Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus "csoda gyógyításaihoz"...

Jézus "csoda gyógyításaihoz" feltétel volt-e a meggyógyított hite?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem mindig.
2009. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
A meggyógyított, vagy a gyógyítást kérő hite fontos volt, hogy higgyék el azt, hogy Jézus erre tényleg képes.
2009. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 baranyi kálmanné ***** válasza:
33%
igen,igen,igen,
2009. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Mi a csoda?

Isten országának erőmegnyilvánulása.


Ezért szükséges a hit Isten Fiában.


1. Jézus csodáit kijelentés kíséri az Isten országáról. ,,Ha pedig én Isten ujjával űzöm ki az ördögöket, valóban elérkezett hozzátok az Isten országa'' - mondja Jézus. Ezért nevezik a csodát a szinoptikus evangéliumok nyelvén ,,hatalmi tett''-nek (dünémeisz). Isten Jézus által megtöri a sátán hatalmát a világon. Jézus bizonyul erősebbnek, aki az erős házába betör, és újra és újra betör oda. ,,Te azért jöttél, hogy minket megsemmisíts'' - mondják az ördögök. Jézus tehát a nagy Szabadítónk, aki a világot meg akarja szabadítani a sötét sátáni hatalom bilincseitől.


2. Jézus csodái mutatják az Isten országa üdvösségének a ,,megtestesülését''. Mert ha Jézus betegeket és megszállottakat gyógyít, akkor demonstratív módon lehet tudni, hogy a test is, azaz az egész teremtmény beletartozik Isten eljövendő üdvösségébe. A teremtő a megváltó is, mondották már az ószövetségi próféták.


3. Jézus csodái épp ezért hangos tiltakozást jelentenek életünk kemény valósága ellen, hogy ti. szenvedők, betegek és halállal megjelöltek vagyunk, amint azt mindnyájan tapasztalatból tudjuk. Jézus csodái ezért prognosztikus jelek, ,,előremutató'' jelek, amelyek Isten végleges uralmának a gyógyult világára mutatnak rá. Isten Jézus által tiltakozik a teremtésének megsértése ellen. Isten meg akarja s meg is fogja változtatni a világot. Istennek éppen ezt a döntését ismertetik meg velünk Jézus csodái.


4. Jézus csodái tiltakozást jelentenek farizeusok,(képmutatók) szadduceusok írástudók ellen, amely népe körében a történelem során újra és újra megjelenik és kifejlődik. Jézus szerint a beteg nem azonos a bűnössel, szerinte a betegség semmiképpen sem az elkövetett bűn büntetése.


5. Jézus csodái állásfoglalásra kényszerítenek mellette vagy ellene (vö. Mk l,27 sköv.). Mivelhogy Jézus csodáival hatalmi igény is van egybekötve, amit nem lehet hallatlanba venni.


6. Jézus ugyanezt a gatalmat megadta kővetöinek is.II. János Pál pápas halálakor a világsajtó is , a magyar sajtó is szalagcimekben számolt be " A pápa nyolc csodája" cimen a szent pápa csodáiról. (pédául)

2009. júl. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem minden esetben említi a meggyógyított hitét. Máté evangéliuma 8,6-13-ban egy olyan esetet említ ahol egy ember azt kéri Jézustól, hogy a szolgáját gyógyítsa meg. Nem említi, hogy a szolgának a gyógyuláshoz hitre volt szüksége.
2009. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szolga hitéröl szól a történet - ha máűr haldokolt, nem is volt abban az állapotban , hogy ő kérje a csodát, hanem gazdája kérte a csodát.


A kafarnaumi százados


5Amikor beért Kafarnaumba, egy százados járult eléje, kérve őt: 6"Uram - szólította meg -, szolgám bénán fekszik otthon, és rettenetesen kínlódik." 7"Megyek és meggyógyítom" - felelte neki. 8A százados ezt mondta neki: "Uram, nem vagyok méltó, hogy betérj házamba. Csak szólj egy szót, és szolgám meggyógyul! 9Magam is alárendelt ember vagyok, s katonák szolgálnak alattam. Ha azt mondom az egyiknek: Menj el! - elmegy, a másiknak: Gyere ide! - odajön hozzám, vagy szolgámnak: Tedd ezt meg! - megteszi." 10Ennek hallatára Jézus elcsodálkozott és kísérőihez fordult: "Bizony mondom nektek, Izraelben nem találtam ekkora hitet. 11Ezért mondom nektek: Sokan jönnek majd napkeletről és napnyugatról, és letelepednek Ábrahám, Izsák és Jákob mellé a mennyek országában, 12az ország fiait pedig kivetik a külső sötétségbe. Ott sírás és fogcsikorgatás lesz." 13A századosnak pedig ezt mondta Jézus: "Menj, legyen úgy, ahogy hitted!" A szolga még abban az órában meggyógyult.


Menj, legyen úgy, ahogy hitted!


Kulcsmondat!

2009. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Van egyértelmű "nem" is erre a kérdésre.

A Black’s Bible Dictionary szerint Jézus „[a hitet] előfeltételként szabta meg a csodálatos gyógyításaihoz”. De valóban ez az eset állt fenn? Megkövetelte-e Jézus, hogy a beteg személy hittel rendelkezzen, mielőtt meggyógyította volna? A válasz: nem. Hitre a gyógyítónak volt szüksége, nem szükségszerűen a beteg személynek. Egy alkalommal Jézus tanítványainak nem sikerült meggyógyítaniuk egy epilepsziás fiút. Jézus meggyógyította a fiút, és azután elmondta a tanítványainak, hogy ők miért nem voltak képesek meggyógyítani. „Ezt mondta nekik: ’A ti kishitűségetek miatt’ ” (Máté 17:14–20).


