Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan mit jelent az, hogy...

Pontosan mit jelent az, hogy Jézus a Megváltó?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg az, hogy "megváltott" minket?

2012. aug. 15. 16:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
46%

Igen igen, de ez nem jelenti azt, most már szabadon tehetünk akármit mert Jézus magára vette a bűneinket.:(


Nem nem, a harcot meg kell vívni a test cselekedetei ellen mert akkor Pálnak a szavait semmit nem érnek, és Jézus szavai sem, Azért mert meghalt értünk az nem hatalmaz fel, hogy ezzel a szabadsággal vissza éljünk.


(Galácia 5:19-21) 19 A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, és ezek azok: paráznaság, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, 20 bálványimádás, spiritizmus gyakorlása, ellenségeskedések, viszálykodás, féltékenység, haragkitörések, perlekedések, meghasonlások, szekták, 21 irigykedések, italozós tivornyázások, dorbézolások és effélék. Ami ezeket illeti, előre figyelmeztetlek titeket, mint ahogy figyelmeztettelek is előre, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát.


Tehát nem tehető, nem gyakorolható a bűn Jézus halála miatt.

2012. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
46%

(Galácia 5:13) 13 Ti, természetesen, szabadságra hívattatok el, testvérek; csakhogy e szabadsággal ne úgy éljetek, mint ami indíttatás a testnek, hanem a szeretet által szolgáljatok egymásnak rabszolgaként.


11 Ha Istentől kapott szabadságunkat Isten szellemének vezetésével összhangban használjuk fel, szeretetet fogunk felmutatni és áldást jelentünk mások számára. Szokásunkká kell tennünk, hogy rábízzuk magunkat a szent szellem vezetésére és irányítására. Akkor nem azon fogunk igyekezni, hogy szeretetlenül bűnös testünknek tegyünk eleget, amely „a kívánságaiban a szellem ellen van”. Ha Isten szelleme vezet bennünket, akkor azt tesszük, ami szeretetből fakad; de nem azért, mert szabályok követelik meg a szolgálatkészséget vagy mert a bűnösökre büntetést rónak ki

2012. aug. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
73%

Az utolsó válaszoló szerintem vakvágányon halad.


"Tehát nem tehető, nem gyakorolható a bűn Jézus halála miatt."


Nekem ez alapján úgy tűnik, mintha úgy értetted volna, az ember direkt keresi a bűnt, hogy visszaéljen Jézus kereszthalálával. Szerintem itt meg a többség nem így értette. Nem arról van szó, hogy akkor most direkt rendezünk egy hatalmas orgiát, hanem éljük az életünket becsületesen, tisztességesen, de néha-néha elbotlunk egy kicsit - mit tudomén, többet iszunk a kelleténél, vagy valakinek beszólunk. Más az emberi természetből fakadó bűn, és más az, ha valaki direkt bűnt AKAR elkövetni. Legalább is én ezen a véleményen vagyok.

2012. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm Neked is! De kicsit félreértettél, mert én egyáltalán nem mondtam, hogy olyasmit hinnék, hogy bűnözhetünk szabadon.

A másik pedig: az első hozzászólásodban a bemásolt részben szerepel többek között, hogy szektához csatlakozni bűn, míg a második hozzászólásodban a "szent szellem" kifejezést használod. Lehet, hogy rosszul tudom, de én eddig abban a hitben éltem, hogy a "szent szellem" elnevezés az egyik, nálunk is működő szekta szóhasználatához kötődik, és nem az egyházéhoz...

2012. aug. 15. 19:10
 15/34 A kérdező kommentje:

Bocsánat, közben érkezett egy új hozzászólás. Amit az előbb írtam, az annak a válaszadónak szólt, aki 18:41-kor és 18:44-kor írt.

A legutolsónak pedig szintén köszönöm!

