Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik Isten apát miért...

Ha létezik Isten apát miért vette el tőlem?

Figyelt kérdés
Ennél fájóbb, gyötrőbb dolog nincs a világon...
2012. okt. 4. 13:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szóval tegyük fel hogy valaki nagyon szent életet él. Élete végén találkozik Istennel és a mennybe jut. Ott olyan boldogságban lesz része amit életében el se tudott volna képzelni. Ha ez így történik akkor miért kellene szomorkodni? Ha pedig valaki ezt az illetőt nagyon szereti akkor az is szomorkodás helyett inkább örül hogy a rokona ilyen nagy bodogságra jutott.
2012. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Számos oka lehet annak, hogy valaki miért hal meg. A kérdésed kétségbeesett hangneméből arra következtetek, hogy nem természetes halállal hunyt el, mert a természetes halált általában könnyebb elfogadnunk.

Így, hogy nem írtál konkrétumokat, nehéz kitalálni, hogy miért szólította vissza magához az édesapádat. Ha írsz, akkor esetleg tudunk segíteni. Addig is azt tanácsolhatom, hogy ne hagyd, hogy elemésszen a keserűség, semmiképp se marcangold magad, ne bánkódj, mert ezekkel csak a saját sebeidet mélyíted. Amikor én úgy volt, hogy meghalok, megmondtam a családomnak, hogy ne merészeljenek gyászolni, inkább örüljenek és vigadjanak, mert azt el nem bírnám viselni, hogy valaki szomorkodjon miattam. :)

(Aztán megmaradtam, de ez már egy másik történet.)

2012. okt. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

"A szövegértési problémával küszködő válaszolóknak:

A kérdés NEM az volt, hogy létezik-e Isten...

Lehet lepontozni."


A kérdés az volt, hogy ha létezik, akkor miért vette el. Erre azt válaszoltuk néhányan, hogy nem létezik, mivel nem hiszünk benne. Senkinek sincs szövegértési problémája, de úgy látszik, szeretsz kötözködni, tehát a hiba a te készülékedben van.

2012. okt. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Nézd meg ezt a filmet, van benne egy rész, amiben lehet, hogy választ kapsz a kérdésedre:


http://www.youtube.com/watch?v=VK6Q6xUMr54

2012. okt. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

@ 13:


Akkor ugorjunk neki még egyszer:


"A kérdés az volt, hogy ha létezik, akkor miért vette el."


Pontosan.

Tehát a kiinduló helyzet: feltételes módú állítás (HA létezik).

A "feladat" nem az volt, hogy ennek a premisszának az igazságtartalmáról mondjunk véleményeket (a bizonyíthatóságot most nem részletezem); hanem az, hogy adjunk választ a miértre.


"Erre azt válaszoltuk néhányan, hogy nem létezik, mivel nem hiszünk benne."


Tehát inadekvát válaszokat adtatok.


"Senkinek sincs szövegértési problémája, de úgy látszik, szeretsz kötözködni, tehát a hiba a te készülékedben van."


De bizony ez szövegértési probléma, mint fentebb rámutattam. (Feltételezhetünk szándékosságot is, de ezt előzőleg kihagytam.)


Ha pedig mindezt te valóban kötözködésnek tartod, tedd csak, engem nem zavar; de azért jelzem, hogy nem azonosan definiáljuk a szót. :)


-------


Kedves kérdező, az előző válaszoló filmjéről eszembe jutott egy másik film, amit ajánlok szíves figyelmedbe: a Letters to God (Levelek Istenhez). Itt megnézheted:

[link]


Az egyik dal a filmből: Dear Mr. God

http://www.youtube.com/watch?v=r3l3GPmCrbI


Üdv. :)

2012. okt. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

őszinte részvétem!


sajnos a bűn miatt ez a világ ilyen.

Istennek nem ez volt az eredeti terve, és nem is Ő vette el apukádat. Sátán csapta be az embereket, akik elfordultak Istentől, ami behozta a szenvedést és a halált a világunkba.

DE! Van egy reményünk, Krisztus, aki meghalt a mi bűneinkért, hogy újrateremthesse a világot, és újra tökéletes lehessen.


Bízz Krisztusban és bízz a feltámadásban!

2012. okt. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Mulder614 ***** válasza:

1 János 5:19


"Tudjuk, hogy az Istentől származunk,+ de az egész világ a gonosz hatalmában van."


A PAPSÁG, mely állítása szerint tudja a választ erre a kérdésre, gyakran azt tanítja, hogy a szenvedés Isten büntetése. A haiti földrengés után például egy pap a fővárosban azt mondta a híveinek, hogy a katasztrófa által Isten üzent. Mások kevésbé kategorikusak. Egy amerikai vallásprofesszor szerint sokan így gondolkodnak: „Hogy miért sújt minket Isten ilyen katasztrófákkal, az rejtély. Ezt a kérdést nem dolgunk feszegetni. Nekünk az a feladatunk, hogy higgyünk.”

De valóban Isten méri az emberekre a csapásokat? A Biblia válasza egyértelmű: nem. A szenvedés nem szerepelt Istennek az emberiséggel kapcsolatos eredeti szándékában. Ám az első emberpár fellázadt Isten uralma ellen, és úgy döntött, hogy maga határozza meg, mi a jó, és mi a rossz. Elfordultak Istentől, és ennek meglettek a következményei. A rossz döntésük ránk is hatással van. De az semmiképpen sem igaz, hogy Isten okozza a szenvedést. A Biblia ezt írja: „Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: »Isten tesz próbára.« Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit” (Jakab 1:13).

2012. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Karenjeans87 válasza:
Lehet, hogy összetörtél a ténytől, de az élet körforgás porból lettünk porrá leszünk, valószínűleg istennek tervei vannak vele, valószínű ő lesz a védangyala valakinek nem lehet tudni, vagy újjá születik. Így úgy gondolom soha nem veszítjük el azt aki meghalt, más formában új életet kap rögtön. Így kell ezt venni, hidd el nekem is haltak meg a nagyszüleim. megértelek
2013. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Fogadd először is mély együttérzésemet.

Tudom milyen rossz érzés elveszteni valakit, én az egyik legjobb barátomat vesztettem el pár éve.

Nehéz volt megérteni, hogy a halál nem Isten akarata miatt van. A halál egy szükséges rossz, hogy majd azon a bizonyos napon feltámassza őket és minden holtat, hogy ítélkezzen élők és holtak felett.

De gondolj arra, hogy ő már révbe ért. :) Nem kell többet szenvednie, mert már egy jobb helyen van. :)

2013. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 világvége1 ***** válasza:
Az ember halandó. Ki ekkor hal meg, ki akkor. Nem avatkozik közbe Isten. Kivéve, ha egy jót kell megóvni egy esetleges balesettől vagy ilyesmi.
2020. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!