Ha nincs szenvedely, lelkesedes Isten igeje irant akkor soha nem fogok megallni a hitemben?
Irígy vagyok az olyan emberekre, akik tiszta szívből szeretni tudják Istent! Sajnos nagyon kevés ilyen ember van.
Ha Ő az életed értelme, akkor miért nem tudsz Reá szánni naponta mondjuk fél órát?
Engem is érdekelne az előttem szóló kérdésére a válasz.
Ha valaki szereti a teremtőt, az teljes szívéből vágyakozik Isten és az igéje után, és szeretné azt tenni amit Isten el vár tőle
Dávid zsoltárát javaslom neked, elmélkedj ezen :)
(Zsoltárok 27:4, 5) 4 Egyet kértem Istentől . . . Azt keresem, Hogy Isten házában lakhassam életem minden napján, Hogy láthassam az Úr szépségét, És értékeléssel tekinthessek templomára. 5 Mert ő megóv rejtekében a baj napján, Elrejt sátrának rejtekén, S magas kősziklára emel engem.
Mélyítsd el a háládat!
Az eredeti héber szövegben az „értékeléssel tekint” kifejezés azt jelenti, hogy valaki elmélkedve időzik, fürkész, örömmel, élvezettel és csodálattal lát valamit. Vitathatatlan, hogy Dávid mélységesen átérezte az Istenhez fűződő kapcsolatát, szívből értékelte mindazt, amiről Isten szellemi téren gondoskodott, és élvezettel fogadta az igazság minden kis részletét, melyet Isten kinyilatkoztatott. Hálás szelleme utánzásra méltó (Zsoltárok 19:7–11).
Zsömle/lány
Először is: a fanatikusokkal ne foglalkozz.
Másodszor: régen rossz, ha kényszeríteni akarod magad, hogy Istennel foglalkozzál.
Harmadszor: ha saját magaddal rendbe jössz minden szempontból, akkor ezzel sem lesz gondod.
Mielőtt valaki jönne az igehelyekkel, gondolj egy népi bölcsességre: segíts magadon, Isten is megsegít!
Legelőször is meg kell tanulni magadban hinni.
Mi a valódi hit?
A Biblia azt írja, hogy ahhoz, hogy az imádatod „Isten előtt elfogadható” legyen, ’értelmi képességgel’ kell szolgálnod Istent. Vagy ahogyan egy másik bibliafordítás fogalmaz, úgy kell imádnod Istent, hogy az „méltó legyen egy gondolkodó lényhez” (Róma 12:1, The Jerusalem Bible).
Tehát az a hit, amelyről a Biblia ír, nem valamiféle vakhit, és nem is hiszékenység. Inkább annak az eredménye, hogy mindent alaposan végiggondoltál, és arra a következtetésre jutottál, hogy bízhatsz Istenben és a Szavában. Ez a valódi hit.
Természetesen, ha helytálló következtetésekre akarsz jutni, pontos információra van szükséged. Még a legfejlettebb számítógépes programok is, melyek megalapozott logikai elvek alapján működnek, nagyon furcsa eredményeket produkálnak, ha pontatlan adatokat adnak meg nekik. Ugyanígy az, hogy a hited valódi-e, nagyban azon fog múlni, hogy mit hallasz, vagy hogy mennyire megbízható információt juttatsz az elmédbe. A Biblia találóan írja, hogy „a hit a hallottakat követi” (Róma 10:17).
Az a hit, melyet a Biblia tanításait megismerve fejleszthetünk ki, nem mond ellent a józan észnek. Neked milyen hited van? Sokan „örökölték” a hitnézeteiket, és soha nem vizsgálták meg komolyan, hogy helytállóak-e. Pedig az nem a tiszteletlenség jele, ha vizsgálódsz, és ’próbatétellel megállapítod’, hogy az, amiben hiszel, összhangban van-e Isten Szavával (Róma 12:2). A Biblia arra buzdít minket, hogy ’tegyünk próbát az ihletett kijelentésekkel, hogy lássuk, vajon az Istentől származnak-e’ (1János 4:1). Ha ezt megteszed, képes leszel ’megvédeni a benned levő reménységet’, ha valaki kíváncsi arra, hogy miért hiszel abban, amiben hiszel, vagy megkérdőjelezi a hitnézeteidet (1Péter 3:15).
Zsömle/lány
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!