2012. aug. 15. 19:13
 16/34 Hazardteam ***** válasza:
46%
Egyet ne feledj. Az számít szektának, amire a biblia mondja. Az számít igazi egyháznak, amit a biblia annak nyilvánít. És bizony az számít hamis egyháznak, "A nagy paráznának" és Isten népe ellenségének és pusztítójának, negatív vallásnak, amit a biblia annak állít. Aki a bibliával összhangban tesz nyilatkozatot szektaként megjelölve bizonyos felekezete(ke)t önként és szabadon, az beszél jól. Aki kitalál becsmérlő szitokszavakat lejáratandó más felekezeteket, hogy bemocskoljon emberi indíttatásból, Isten véleményezését félresöpörve, sőt felesküszik az elpusztítására fizikai erőszakkal, az nem beszél jól. Mert a biblia Isten szava, bölcsessége és világosságának megnyilatkozása. Belegondoltatok már valaha, mekkora ajándék az emberiségnek? Ha nem volna, akkor aztán lehetne mindenkinek találgatni és elméleteket gyártani. Viszont így kellően részletes (személy) leírást ad minden ilyen jellegű eseményről, de közérthető nyelven. Mondjuk az szívás, hogy a magyarországon fellelhető bibliafordítások felérnek egy viccel. 500 éve beszélt nyelven fordították, tök régies nyelvezettel, ráadásul tökéletlenül, aztán még az 1900-as évek elején valakik bele is piszkáltak, megváltoztattak ezt azt. Hálistennek nem olyan sokat nyúltak bele, hogy értelmezhetetlen rébusz lenne. A többi bibliafordítás meg vicc kategória: "térjetek meg, mert elközelíttett Isten országa" helyett "bánjátok meg bűűűneiteket mert izé" Szóval ez szívás ma még magyarországon, de ha valaki kíváncsi és kitartó, akkor utána néz a dolgoknak, pl. eredeti gödögül. Namost, a "szektázósak" aztán baromira nem hajlamosak erre. Azt sem tudják legtöbben, hogy a bibliát görögül írták, azt hiszik latinul meg ilyenek. De még azt sem olvassák:) Ezzel szemben ott állnak az első sorban, ha szidalmazni kell más, számukra értelmezhetetlen, tradícióiknak ellentmondó felekezeteket/embereket, akiket pedig szeretniük kellene (még az ellenségeiket is, nemhogy a..) de ők inkább sokszáz évig irtották őket brutálisan, sokszor a családjukkal együtt. Itt nálunk is, a délszláv területekre vezényelte Mátyás a hírhedt kegyetlen gyilkosokból álló elit (fekete) seregét a pápa kérésére és lemészároltatta velük a délen élő protestánsokat. Asszem anabaptistákat, de a tömegeiket gyerekestül. Ma már nincs ekkora hatalmuk, de ha tehetnék, ma is megtennék. DE ha már nem tehetik, lesátánozzák, meg leszektázzák a konkurens gyülekezeteket/felekezeteket jobb híján. Ők nem mennek be az Isten országába, viszont elállják az oda vezető út kapuját az általuk megtévesztett és agyilag fogságban/tudatlanságban tartott "híveik" előtt, hogy más se mehessen be. Nagy részük kiállhatatlan természetű homoszexuális és pedofil. Mercikkel járnak a hitetlen, vagy totál más vallású, éhező állampolgárok adóforintjaiből aranyozott freskók árnyékában a "visszolgáltatott" hatalmas, felújított ingatlanjaikban, miközben azoknak a többsége, akiknek a pénzén dőzsölnek éhezik, vagy egy gatyát nem tud megvenni. Közben meg vizet prédikálnak és azt szajkózzák, hogy legyél türelmes. Most sz@r. De majd meglátod, a menyországban jó lesz, majd kárpótolnak. Évekig járnak egyetemre, olvassák is a bibliát, tanulnak nyelveket stb. de az igazságot mégis elferdítik ennek a tudásnak ellenére. Szektázni viszont csípőből tudnak, főleg, amikor látják a sikereket és a sok, nevető és boldog embert,. akik valaha nyomorultul voltak és elveszetten, még, ha jólétben éltek is néhányan. Akkor most ki is az igazi "szekta"? Szerintem mindenki rájöhet magától, aki képes a szívére és a józan eszére hallgatni. Megvan?:)
2012. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Kedves Hazardteam!

A Biblia nemigen beszél igaz, vagy hamis egyházról, legalábbis szó szerint. Jézus azt mondta Simonnak, amikor elnevezte Péternek, azaz kősziklának, hogy ezen a kősziklán építi fel az ő egyházát. Jézus névadása prófétikus volt, mert előre látta, hogy Péter hite sziklaszilárd lesz. Így Jézus azt mondta, hogy az ő egyháza a Benne való sziklaszilárd hitre épül. Jogos a kérdés, hogy honnan veszem ezt a magyarázatot. Ez miatt másoknak bolondnak tűnhetek, de hiszem, hogy Isten, akivel személyes kapcsolatom van 17 éve, épp most mondta ezt nekem... Eddig ugyanis nem értettem ezt az igét.

