Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szent az indiai tehén?

Miért szent az indiai tehén?

Figyelt kérdés
Amikor az egy földhözragatt állat, nincs kapcsoladban az istenekkel...?

2012. szept. 18. 11:07
1 2
 1/17 kalmj válasza:
85%
A ganajtúró bogárnál nincs földhözragadtabb szent állat szerintem. Mégis az Egyiptomban szentként tisztelték. (Tisztelik?) Ezek nem racionális dolgok.
2012. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Olvass utána. Google segít.
2012. szept. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]


Az elhunytak testét (több ezer éve) tehenek által vontatott szekéren vitték ahhoz a tűzhöz, ahol azt elhamvasztották. Kezdetben még a tehenet is mellé rakták. Később a gazda halála után a tehenet tehén-otthonokba vitték, és ott éltek életük végéig ....


Olvasd el!!!!!

2012. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
"bogárnál nincs földhözragadtabb szent" de hát az a bogár az tök király, szerintem marha vicces ahogy túr...XDDDD, a tehén uncsi...
2012. szept. 18. 11:48
 5/17 Lebannen ***** válasza:
87%
Krisnának,Isten inkarnációjának nevelőapja tehénpásztor volt,és gyerekként ő is ezt a munkát végezte.Gondolom ezért.
2012. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Végre, valaki röviden megfogalmazza hogy tudjam, tényleg nem olvasok, diszlexiás vagyok, zsibbad a könyvtől az agyam...:)
2012. szept. 18. 11:58
 7/17 anonim ***** válasza:

Ezen kívül mivel a lélek vándorlásban hisznek, úgy tartják, hogy bármelyik elhunyt ember "lelke" a tehénben van, így lehet, hogy ép valamelyik ismerősük lakik benne.

ezért sem bántják.


Zsömle/lány

2012. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Lány? Biztos nem nő?? :)
2012. szept. 18. 13:38
 9/17 anonim ***** válasza:
A csaj jobban tetszett volna mi:D
2012. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ilyen sokféle válasz született, akkor én is elmondom amit tudok. :)

Elvből nem esznek húst, tehát nem ölnek állatot, viszont a tehén úgy ad élelmet, hogy nem kell neki ártani, tehát ők betartják a nem-ártás elvét és mégis jóllaknak. ;)

Világbéke!

2012. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!