Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miért mennek...

Az emberek miért mennek feketében a temetésekre?

Figyelt kérdés
Miért koszorúzzák meg a sírt? Van ennek valami vallási jelentősége?

2012. nov. 6. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az a fekete gyász színe, de ez csak egy vélemény. Ha tévedek javítsatok ki.
2012. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tehát hogy akkor értelmes legyen az előző mondatom: úgy tudom, hogy a fekete a gyász színe. A megkoszorúzáshoz pedig tényleg nem tudok hozzászólni.
2012. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 FooD válasza:
0%
Ezt most azért kérdezted mert meghalt egyik ismerősöd s nincs fekete ruhád vagy nincs pénzed koszorúra?
2012. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 yuda ***** válasza:
100%

Úgy tudom Kínában, Japánban fehér a gyászruha. Vannak helyek ahol még festik is magukat. Onnan eredhet, hogy el akarták ijeszteni az ártó szellemeket, de ebbe nem akarok mélyebben....

Koszorúzás ősi pogány szokás, később átvették az evangélikusok, katolikusok is.

Használd kérdéseknél a googlet... pl.

[link]

2012. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A Google használatát én is javaslom; viszont a találatok közül jobb nem a bulvársajtót preferálni... [Bocs, yuda. :) ]

Ez először is nem megbízható, azaz tárgyi és fogalmi tévedések nagy számban fordulnak elő; másodszor pedig egy rakás nyelvhelyességi és / vagy helyesírási hibát tartalmaznak.

(Ebben a cikkben pl. így első átfutásra:

- "Maga a koszorú az örökkévalóság jelképe és az olyan varázserőjé, ..."

--> Súlyos (3 pontos) helyesírási hiba; helyesen: varázserőé.

- "A ház egyik termébe hatalmas csillárt készíttetett fából, és minden mise alkalmával egy-egy gyertyát tűzött rá."

--> A protestánsoknál nincs mise. Gondolom, a szóismétlés elkerülése miatt írta a szerző az előzőleg már előforduló "istentisztelet" helyett.

(A "termébe" szónál elgondolkodtam, mivel én zsigerből a -ban, -ben ragot használnám; de szerintem mégis jó így.)


Tehát ne a bulvármédiából tájékozódj, hanem valami komolyabból, pl.:

[link]


A szokások pedig vidékenként és vallásonként is eltérőek lehetnek. Egyes országokban valóban a fehér a gyász színe, nem a fekete.

Vagy például az izraelita (zsidó) vallásban nem virágokat tesznek a sírra, hanem köveket.


Üdv. :)

2012. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fekete ruhának misztikus jelentést tulajdonítottak némely "pogány"népek a temetés, ill a halál miatt. Mint sok mindent, ezt is át vette az egyházak nagy része.


Úgy tartják, hogy a fekete színű ruha elüldözi a démonokat, az ördögöt, hogy nehogy elrabolja a halott lelkét.

2012. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hazardteam ***** válasza:
Amiért a vőlegény az esküvőjére. Azt jelenti: game over feleim, latiatuc mic vogymuk, innentől kismuk vogymuk, oszt ukmuk fuk fiuk:)
2012. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Juj. Sőt, jujujuj... :D

A menyasszonyok állítólag a tisztaságot jelképezendő mennek fehér ruhában; pedig mostanában többnyire már az sem igaz...

2012. nov. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hazardteam ***** válasza:

Ezek szerint nem ismered a viccet:)


Kislány kérdezi az anyukáját az esküvőn:


- Anyúú, miért olyan fehér a menyasszony néni ruhájaa?

- Azért kislányom, mert ez azt jelképezi, hogy ez élete legboldogabb napja.

- És Anyúú, a vőlegény bácsinak miért olyan fekete a ruhája?

- Azért kislányom, mert... na jól van kislányom, elég a kérdésekből, menjél szépen játszani a gyerekekkel


:D

2012. nov. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ezt a változatot tényleg nem ismertem, de valami hasonlót már hallottam; soraidat olvasván be is ugrott. És mindig fáj. :P


Szerintem nem kellene annyira sajnáltatnotok magatokat; egy "igazi férfi" mellett egy normális nőnek nincs is kedve sárkánykodni. :D

Nem az agresszív-baromállat-tuskó-macsó típusú férfira gondolok. ("Ha megversz is, imádlak én, te drága rossz apache-legény" - ez csak egy ócska sláger; bár a nagyokosok szerint sok nő hajlamos ilyesféle mentalitásra. :(

Ha a pasi tényleg normális, a nő pedig mégis turbófeminista amazont játszik, hát... inkább nem adok ötleteket. Inkább egy prevenciós megoldás: az ilyet nem kell elvenni feleségül. :D

2012. nov. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!