárgyilagos válaszokat.


"A Biblia szerint ezt egy személy érzi, tudja, hogy ő az égben szeretne élni."


Ezt az idézetet leírnád a Bibliából?


És még egy fontos kérdés:

Hol van az összefüggés a Bibliában, hogy a 144000 az ezer év alatt fog uralkodni az égben, míg egy másik társaság addig a földön lesz? Ismerem a Jelenések könyvének írását a 144000-ről, és ismerem az ezer éves királyság hírét is. De ezt a kettőt nem tudtam összehozni a Biblia alapján. Adott a 12 nemzetségből a 144000-es csoport, és mellette adott a minden nemzetből a megszámlálhatatlan sokaság. Viszont arra nem találtam semmilyen utalást, hogy az egyik ide, a másik oda menne. Arra meg főleg nem, hogy ennek feltétele egy jelképes cselekedet lenne, miszerint az egyik társasághoz való tartozás feltétele az emlékjegyek magához vétele lenne.

2012. nov. 17. 15:43
 10/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a Jelenések 7:9, és 14 versek világítan rá, ezek nem abból az akolból valók


(Jelenések 7:9) 9 Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak.


(Jelenések 7:14) . . .Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták köntösüket, és megfehérítették a Bárány vérében.


A nagy sokaság akiknek nincs száma, mert akár több millió is lehet, kijönnek a nagy nyomorúságból, vagy is túl élik ezt a napot, Isten háborújának nagy napját, melyet a biblia Armageddonnak nevez.Nem fognak meghalni.

2012. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!