Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás vagy akár a hit nem...

A vallás vagy akár a hit nem csak a gyengéknek van? Akik félnek felelősséget vállalni és igy áttehetik máshova?

Figyelt kérdés

én szernék hinni de gyengének érzem magam tőle.(amúgy is-de az olyan szánni való ha a gyakorlati világ megoldatlanságaitól odamenekülnék ) meg olyan hiteltelen mert a vágyaim amit belül érzek mások. a képmutatást meg utálom.


jajj ..és az áhítatoskodás amit sajnos nem bírok még :( olyan ellenérzést vált ki belőlem ..igy az Úr .ugy az Úr ..-ez is olyan ..valószerűtlen .Annyira más az emberi természet. Ne provokálni akarok a kérdéssel, és szeretnék békét a lelkemben érezni, de eddig csak a taszítás maradt bennem. Minden igazi belső késztetés után ha elmenetem templomba -csak ürességet éreztem, hogy kudarc az egész. nem találtam a helyem a hitben sem a vallásban . :(


2012. szept. 15. 13:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Miért szeretnél hinni ha semmi jót nem látsz benne?
2012. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem találod a helyed a kereszténységben (burkoltan erre a hitre céloztál úgy érzem) akkor nem kell erőltetni. Bármi ami nem természetes, szívből jövő, esetleg ösztönös, az komoly gondokat okozhat a későbbiekben. Én is olvasgattam a Bibliát, nem jött be, elfogadtam, hogy nem arra születtem, hogy keresztény legyek. De senkinek sem muszáj, semmi nem kényszerít erre.


Amit én tudok ajánlani neked, hogy keresgélj. Kutatgass más világnézetek, életértelmezések után. Én például a jógát, a meditációt éreztem közel magamhoz, és ezeket kezdtem el tanulmányozni nem is olyan rég. Számomra sokkal kézzel foghatóbb cselekvések ezek, mint pl. az imádkozás. Nyilván itt magamból indultam ki, nem azt mondom, hogy Te is ezeket próbáld ki, mert lehet, hogy neked ezek sem tetszenének :)


Írtad, hogy a gyakorlati világ megoldatlanságaitól menekülsz valahova. Szerintem ez teljesen természetes, kevesen bírják ezt az eltorzult világot, és néha ki kell ereszteni a gőzt. Valaki a sportban találja meg a menekülést, valaki a nyaralásban, valaki a féktelen bulizásban, valaki templomba jár. Nem vagy ezzel egyedül :)

2012. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Elsönek : talán.. hogy megszabaduljak a lelki fájdalomtól.Hogy ne legyen minden értelmetlen. Hogy Éljek mielőtt meghalok. És hogy tudjak nevetni, és ha kicsit boldog vagyok -ne érezzem hogy valami árny van felettem..

Naés hogy elhiggyem h járhat a boldogság..ilyenek..)))

Agy-mosott révületbe viszont nem akarok esni ,és semmi szekta 'áldozata' sem akarok lenni.

2012. szept. 15. 13:57
 4/18 A kérdező kommentje:
2. köszönöm szépen az írásod!
2012. szept. 15. 13:58
 5/18 anonim válasza:

Olvasd el Paolo Coelho: Alkimista című könyvét. Szerintem segíteni fog.

Egyébként meg ahány ember, annyiféle vallás. Ki mire használja. Ha valaki kicsinyes, akkor a hite is az lesz. Ha valaki egoista, akkor a vallása is csak őt szolgálja és így tovább.

Olvass utána. Egyébként meg a vallásban önmagában soha nincs semmilyen rossz, csak az egyes ember tudja visszataszítóvá tenni.

Például a szeretetben sincs, de szeretni is mindenki másképp szeret.

2012. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A 2.nak igaza van, sok másban is megtalálhatod a megnyugvást. Hozzám az ókori többisten hitek állnak közelebb és ott van még a buddhizmus stb. Árnyak viszont mindig lesznek..Tudod, egyszer fent, egyszer lent.
2012. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azért ez így elég csúsztatás, hogy a gyengék hisznek Istenben, senki sem a hittől lesz gyenge. Egyébként nagyon sok erős, sikeres hívő embert ismerek. Mellesleg a hit gyülekezete tele van gazdag vállalkozókkal, és felső vezetőkkel (ezt nem azért írtam, mert szimpatizálok velük, de ez tény).
2012. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem csak a gyengék hisznek istenben, hanem azok is, akikben nincs kíváncsiság és beérik azzal a magyarázattal hogy isten teremtette a lapos földet 7 nap alatt 5000 éve és Ő nagyon szeret (miközben a föld népességének 60%-a éhezik).
2012. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem gyengeség kérdése a hit.

Sőt.

Ha valahol akkor itt kell csak igazán felelősséget vállalni a tetteinkért.

Mert a teremtő nem árul zsákba macskát.

Azzal amit kaptál, az életedet, a gyermeket, a földet, mindennel el kell számolnod, mikor mit tettél ellene, vagy mellette.


Zsömle/lány

2012. szept. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mulder614 ***** válasza:
100%
Nézz körül sok helyen. Jézus azt mondta hogy az igaz követőit a szeretet jellemzi. Ha megtalálod azt a helyet akkor boldog leszel. Csak keress, és ne add fel mert eddig nem sikerült.
2012. szept. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!