Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van a zsidóknak németes...

Miért van a zsidóknak németes vezetéknevük?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 14:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%
18\ Nem tudom magyar vagy e érted e a magyar nyelvet, az első hozzászólásom a Rockefellerekről szól. Az alatti az igaz,hogy Rothchild, de a Rockenfellerek és a Rotchildokat nem lehet elválasztani, ez olyan mintha a Microsoft-ot akarnád elválasztani a Windows-tól DD
2013. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%
Én azért másoltam be a Rockefeller anyagot,mert előtte valaki azt írta,hogy a Rockefeller név nem zsidó. De egyértelmű,hogy zsidók, méghozzá cionista zsidók. Egy nem zsidónak nem lehet számos nagy bankja, számos óriás multicége. Erre utaltam. Lehet nehézkes rájönni a lényegre.
2013. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 mustafa33 ***** válasza:
Értlek, a Rockefeller és a Rotschild tök ugyan az, hiszen mindkettő Ro-val kezdődik és amerikai. Világos. Olyan mint ahogy Einstein és Eichmann. Mindkettő Németországi és Ei-vel kezdődik a nevűk, tehát mindkettő ... A te logikád szerint. ☻
2013. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Én nem írtam sosem,hogy amerikaiak. Mindkettő család felmenői az ókori izraelből származnak, a zsidók kivonulásakor jöttek át először Európába, hogy leigázzák az emberiséget.
2013. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Hazardteam ***** válasza:
Hogyne:)
2013. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
De a félreértések elkerülése miatt, nyilván nem minden Rockenfeller vagy Rothchild nevűre vonatkozik, hogy bankmaffiózó, multitulajdonos vagy vezető háttérember. Biztos van számos egyszerű zsidó családok is. Vagy gondolom.
2013. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 mustafa33 ***** válasza:
Ajvé! :(
2013. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha 61%-oa, eleg furan gondolkodsz. Valaki nem azert zsido, mert a zsido nephez tartozik, hanem azert mert bankar. Igaz, hogy a Rockefellerek SOHA nem tartoztak a zsido nephez, de bankarok - tehat zsidok.


Szerintem ezert a meghatarozasert jar neked egy NEM-NOBEL-dij.

2013. febr. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

28\ Nem érdekel ki mit gondol a írásaimról. A zsidóknak több fajtája van, attól,hogy a Rockenfellerek nem hagyományos értelemben zsidók, egy másik értelmezésben igen. Akkor nevezzük őket illuminátus zsidóknak, akik ezekhez a kőrökhöz tartoznak, azok szorosan együttműködnek. Vegyünk pl a magyarokról. A magyarok is számos nemzetiségből állnak,számos nem magyaros nevű van. Akkor ennyivel egy Kirdocher nevű nem is lehet, magyar mert nem magyaros a neve ugye? Vagy íme egy másik pl.

LI. évfolyam 27. szám, 2007. július 6

Köves Slomó, Bodnár Krausz Dániel

Cenzúrázatlan gondolatok

A zsidó közélet kérdéseihez

A judaizmus tanítása szerint a zsidóság nem definiálható teljeséggel sem a vallás, sem a nemzetiség vagy kulturális csoport definíciójával. A vallás fogalmának hagyományos értelme nem definiálja teljes pontossággal a zsidóságot, ugyanis a háláchá, a zsidó jog szerint az is teljeséggel zsidónak számít, aki nem tartja magát vallásosnak, és még csak a zsidó kultúrához sem kötődik. Ez a meghatározás olyannyira mérvadó a zsidó jogban, hogy az, aki zsidó anyától született (vagy szabályosan betért), akkor is zsidónak számít, ha a Tóra minden szabályát megszegte, sőt még akkor is, ha kitért a zsidó vallásból. A kitért zsidó és leszármazottjai "a világ végéig" teljes mértékben megtartják a zsidóságukat, ezért például nem is kell betérniük a zsidó vallásba, ha visszatérnek őseik hitéhez, közösségükhöz. Ahogyan azt a Talmud mondja: "Annak ellenére, hogy vétkezett, még mindig zsidó marad".

A nemzetiség vagy kulturális közösség sem a helyes definíció a zsidóságra, hiszen a világ zsidóságát nem közös nyelv vagy kultúra tartja össze.


A zsidóság tehát a vallás, a nemzet és a származás speciális keveréke.

Köves Slomó

2013. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Hazardteam ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy józanul vagy ilyen halál értelmes, vagy igénybeveszel hozzá valami tudatmódosító szert?
2013. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!