Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Miért olyan...

Jehova Tanúi! Miért olyan fontos számotokra az 1914-es dátum?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 02:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Hogyan lehetett volna király?

Akkor még nem király senki amíg be nem iktatják jogilag.

Az hogy már úgy kezdték el kezelni, az nem jelentette hogy már azonnal király, hiszen az írások is azt mondják, hogy mikor a feltámadása után felment az Atyja jobbjára várnia kellett míg az ellenséget a lába alá veti.


az viszont tény és való, hogy a királysága tuti biztos volt, de még jogilag nem volt érvényes, meg van mindennek az ideje.

Akkor azonnal meg kellett volna tisztítania a mennyei királyságot Sátántól ás levetni a földre a Démonaival együtt.

De ez nem történt meg amit János apostol a későbbiekben látomásban kapott, hogy megfog majd történni.

Sátán levettetésekor kezdődnek a földön a világméretű

csapások ami miatt az emberek egyre inkább jajgatni fognak.

És a tudósok és történészek is elismerik az írásaiban, hogy az 1914-es év furcsa mód változásokat hozott az emberek életében, de nem jókat, hanem rosszakat.

Sátán tudja hogy kevés ideje van ezért egyre inkább tombol a földön mert az égi szentélybe már nem járhat be.!!

2012. aug. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat csak még annyi lemaradt:

Azokat a tetteket melyeket Jézus végre hajtott, szemléltetésként mutatta be ezeket.

Ezek bizonyították, hogy Ő a megígért messiás egyrészt.

Más részt bemutatta, hogy Ő valóban Jó király lesz, mert betegeket tud gyógyítani, halottakat támasztani, élelmiszerrel ellátni az embereket és még sorolhatnám.


Ez A földön megvalósulásra kerül nagyban, világméretekben, amit akkor csak ott Palesztina területén mutatott be.

Nem sokára a földön is ez az ország fog uralkodni,de nem emberi vezetők, miniszterek által.:)

2012. aug. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 lsandor ***** válasza:
13%

Szia. Én is Jehova Tanúja vagyok. Nem érdemes annyira számolgatásokba bocsátkozni, én sem szeretném. De az bizonyítja, hogy az 1914-re való várakozás helyes volt, ami a világban akkor történt. Annyira nem fontos ez nekünk, de azért mindenképpen említésre méltó, mivel ekkor kezdődött el a világnak az úgynevezett utolsó napjai.

De véleményem szerint nem érdemes vitákba bonyolódni

2012. aug. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az első Lázáral kapcsolatos link amit a kereső kidobott.

[link]

[link]

Itt egy másik is.


Szerintem nagyon is sokan értik más kérdés az hogy alkalmazzák e az életükben. Egész pontosan hogy mi mellett döntenek.


A pokolról csak annyit hogy Isten nem gyönyörködik a gonoszok halálában.

A többiről meg hadd vitatkozzanak nyugodtan. Engem nem érdekel.


"Nem része a világnak"


Ez megint csak a döntésekről szól. Világi élet vagy keresztény élet. Halszoljuk a világ dolgait vagy életünkkel a Krisztusi utat követjük.


Háromság!


Jézus mondott olyat hogy: (János 10:30) "Én és az Atya egyek vagyunk.”

Igen ők egyek szellemben. De két külön álló személyiség.

Egy alkalommal Jézus úgy imádkozott hogy "múljék el tőlem ez a pohár".

Vagy is imában kérte az ő mennyei Atyát hogy változtasson az akaratán. Ez szerintem bizonyíték arra hogy különálló személyiségekről van szó.

Máté 28:18 Jézus odament és azt mondta nekik: »Nekem adatott minden hatalom a mennyben és a földön.

Ezt már feltámadása után mondta Jézus. Szerintem saját magától nem kaphatott hatalmat. Persze ez csak az én véleményem.

(Róma 10:9 ,János 20:31 ,1János 5:13) Nem említi az igék hogy hinni kell a szentlélekben. Szóval a háromság ha van is ilyen ,nem lényeges ha az lenne Jézus biztosan beszélt volna róla.

2012. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


IMRE még mindig nem adtál választ a kérdésemre!


A 6. kommentben írod azt ami bennem kérdést vetett fel.

A kérdést fel is teszem neked a 9. kommentben.

Lesz válasz is? Csak az igét kellene bemásolnod. Bár ha valaki tudja a "megfejtést" akkor nyugodtan ossza meg velünk.

2012. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

(Jelenések 6:2) 2 És láttam, és íme, egy fehér ló; és a rajta ülőnél íj volt, és koronát adtak neki, és kivonult győztesen, és hogy teljessé tegye győzelmét.

Zsömle/lány

2012. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Jézus győzedelmes lovaglása már 1914-ben elkezdődött az Úr napjának a legelején (Zsoltárok 2:6). A legelső győzelme Sátánnak és démonainak a földre vetése volt. S milyen következménye lett ennek az emberiségre? „Jaj a földnek és a tengernek” (Jelenések 12:7–12).
2012. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én is Jehova Tanu vagyok , de ugy veszem észre hogy elég mélyen belementünk a lovasok vágtájába,valakinek van még kérdése? mert ez elég bonyolult.
2012. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Sátán egyértelműen 1914-ben lett levetve az égből, s a bibliavers tanulsága szerint akkor kapott koronát is."


Ez a teljes mondat Zsömle/lány.

Imre válaszát továbbra is várom.

Áruld már el nekem hogy Sátán kitől kap koronát? Ő a hazugság atya emberölő volt kezdettől fogva. Ki add neki koronát és miért?

Bár ezt csak feltételezem de Imre azért nem válaszolt erre a kérdésemre mert rájött hogy amit írt az elképesztően nagy ostobaság.

A Jelenések 6:2-ben említett lovas nem a Sátánt szimbolizálja. Szóval ennek fuss neki még egyszer!


"mert ez elég bonyolult."


Akkor bonyolódjunk bele még jobban és vesézzük ki a témát. Izgatottan várom hogy mit fogsz felhozni.

2012. aug. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
56%
Nem sátán kapott koronát hanem Jézus,amikor is 1914- ben megkezdődött a menyben a háború és sátán le lett vetve a földre az angyalok egy harmadával akik még csatlakoztak hozzá, csak fejböl idézem: s a sárkány a farkával magával rántotta a csillagok egy harmadát, miután a meny megtisztult Jézus kezdett uralkodni a mennyben.
2012. aug. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!