Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem ehetnek a törökök...

Miért nem ehetnek a törökök disznóhúst?

Figyelt kérdés

Értem, hogy tiltja a vallásuk (ahogyan az alkohol fogyasztását is), de mi ennek a háttértörténete?

És miért csak ezt az egy tilalmat tartják be a törökök, legalábbis a nagy részük. Mind sörözik és ki tudja még hány tiltást szegnek meg, de ezt az egyet soha. Ez miért van?


2009. aug. 9. 10:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy a tiltás oka, és háttere nagyon is gyakorlatias ok, úgy van ahogy az első hozzászóló írta.

Annak, hogy leginkább csak ezt a tiltást tartják be a mai napig, szerintem az az oka, hogy egyrészt nincs hagyománya a disznóhúsfogyasztásnak Törökországban, az alkoholfogyasztásnak viszont (a vallási tiltás ellenére) van (pl raki, bor sör).Gondolom az is szerepet játszott abban, hogy ez így alakuljon, hogy az alkoholnak nagyobb a vonzereje, mint a disznóhúsnak, így könnyebb betartani utóbbinak a kerülését.

2009. okt. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Silvi1969 válasza:

A sertés egy tisztátalan állat.

Mindenevő, és a mindenbe beleértendő a saját ürüléke is,mivel azt is megeszi.

Továbbá ugyanebben az ürülékben hempereg, tehát kívül belül koszos.

Többek között a húsa miután romlásnak indul, talán a legbüdösebb az összes hús közül.

Egyébként ez valóban így is van, tehát a korán nem akar valótlan dolgot bemagyarázni.

Ez a valóságban is így van, aki falun született vagy ott él, esetleg sertést is volt alkalma látni ahogy él, az tudja, hogy valóban egy koszos állat.

Mellesleg a legtöbb betegséget is a sertéshús képes magában hordozni. Legérzékenyebb része a tüdő,ami képes megbetegedni és ugyanez vonatkozik a vaddisznóra is, a vaddisznó húsának fogyasztása talán még a házi sertésnél is veszélyesebb, ezért kell megfelelően tisztítani és hőkezelni. Vadászatok alkalmával állatorvosi vizsgálat után kerülhet csak fogyasztásra akkor is, ha nem kerül húsfeldolgozóba.

2014. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia a KORAN-ban az all, hogy Allah nem engedi a disznohus evest es a dög allatoket sem azert mert a diszno olyan allat amely a sajat ürüleket is megeszı azaz tısztatalan allat ez a pontos oka ennek. Törökorszagban elek ıtt csak marha,kecske,barany,juh hust eszünk mınt vörös husok es szarnyasokat föleg csırket....KORAN-ban konkretan a kerüljetek a sertes hus eveset szerepel es a magyarazatban az aja altt talalhato hogy azert mert ürülekveö allat es sajnos valoban az....
2014. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Bocsanat azt elfelejtettem hogy maga az alkoholfogyasztas is tıltva van a KORAN-ban ez lett kınyılatkoztatva es csak azok hangsulyozom azok a törökök fogyasztanak alkoholt akık az iszlam szabalyaıt nem vagy csak reszben tartjak be mıvel dısznohus valoban nıncs es nem ıs kaphato ıtt ezt könnyü betartanıuk.
2014. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Pedig a disznóhús egészséges, és finom. De hogyha pl. valaki azt gondolja, hogy nem szabad recskázni, mert akkor pokolra jut akkor az valószínűleg nem csinálja, vagy csak kamasz korában.
2018. okt. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!