Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyha meghalna valakim,...

Hogyha meghalna valakim, minden nap feketében kllene járnom?

Figyelt kérdés
Nemrég jutott az eszembe. Lassan egy éve meghalt a dédnagymamám, és a mama is, nénikém is meg anya is hónapokig feketét hordtak (mama még mostanában is), de én csak a temetésen húztam feketét. Csk azért, mert fiatal vagyok még (15 éves)? Vagy mi dönti ezt el?
2010. márc. 1. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Te magad döntöd el.

Amúgy ilyen fiatalon még nem láttam valakit hónapokig búsulni. (Főleg hogy már lassan egy éve történt.)

Maradj boldog továbbra is, nem kell emiatt újra szomorkodni.

2010. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csodálom az afrikai népeket, akik a halálban nem a szomorúságot keresik. Ők ünnepelve, mulatva adják meg a tiszteletet a halottaknak és csak a szépre próbálnak meg visszagondolni, elfogadják, hogy a halál az élet velejárója. Mi meg képesek vagyunk hónapokig, évekig feketébe járni...Most őszintén...ti ha meghalnátok, mit tanácsolnátok a hozzátartozóitoknak...
2010. márc. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Igen, sőt, a hajad is feketére kell festetni, továbbá a fekete zászlót egy évre kitenni a ház falára.

Ha meghalnék, értékelném, ha mindenki tovább lépne, ahelyett, hogy fájlalná a távozásom, ami akkor már a múlt: az élőknek a jelenre és egymásra figyelni a feladatuk, nem a holtakra.


Valójában pedig azt kell tenni, ami másnak nem árt és magad pedig helyesnek, hasznosnak érzed. Az élet minden területén.

2010. márc. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor meghalt a nagyapám, én is csak a temetésre vettem feketét, akkor 20 éves voltam. Véleményem szerint a ruha úgysem tükrözi vissza azt, amit a szeretett személy elvesztése okoz. Nem akarom, hogy ezért meglincseljetek, ez csak az én véleményem, hogy én reklámozásnak tartom a gyászt a fekete ruhával. A halál által okozott fájdalom csak az illetőre tartozik. Nem kell "szétkürtölni".

Elnézést, ha valakit megsértettem, ez csupán az én véleményem.

2010. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ezt tényleg mindenki maga dönti el.Nekem a nagymamám és a nagypapám 9hónap alatt meghaltak akkor voltam 16 éves én a mamánál és a papánál is két hétig úgy öltöztem hogy egy fekete ruhadarab volt rajtam.Pl.vagy a nadrág vagy a póló vagy pulcsi az mindedj.Ha kabát kell akkor meg gallérjára (sarkára) ráöltöttem egy fekete kis szalaggot és két hét után leszedtem.Unokának ennyi elég.Vagyis én így csináltam.
2010. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szia

ezt te döntöd el

egy kt hétig illene, de ha nem jártál abban sebaj :)

nem búsulj

élvezd az élet =)

2010. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!