Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek a reinkarnációban?...

Ti hisztek a reinkarnációban? Vagy az orvosok állításait jobban elhiszitek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok ezzel, hogy mindegy. Van egy tény: vagy az egyik igaz, vagy a másik, az pedig nem fog rajta változtatni, hoy én mit hiszek.
2012. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Sejtem mit értesz az "orvosok" állításán de ez nagyon téves kijelentés inkább írtad volna konkrétan.
2012. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 nagylzs ***** válasza:

> vagy az egyik igaz, vagy a másik


Provokatív kérdésre provokatív válasz. :-) Bár nem tudjuk hogy mik az "orvosok állításai", de szinte biztos hogy azok nem ellenkeznek a reinkarnáció elvével. A kettő között nincs olyan ellentét ami miatt ne lehetne mindkettő valóságos.


Az orvosok (orvosként!) olyan dolgokat állítanak amiket tudományosan vizsgálni lehet. Az "ember hallhatatlan lelke" nem ilyen dolog. Az emberek (az orvosok is!) emberként, állíthatnak dolgokat a reinkarnációról. Bár ezt tudni nem lehet, ez inkább csak hitkérdés.


Az mondjuk valószínű, hogy az orvosok közül kevesebben hisznek a reinkarnációban, mint a többi "átlagos" emberek úgy általában. Ez annak is köszönhető amit az egyetemen a fejükbe vertek, és valószínűleg a beállítottságuk miatt is (mert ahhoz kell egy alap beállítottság hogy valaki orvos akarjon lenni). De az, hogy az orvosok szkeptikusabbak mint mások, nem változtatja meg azt a tényt hogy az egyik hitkérdés a másik meg tudomány, és nincs közöttük kibékíthetetlen ellentét.

2012. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne ;-) Mit értesz az orvosok állításain?
2012. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a Bibliának hiszek, ott nem tanít és nem ír reinkarnációról, a teremtőnek gondolatában sem volt ilyen.

Az ember a halálával megszűnik létezni.

amikor le áll a légzés egy pár grammal kevesebb lesz az ember, de az nem a lelke, hanem az életerő ment ki belőle.

2012. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!