Amikor létrehozzák az első mesterséges sejtet, akkor az ember Istenné válik?
Nem, az még odébb van pár száz évvel.
Majd amikor intersztelláris robotűrhajókat építünk és indítunk útnak minden irányba, hogy idegen bolygókat terraformáljanak és hozzanak létre rajtuk életet, na akkor válunk istenné.
Teremtények:)
Isten kis szentjei:D
Szia!
Nem a tudás tesz bennünket Istenné. Az Isten az akinek az élete nem függ senkitől és semmitől. Az embernek mint teremtménynek Isten adja az életet tehát függő viszonyban vagyunk tőle. Egyébként érdekességként megjegyzem, hogy a legegyszerűbb ma élő organizmus is végtelenül bonyolult. Sok baktérium pl. a Szalmonella és néhány Streptococcus miniatűr motorral hajtja előre magát, akár 15 testhossz/másodperc sebességgel., ami egyenértékű azzal, mintha egy jármű 240 km/órával haladna folyadékban. Ezek a különösen hatékony reverzibilis motorok akár 100.000 fordulatot is megtesznek percenként. Ezek a forgó és állórésszel rendelkező propellerszerű motorok több szempontból hasonlóak az elektromotorokhoz. A baktériumok képesek megállni, elindulni, sebességet és irányt változtatni, sőt még a "propeller" alakját is képesek megváltoztatni, illetve szenzoraik, kapcsolóik és ellenőrző mechanizmusaik is vannak, ráadásul mindezt rendkívül miniatürizált változatban: ezekből a motorokból 8 millió férne el az emberi haj keresztmetszetében...szerinted hol állunk mi ehhez képest?
A Biblia azt tanítja, hogy Isten képes a semmiből "szavával" teremteni, képes évszázadokkal előre megmondani a jövőt "előhozni azokat amik még meg sem történtek", és még sorolhatnánk. Az ember soha nem válik Istenné.
Üdv. Péter
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!