2012. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Hazardteam ***** válasza:
34%

Azért azt, hogy ki mondta, szerintem még gondold kicsit át. Jézus ugyanis héberül és arámiul beszélt, legfőképp zsidó emberekhez, amiket a későbbiekben ógörögre fordítottak és ógörög nyelven adtak át, ami akkor hasonló "világnyelvi" közvetítő szerepet töltött be, mint most az angol. Az általad említett ige eredeti nyelven így hangzik: Te Péter (Petros) vagy és én EZEN A KŐSZIKLÁN (Petra) építem fel az egyházamat. A Petra, vagyis a kőszikla az a kijelentés volt, amit ezt a dialógust közvetlen megelőzően Péter tett: "Te vagy a Krisztus, az élő Istennek fia!". A Petros kis kődarabot jelent, "sziklából szakítottat". Onnan tudom, mert nekem is ez a nevem és utána néztem, teli van vele a net. Péter tett egy kijelentést, amiről Pál azt állítja, hogy aki messiásnak/krisztusnak vallja Jézust, az nyer üdvösséget, mert ehhez az a fajta hit kell, amit csak Isten élő igéje és Isten Szelleme képes együtt adni. EZ az a kőszikla, amiről Jézus beszélt, saját magának az IGE és megváltó mivoltáról. Ahogy mondta: Senki nem vallhatja őt krisztusnak, csak akinek az Atya kijelenti.


Lehet filozofálni, lehet logikázni emberileg, de végső soron az embernek kell alárendelnie a saját vélekedéseit, okoskodásait Isten Igéjének (mindig)

Tudod hogy van: nem a nyúl viszi a befőttet a nagymamának:) Tudni kell, ki a főnök és Isten beszéde a főnök.

2012. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
51%
Igen ezt jelenti amit valaki leirt. Egyrészt ószövetségi próféciák garmadákja jósolta meg. Főleg Ézsaiás. Ez azért is érdekes, mert aki nem hinne benne mint pl. a zsidók azoknak csak ki kéne nyitniuk a saját könyvük egy részét ugyanis az ószövetség a tóra része is. De nem is ez a lényeg, a kereszthalál maga volt oda- vissza a bűnökért az álodzat. Ő volt az utolsó igazi főpap. Az ő áldozata volt az utolsó áldozat. Nagyon durva ám belegondolni az egészbe. Az emberek olyan könnyelműen, olyan " hááát ha már mindenki elhiszi én is elhiszem, stb.." elven gondolkodik, de ez tényleg egy valóság, egy ma is működő folyamat, a jelenben is megtapasztalható. Csodák most is vannak, a kapcsolat vele megtapasztalható...Durva ám. És még valami: ő egyetlen út. Tehát nagyon sajnálom azokat akik minden más vallást felevsznek és próbálnak követni, mert sajnos ezek tévutak. Sokan röhögnek azon, ha azt mondom az ördög művei pedig azok. Ez is biblikus. Ez is benne van. Hit által megmenekül az ember....
2012. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Hazardteam ***** válasza:

Csak halkan jegyzem meg, hogy pár (4) verssel lejjebb Jézus Péternek a következőt mondja: "Távozz tőlem Sátán; bántásomra vagy nékem; mert nem gondolsz az Isten dolgaira, hanem az emberi dolgokra"


Márpedig Jézus nem skizofrén, nem is kattant elhiszed? Amiket mondott ("19. És néked adom a mennyek országának kulcsait; és a mit megkötsz a földön, a mennyekben is kötve lészen; és a mit megoldasz a földön, a mennyekben is oldva lészen") általános érvényűen mondta mégpedig minden alkalmas személynek, de akkor konkrétan csak Péternek, mivel ő volt az, aki felszólalt a többiek között.


2 fejezettel később megerősíti ugyanazt és "ráTOK" vonatkozóan:


"Bizony mondom néktek: A mit megköttök a földön, a mennyben is kötve lészen; és a mit megoldotok a földön, a mennyben is oldva lészen.

19. Ismét, mondom néktek, hogy ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, a mit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám.

20. Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük"

2012. aug. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!