Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A teremtés napjainak átrendezé...

Ozmium42 kérdése:

A teremtés napjainak átrendezése. Mit szólsz ehhez (alább)?

Figyelt kérdés

Egy tanárom hívta fel a figyelmemet, hogy a teremtés napjai páronként megfeleltethetőek egymásnak.


1. Ég, föld, világosság, sötétség, nappal, éjszaka

2. Tengerek, illetve mindenféle víz megteremtése, ha jól értem.

3. Szárazföld és növények megteremtése

4. Égitestek megteremtése

5. Vízi élőlények megteremtése + madarak

6. Szárazföldi állatok és ember megteremtése.


A megfelelés a következőképpen néz ki:


1 -> 4

2 -> 5

3 -> 6


Ez elgondolkoztató, mert nem teljesen önkényes átrakosgatás, és nekem erről az jutott eszembe, hogy ha sorrend szerint két sorba lennének írva így:


1 - 2 - 3

4 - 5 - 6


És nem sorban, hanem fentről lefelé olvasnánk, akkor a párosítás sorrendjében követnék az események egymást. Lehet, hogy eredetileg a párosítás volt az eredeti sorrend, amit rossz irányba olvastak, így alakult ki a mai sorrend. Tudomásom szerint az Ószövetség egyszer megsemmisült, majd fejből leírta valaki újra, tehát arra is van esély, hogy a rabbi, aki emlékezetből írt, már a rossz irányba olvasott sorrendet írta le, és lehet, hogy a napok számozása is utólagos.


2012. szept. 20. 20:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%

Nem mindegy?

Nyilván való, hogy Isten nem így teremtette a világot. Tudományos bizonyítékok vannak rá. Ez egy hitvallás, miszerint, minden hátterében Isten áll. Szerintem a sorrend mindegy.

2012. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Izgalmas. De a poénos kommentjeid még jobban bírom xD

Egyébként szerintem sem a teremtésen van a lényeg.

Minden esetre érdekes megfigyelés és lehet benne valami.

2012. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, hogy minden mögött Isten áll, viszont a kinyilatkoztatás helyes értelmezése mégis fontos a hit miatt. Ha Isten kinyilatkoztatása nyilvánvaló dolgokkal szembemegy, az nem erősíti, hanem gyengíti az emberek hitét. Például nem mindegy, hogy napfény nélkül élő növényekben kell hinni, vagy létezik egy sokkal életszerűbb értelmezése is ezeknek a soroknak.
2012. szept. 20. 21:52
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg : 6-1-5-2-3-4 ! Ez milyen?


Amúgy nem tök mindegy?


Nekem megfelel a tied is válaszolva a kérdésedre!Úgy se hiszem el!



Világbéke!

2012. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%
No de ez még ugye a paradicsomból való kiűzés előtt van, nem de?
2012. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem!Az után! :-D
2012. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván azért kellett így teremteni, mert amikor a föld láthatóvá vált biztos, hogy időben kellett a nap, a hold, hogy az időjárás megfelelő legyen a földön lévő élethez.


Ha az embert teremtette először, mit ettek volna, és biztos fáztak is volna, hiszen nem volt meleg nap nélkül.

Legyél logikus.

2012. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Álljunk meg egy szóra!


Leszögeztem az elején, hogy ez nem egy saját szájízem szerinti önkényes újrarendezés, mert én így tudom és kész. A sorrend az én párba állításommal is adott. Nem a modern tudományhoz akartam igazítani a bibliai sorrendet, csak szöget ütött a fejemben ez a gondolat, és a rosszul olvasás miatti félreértés lehetősége. Még csak nem is a sajátom az alapötlet.

2012. szept. 20. 22:03
 9/20 A kérdező kommentje:
5, 6, 7 válaszoló válaszainak semmi köze a kérdésemhez. :/
2012. szept. 20. 22:05
 10/20 anonim ***** válasza:

Miért nincs?

Ha a a paradicsomot teremtette meg 6 nap alatt, miért kellene a növényeknek fény?

Vagy az a hely, ahol Ádám és Éva volt egy és ugyanaz, mint ez a föld? Mert én nem látok fákat...sem Kerubokat...

Pedig megnéztem az ágy alatt is.

Hidd el, hogy nem ez a lényeg.


Akkor már az is kérdés, hogy mi a növény mag őse?

2012. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!