Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muzulmán nők, lányok, anyák...

Muzulmán nők, lányok, anyák mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
[link]

2012. nov. 4. 21:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Muszlima vagyok és nem vagyok körülmetélve és nem is tervezi sem én sem más. Na akkor kimondom: az iszlámban nem tiltott a szex és javasolt dolog is. A férfi körülmetélésnek egészségügyi oka van, de a nőinek csak az lenne, hogy az együttlét a nőnek fájdalmat okozzon, ezzel tönkretéve a férj-feleség kapcsolatát. Milyen az a házasság, ahol a nőnek menekülnie kell a férje elől? Semmilyen. A boldogságon alapul. Nem kínzáson. Egyes afrikai törzsek igenis csinálják ezt a dolgot még ma is, és nem lehet őket meggyőzni.

Bár én nem vagyok arab, de van jópár arab női ismerősöm és nincsenek körülnyiszatolva.

Az utolsó dolog amit hozzátennék: 93 iszlám irányzat létezik. Sok irányzata engedheti ezt meg, erre meg erre hivatkozva, de a mainstream iszlám (azaz a többség) ezt nem csinálja. Remélem, segítettem.

2012. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a válaszodat! Ilyenekre gondoltam. Mivel Te valóban benne élsz számomra nagyon hiteles.
2012. nov. 6. 07:40
 13/13 anonim ***** válasza:

A női körülmetélésnek (ahogyan a férfinak is) különféle módszerei vannak attó függően, hogy hol és mennyit vágnak és milyen technikát alkalmaznak.

Az afrikai radikális (női) változatok valóban rettenetesek, de ezek a primitív ősi kultúrákhoz köthetők. Az egyiptomi körülmetélés is eléggé durva szerintem, és ott a mai napig nagyon sokan csinálják, bár illegális!

Volt egy barátnőm a kollégiumban, (sok évvel ezelőtt) akiek volt egy kis (fejlődési) rendellenessége. Úgy oldották meg, hogy a csiklója alatt átvágták neki a bőrt, kb. úgy, mint ahogy a férfiaknál a fitymaféket átvágják, ami elég gyakori. A műtét után napokig érzékeny volt neki, de néhány hét alatt meggyógyult, és nagyon büszke volt magára! Tudom, hogy ez más, csak eszembe jutott.

2012. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!