Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg 18 év alatti gyerekekn...

Tényleg 18 év alatti gyerekeknek a szülője mondja meg hogy járnia kell egy gyülekezetbe vagy temlpomba? és ha a gyerek nem akar, de a szülő kötelezi?

Figyelt kérdés

#vallás #templom #gyülezet
2012. okt. 28. 13:16
1 2
 1/19 Ozmium42 ***** válasza:
88%
Ezt úgy hívják, hogy nevelés. A szüleink sok mindenre köteleztek minket gyerekkorunkban. Legalábbis a jobb szülők.
2012. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
1: a jobb szülők figyelembe veszik a gyermek érdekeit, a vágyait, stb. Aki értelmes, az tudja, hogy erőltetni a gyereket egy gyülekezetbe nem érdemes, mert pont az ellenkező hatást érik el vele.
2012. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
egyetértek azzal hogy ha ráerőltertik akkor még jobban utálni fogja és az elsúő dolga lesz nagy korúan : kilépni, otthagyani. ilyen helyzetbe vagyok én.
2012. okt. 28. 13:55
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
A primitív felfogású szülők kötelezik rá,igen.
2012. okt. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Csak úgy kíváncsiságból: Hány éves vagy? Melyik felekezetről van szó?
2012. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
de ez kötelező? hogy ha a szülő mondja egy 18 év alatti gyereknek akkor annak a gyereknek kötelező ?
2012. okt. 28. 14:01
 7/19 anonim ***** válasza:
A kötelező egy relatív fogalom. A kérdés az, hogy mivel tud adott esetben rákényszeríteni. Mivel büntet, mivel nehezíti meg a dolgodat. És sajnos ebben a 18. szülinap sem sokat segít, mert akkor jöhet olyannal, hogy ha Te nem mész, akkor ő meg nem enged menni ide-oda, nem finanszírozza a különóráidat, vagy valami hasonló. A másik szülő nem vallásos, jól értettem? Nem tudnád esetleg megbeszélni vele a dolgot?
2012. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
igen. csak azt mondja hogy nincs olyan hogy nem mehetek. ha megpróbálom elmagyyarázi hogy nem értem mi ennek az értelme és unom az egésszet akkor meg patária van belőle. igen fele-más igába. apám nem vallásos. ő néha néha mellettem áll, de azt mondja hogy menjek el kibírom azt a néhány órát. nincsenek különóráim szóval nincs mitől eltiltani csak nagy veszekedések vannak belőle... szóval tehetetlen vagyok. :S
2012. okt. 28. 14:10
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem, szerintem senkit nem lehet semmire kötelezni. A kereszténység egyik lényege a szabad akarat. Ha valaki nem saját szabad akaratából tesz valamit, annak nem sok értelme van - még akkor sem, ha amit tesz, az jó. Meg is van írva: nem bölcs, hanem rest az a szolga, aki mindenre kényszerítve van.

A szülőnek felelőssége megtanítani gyermekét különbséget tenni jó és rossz között, de ha a gyermek a szülő minden igyekezete ellenére is a rosszat szeretné választani, a szülő nem tilthatja ezt meg neki. Legfeljebb őszinte szeretettel és jóindulattal megpróbálhat a lelkére beszélni, és imádkozhat azért, hogy helyesen döntsön.

2012. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
értem.
2012. okt. 28. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!