A Biblia szempontjából elfogadható a tudomány?
A középkorban nem volt elfogadható sajnos.
És manapság a Vatikán nagyon ellene van az őssejtkutatásnak is. Továbbá valószínűleg a vatikáni levéltár is tartalmaz számos olyan dokumentumot, amely segítene a történelmünk alaposabb megismerésében, de ugye oda olyan ember nem léphet be, aki nem pap.
Összefoglalva: a Biblia szerint elfogadható a tudomány, de az emberek szerint akik a Bibliát tekintik a szent könyvüknek (vallási emberek: papok, püspökök, stb) szerint nem elfogadható.
Amikor a természettudományos ismereteink kezdtek ellentmondásba kerülni a hittel, létrejött az inkvizíció.
Rengeteg könyvet tettek tiltó listára a középkorban, sőt elégették máglyán, nemegyszer a szerzővel együtt. A Sorbonon sokáig nem is volt matematika oktatás, mert ott mindent bizonyítani kell. Hát Galileiről itt senki sem hallott? Giordano Bruno?
A tudomány a középkorban borzalmasan visszaesett.
Az arab világban izzot fel a tudomány lángja, pl. arab számokkal írunk, vagy a kémia (al chimia) lombik- al imbik, vagy akár az orvostudomány is sokat köszönhet a mohamedánoknak, mert a keresztéy egyház minden újat mereven elvetett. Csillagászat: arabok fordították le Ptolemaiosz Al Magesztjét görögből, az került aztán hozzánk. Nem volt ugyan helyes, de elindította a csillagászat fejlődését. Sorolhatnám még.
Manapság nincs beleszólásuk a tudomány fejlődésébe, de az értékelésnél az alapvető szempont az, hasznos e az egyháznak.
Tudom, a kérdés a Biblia, de hát az csak egy könyv, szemontjai az embereknek vannak...
Annak meg, aki annyifélét tanulmányozott, csak gratulálok, ime egy új polihisztor... Talán egy is elég lett volna, akkor talán mélyebbre is hatolt volna benne...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!