Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire szegyen manapsag ha...

Mennyire szegyen manapsag ha valaki nem hisz Istenben?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 11:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
63%

Miért lenne szégyen? Nem értem a kérdésed. Régen talán annak tekintették, vagy legalábbis nem volt divat azt a nézetet vallani, hogy isten nem létezik. Ezért az emberek magukban tartották a gondolataikat. Ma már ki lehet mondani.

Az a szégyen ha egy vallásos lenéz valaki azért mert az nem hisz, illetve, ha egy ateista viccet űz mások hitéből.

2012. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
21%

Szégyen mert az Ateisták is Sátánisták hiába is tagadják.

http://www.youtube.com/watch?v=sAiJT1G-wBU

2012. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
31%

"Szégyen mert az Ateisták is Sátánisták hiába is tagadják."


Igen? Ha te mondod...

2012. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
83%
Az, hogy szégyen-e vagy sem, nem fontos, hiszen a legtöbb embernek van egy meggyőződése, ami mellett szilárdan kiáll. Ha ez az, hogy nem hisz Istenben, az nem szégyen, csak szomorú és halálos dolog. Ugyanis valaki olyat utasít vissza, akitől mindenki az életét kapta, és folyamatosan kapja is.
2012. okt. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
31%
Neked kell eldönteni, hiszel-e benne vagy sem. Van, aki azt mondja szégyen (általában hívők) és van, aki szerint nem szégyen (általában nem hívők). Szerencsére ma már túljutott azon a világ, hogy mindenkinek egy véleményen kell lennie. Nem kell. Ezt a kérdést mindenkinek saját magában kell lerendeznie. Se létezését, se nem létezését nem hiszem, hogy valaha is bizonyítani fogják. Az, hogy valakik évezredekkel ezelőtt írtak valamit, az még nem bizonyíték, én is tudok írni. Ugyanakkor a létezése ellen sem lehet felhozni semmit. Vagy hiszed, vagy nem. Erről szól az egész. Győzködheti mindkét oldal egymást, de felesleges... és hogy a kérdésedre válaszoljak, szerintem nem szégyen sem az, ha valaki hisz Istenben, sem az, hogy nem hisz.
2012. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
En nem vagyok satanitsa...............
2012. okt. 11. 11:59
 17/36 Zsolt... válasza:
93%

Ez minden ember esetében belső ügy. Ha te úgy érzed, hogy a világ attól kerek, ha egy (vagy több) isten is helyet kap benne, akkor eszerint élsz és senkinek semmi köze hozzá. Ha úgy érzed, hogy akkor rázódnak helyre a dolgok és akkor látod tisztán a világot, ha nem keversz bele természetfölötti lényeket, akkor meg ez a te utad, és ehhez sincs köze senkinek, rajtad kívül. A legfontosabb, hogy világosan lásd a magad útját és ne mások hitét vagy hitetlenségét vedd át.


Üdv

Zs.

2012. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
86%
Amikor egy nem hívő meghal és Isten megmutatja majd neki hogy mennyi sok bizonyítékot és lehetőséget kapott ahhoz hogy higyjen akkor szégyellni fogja majd magát az illető mert nem fogja tudni megmagyarázni hogy egész életében miért nem kereste Istent.
2012. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 saveme ***** válasza:
100%

Remélem jóhiszeműségből és nem valami titkos céllal írtad a kérdésedet, kérdező.

Ezt feltételezve azt mondom, hogy jó pont, ha Istenes témákon gondolkozol, és szeretnél „jó” lenni. Ez elsődleges feltétel, hogy Isten megtalálhasson. Arra pedig rá fogsz jönni (ha folytatod), hogy nem kell, sőt káros másokat majmolni, vagy nekik megfelelni, még ha ők istenes díszemberek is. A szíveddel kell közelíteni, megszólítani Jézust. Az itt is és a fejedben is beszólogató vádló, kötekedő, hitetlen hangokat rajta kell kapnod hogy iktathasd őket.

Isten ki akarja nyilatkoztatni benned is Fiát a Szelleme által. Ő üdvözít téged, nem a jó cselekedeteid (bár az erre törekvés az mégis feltétel érdekes módon).

További infó a Biblia című könyvben elérhető, ami a rémhírek ellenére hiteles történelmi és szellemi forrás is. Hamarosan nyilvánvaló lesz ez mindenki számára. Újra visszajön Jézus, és ez a világ recsegve-ropogva elmúlik.

2012. okt. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:

Miért lenne szégyen? Nem az. Párom+családja vallásosak, én meg pogány vagyok, én tiszteletben tartom azt amiben ők hisznek, ők meg tiszteletben tartják azt amiben én hiszek. Nem hinném, hogy ennek nagyobb hangot kellene adni.


21/F

2012. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!