Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy muzulmán vallású...

Ha egy muzulmán vallású embert rászednének, és utólag derülne ki számára, hogy disznóhúst evett, mit tenne?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudta és úgy vét a szabályok ellen, akkor nem számit bünösnek. Utána el kell végznie egy megtisztulási szertartást, és ezzel el van a dolog rendezve. (De szerintem szemég dolog valakit ilyen módon átverni - illene a másik meggyözödését tiszteletbent tartani)
2011. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Egyik edzőtársam nem eszik disznóhúst,egyszer megszivatták hogy azt evett,hát ne tudd meg azt hittem hogy a helyszinen szörnyet hall,elfehéredett és rosszul lett majdnem.Nem jó ezzel viccelni mert van aki nagyon komolyan veszi.Amúgy egyetértek a többivel az előttemszólóval.
2011. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
[link] Ezt nézd meg! Ebből viccesen kiderül.
2011. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Egy muszlimnak meg kell róla győződnie a lehető legjobban, hogy nincs-e tányérját disznóhús, illetve semmilyen disznószármazék (pl. sertészsírban sütött krumpli).

Ha bármi kételye van, akkor nem szabad megennie.


Ha valaki mégis szándékosan becsapja, akkor az nem a muszlim ember bűne lesz, hanem azé, aki becsapta.


Ha pedig, aki úgy kínálta az ételt, hogy abban semmi "disznóság" nincs, és ezt a legjobb tudása szerint, őszintén mondta, de véletlenül ő is később tudta meg, hogy mégis volt, akkor inkább halgasson róla.

Mert hiába nem lesz bűnös a muszlim ember, de nagyon rossz lesz a lelkiismerete, hogy tiltott ételt evett.

2011. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az olyan ember aki meg soha eleteben nem evett disznohust az mar az elso falat utan tudni fogja,hogy amit eszik az nem a hitenek megfelelo hus es otthagyja mind az etelt mind az illetot aki becsapta.Elvegzi a szukseges tisztito szertartast.Abban az esetben ha ott van az etel keszitesenel is szabalyszeruen rosszul lessz a disznohus szagatol.Aki regeben evett es leszokott rola ugyanaz ,mar a szagarol,szinerol tudja,hogy disznohus.Hat eve mentem ferjhez egy muslim ferfihoz.Szemely szerint tobb mint 15 eve nem eszem disznot.Ennyi ido utan undoritonak tartom.
2011. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert a szaros csirke jobb..egyébként ismerek olyan híres magyart, aki eredetileg muzulmán volt, amikor idejött hozzánk és nem is evett disznóhúst,de aztán eltelt 10 év és azóta eszik, semmi baja nincs vele, azt mondta a vallása ebből a szempontból nem jó, nem koszosabb a disznó,mint bármely más állat.

És láttam én Tunéziában, amikor az asztal alatt ittak , mert állításuk szerint Allah nem látja ott őket úgy...

2011. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!