A Máté 8:16, 17 szerint Jézus „meggyógyította mindazokat akik rosszul voltak”. Igaz, ezek az emberek bizonyos mértékig hittek Jézusban, ez a hitük eredményezte azt, hogy felkeressék őt (Máté 8:13; 9:22, 29). A legtöbb esetben el kellett jönniük, és kérniük kellett, mielőtt Jézus meggyógyította őket. Ennek ellenére nem volt követelmény a hit megvallása ahhoz, hogy a csoda megtörténjen. Egyik alkalommal Jézus meggyógyított egy sántát, aki még azt sem tudta, hogy ki Jézus (János 5:5–9, 13). Letartóztatásának estéjén Jézus a helyére illesztette a főpap szolgájának levágott fülét, noha ez az ember tagja volt annak az ellenséges csoportnak, mely azért jött, hogy letartóztassa őt (Lukács 22:50, 51). Alkalomadtán Jézus még halottakat is feltámasztott! (Lukács 8:54, 55; János 11:43, 44).


Hogyan volt képes Jézus ilyen csodákat végrehajtani? Úgy, hogy Isten szent szellemében, vagy tevékeny erejében bízott. Ez volt az, ami a gyógyulást eredményezte, nem pedig a beteg egyén hite. Ha elolvasod az evangéliumi beszámolókat, te is észreveszed, hogy Jézus gyógyításai a legcsekélyebb formaság mellett zajlottak. Jézus nem keltett feltűnést azzal, hogy magára irányította volna a figyelmet, vagy igyekezett volna az emberek érzelmeire hatni. Továbbá, bármilyen betegségről volt is szó, Jézus sohasem vallott kudarcot. Mindig sikeres volt, és soha nem kért érte ellenszolgáltatást (Máté 15:30, 31).


Ugye mekkora ellentétben áll ez a mai "hitgyógyászok" elvárásaival, akik rögtön odavágják, ha nem sikerül valami, hogy "nem volt hited"!


A teljes történet leírása:

"5 Volt pedig ott egy ember, aki harmincnyolc éve szenvedett betegségében. 6 Jézus, amikor látta, hogy ez ott fekszik, és tudomást szerzett róla, hogy már régóta beteg, így szólt hozzá: „Akarsz-e egészséges lenni?” 7 A beteg ezt válaszolta neki: „Uram, nincs emberem, aki betegyen a tóba, amikor a víz felkavarodik, hanem míg én odamegyek, más lép bele előttem.” 8 Jézus ezt mondta neki: „Kelj fel, vedd fel a hordágyadat, és járj!” 9 Erre az ember azonnal egészséges lett, felvette a hordágyát, és járni kezdett.


Aznap pedig sabbat volt. 10 A zsidók azért elkezdték mondogatni a meggyógyítottnak: „Sabbat van, és nem szabad vinned a hordágyat.” 11 Ő azonban így válaszolt nekik: „Aki meggyógyított, az mondta nekem: »Vedd fel a hordágyadat, és járj!«” 12 Megkérdezték tőle: „Ki az az ember, aki azt mondta neked: »Vedd fel, és járj!«” 13 A meggyógyított ember azonban nem tudta, ki az, mert Jézus félrehúzódott, mivel sokan voltak azon a helyen.


14 Ezek után Jézus a templomban találta őt, és ezt mondta neki: „Íme, egészséges lettél. Többé ne vétkezz, nehogy valami rosszabb történjen veled.” 15 Az ember elment, és elmondta a zsidóknak, hogy Jézus gyógyította meg. 16 Ezért hát a zsidók üldözni kezdték Jézust, mivel sabbaton tette ezeket." (János 5:5–13)

2009. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Igen, a hit feltétel volt. Vagy a csodában részesítettnek, vagy legalább a csodát kérőnek hinnie kellett. Jézus ugyanis nem egy showman volt, nem azért csinálta a csodákat, hogy higgyenek benne, hanem a már hívőket jutalmazta ezzel. Számos helyen olvasható is az evangéliumokban, hogy akik eleve nem hittek benne (elsősorban a zsidó főnökök), azok a csoda láttán se hittek, csak annyira futotta tőlük, hogy letolják Jézust, hogy hogy merészelt szombaton gyógyítani, vagy istenkáromlást elkövetni a csoda közben.
2009. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek.

Úgy látom, hogy megoszlanak a vélemények, de vannak egészen érthető válaszok is, melyeket bizonyítani is akart az írója.

A 17:31-es meggyőző nekem, de nem értem az utána következőt, nem olvasta talán?

Mindenesetre jó tudni, hogy a mai 'hitgyógyászok'-nak sok közük nincs Jézushoz, ha olyan kifogásokkal élnek, hogy a páciens hite a lényeg! Én is ezért tettem fel a kérdést, mert nagyon zavar, hogy annyi rászedett ember hiszi, hogy ezek Jézus követői! Erős kétségeim voltak ezügyben, de megerősítettek benne.

Köszi!

2009. júl. 31. 08:39
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Az első válaszoló vagyok. Szerintem a konkrét kérdésre válaszoltam. Aki olvassa a Bibliát annak ez nem kérdés. Akik utánam válaszoltak, azok arra a fel nem tett kérdésre is válaszoltak, hogy ha igen, akkor miért, és ha nem akkor miért.

Volt olyan "gyógyuló" aki megkapta az indokot is, hogy a hite gyógyitotta meg, neki akkor ez feltétel volt. Volt akinél másnak a hite, és volt akinél a kérés.

Úgy gondolom hogy minden egyénnek a hitét csak Isten tudja "felmérni". Az embertársai legfeljebb csak vélekedhetnek róla, de "mérő műszerük" nincs hozzá. Most pedig "kövezzetek meg", legalább a lepontozással.

2009. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!