Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudnék a buddhizmussal...

Hol tudnék a buddhizmussal megismerkedni?

Figyelt kérdés
Én egy erős ateista vagyok alapvetően, vagyis inkább az égben lebegő humanóidban nem tudok hinni, meg az sem tetszik, hogy mindent egy 2000 éves könyvvel magyaráznak meg, azonban az elmúlt évek történései után egyre jobban igénylek egy kis lelki táplálékot, valamit ami segít átívelni a nehézségeken. Azonban én sehogy sem tudok a keresztény-zsidó vallási világhoz tartozó eszmékkel azonosulni. Viszont a buddhizmus eszméivel egyet tudok érteni és egy isten lényben való hitet sem követel meg. Nem tudtok tanácsot adni ebben a témában?

2012. okt. 23. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van valami kis fogalmad, hogy mire tanít a buddhizmus?
2012. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tipikus ateista gondolkodás....

A vallás nem a nehézségek átívelésére van.

2012. okt. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A buddhizmus valóban nem azért van h átíveld a nehézségeket. Hanem azért h elérd a Nirvánát, és elérve azt örök békét tapasztalj.

Ez egy jó oldal például: [link]

2012. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Neked inkább a mormonizmust ajánlanám. Akkor a lélekvándorlásban sem kell hinned, ami a buddhizmusban fontos.


Sem a 2000 éves könyv nem kényszerít, hiszen folytonos kinyilatkoztatásban hiszünk.

És még égben lebegő humanoid sincs, ha jobban mélyére ásol a tanításoknak.

"Csak" egy mennyei család van, amelynek Te magad is tagja vagy, ugyanazokkal a lehetőségekkel, amelyekkel Atyád is rendelkezik.


Bövebben: www.jezuskrisztusegyhaza.hu

2012. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te drága HLevente imádom amikor jönnek a keresztények és át akarják fordítani az illetőt a keresztény irányba, holott ő BUDDHIZMUST írt. Ti nem tudtok olvasni, vagy mi van? Mi sem akarunk titeket térítgetni a buddhizmusra, ha egyszer a kereszténység érdekel titeket. Ne erőltessétek már rá folyamatosan az akaratotokat másra. Köszi. A másik meg h marha nagy tévedésben vagy mert a buddhizmus NEM MONDJA H HIGYJ A LÉLEKVÁNDORLÁSBAN. A Buddha azt mondta h ne agyaljunk azon h mi van a halál után mert felesleges. Csak azzal foglalkozzunk, csak abba fektessük a maradék időnket és erőnket h megszabadítsuk magunkat még itt, most, ebben az életben, mert nem tudhatjuk h mi van a halál után. Sőt, ő maga azt mondta h nem ragaszkodik nézetekhez. Ezért eleve nem ragaszkodott ahhoz az állításhoz sem h van reinkarnáció.
2012. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy jó könyvet tudok amúgy ajánlani: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Buddhista közösségek Magyaro-n: [link]

Buddhista alaptanítások: [link]

Buddhista Fórum: [link]


Arra számíts, h a buddhizmusban is sok mindent (írott vagy mondott) szövegekkel magyaráznak.

2012. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 homo ludensz ***** válasza:
Kedves kérdező van Magyarországon buddhista közösség ha jól írom és ha tényleg úgy érzed legbelül hogy téged az megérintene akkor keress rájuk a neten. Budapesten tuti hogy van de lehet hogy másutt is az országban. Elbeszélgetsz velük és eldöntöd. Ezt csináltam én is mikor végig hallgattam számtalan vallási irányzat képviselőit akik megtiszteltek azzal hogy felkerestek.Türelem és odafigyelés,ennyi kulcsa és végül te döntesz hogy melyik a te utad.
2012. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 feketepeter ***** válasza:

Most már sok alapszöveg elérhető az interneten akár magyarul is.


Vannak közösségek, ahová eljárhatsz, közösségtől függően közös meditációra vagy elmélkedésre, tanításokat kaphatsz buddhista vezetőktől.


Vannak internetes fórumok, ahol kérdezni lehet. Ezek közül a [link] -t ajánlom.


Ha egyik sem működne, de még mindig érdekel a buddhizmus, keress meg privátban.

2012. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Korrekt könyv a buddhizmusról sok szép és hasznos képpel, borsos ár helyett féláron (3 750 Ft) dec. 31-ig a Bookline-nál: [link]
2012. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!