Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ahhoz, hogy a kislányomat...

Ahhoz, hogy a kislányomat megkereszteljék, házasnak kell lennünk a párommal?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem igen hiszen ha nem éltek házasságban akkor vadházasságban vagytok (amit az egyház nem támogat). De legalább az egyikőtöknek kereszteltnek kell lenni azt ugye tudod.
2009. júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is meg a párom is meg vagyunk keresztelve. Köszönöm a választ
2009. júl. 21. 13:09
 3/12 anonim válasza:
68%
Igen akad olyan pap aki megkereszteli a babát.Nekem sikerült találni egy ilyen megértő református papot.
2009. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Egyházjogilag NEM kikötés se a házasság se a szülők keresztsége (mi lenne akkor azokkal, akik felnőttként akarnak megkeresztelkedni vagy árvák?).


Amelyik pap kötekszik, az nem ismeri jól az egyházjogot, vagy azt gondolja, hogy a hozzá fordulók nem ismerik, és nem is néznek utána. Olvass utána, egy ember keresztsége független a szüleitől.

2009. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
95%

13.23-as vagyok.

Ezt még el kell meséljem.

Mi görög katolikusnak akartuk kereszteltetni a fiunkat.(apa is az) Az a drága pap azt mondta nekünk ha most adunk neki 5000 ft.ot most rögtön összead minket és meg is kereszteli a babát.Persze a gyomrom felfordult és nemet mondtam.Ezután még átadott egy névjegykártyát (X.Y. szülész-nőgyógyász aki persze ő volt).A nagy számmal megkérdeztem,hogy hogy fér össze a kettő?Még ő volt felháborodva,hogy ő életeket segít a világra.Abban a pillanatban sarkon fordultunk és kijöttünk. Ő rá 5 percre beült az Mercijébe és elhajtott.


Persze ez egy rossz példa,de ilyenre is lehet számítani.

Sok sikert!Mielőbbi keresztelőt!!!

2009. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Akinek megkeresztelve kell lennie egy kereszteléskor, az a keresztszülő. De szülőkre nincs ilyen kötelezettség, és a házassági kötelezettség meg egyáltalán senkire. Van, aki kötekszik, de akkor keresni kell mást, aki nem kukacos. Ha ilyen feltételek lennének, akkor vagy sokkal kevesebben lennének megkeresztelve, mint most, vagy sokkal többen (de csak muszájból), az árvákat, akiknek nem tudják, kik a szülei, eleve kirekesztenék, mert nekik leellenőrizhetetlen a szüleik állapota, akik felnőttek, és se a szüleik se ők addig nem voltak megkeresztelve, szintén ki lennének rekesztve, hiába szeretnék, a nemi erőszak következtében megszületetteket ugyancsak kizárnák, hiszen ki házasodna olyannal, aki megerőszakolta, nem beszélve arról, ha ez családon belül történik (van erre is példa sajnos)... stb. De a szülők helyzetéről a gyerek nem tehet, az ő hite független a szülei életétől és hitétől (olyannyira, hogy bár nekem keresztények a szüleim, de mégis másképp gondolkodom hitről, mint ők, kapásból apám álszent, én meg úgy gondolom, ezt csak hitelesen szabad élni, és ezért apám valódi hitét megkérdőjelezem, de az ő dolga, nem az enyém).


Egyébként aki bérmálkozott, annak elvileg ezt tanítják, nekünk tanították, nem kell egyházjogi gurunak lenni, de utána lehet nézni, ja, és nálunk a pap, aki nem kukacoskodik ilyenekért, elmúlt már 70 éves, persze jobban veszi, ha a szülők is rendezettek, de nem köt bele ilyenért senkibe, mert ő egy tájékozott, kulturált, emberbarát pap.

2009. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell sem a szülőknek sem a keresztszülőknek megkeresztelve lennie és házasnak sem. Van kereszt gyerekem és nem vagyok megkeresztelve ráadásul a tesóm kislányát kereszteltem ők nem házasok és keresztelve sincsenek.
2009. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

A gyermek megkeresztelésének nem feltétele, hogy a szülők egyházilag rendezett házasságban éljenek, illetve visszamenőleg egyházközségi hozzájárulást ("egyházi adót") fizessenek.


Az Egyház kéri, hogy a szülők illetve keresztszülők (ha vannak), a keresztelés előtt oktatáson vegyenek részt. (Ez 7 év alatti gyermek keresztelése esetén szükséges.



A kereszteléshez szükséges, hogy legalább az egyik szülő vállalja a gyermek katolikus nevelését


Keresztszülő lehet az a tizenhatodik életévét betöltött személy, aki alkalmas, és szándékozik is ezt a tisztséget viselni; aki katolikus, megbérmált és az oltáriszentséget már magához vette, a hithez és a vállalandó tisztséghez méltó életet él; nem köti semmilyen törvényesen kinyilvánított kánoni büntetés (pl. Ha házas, egyházilag rendezett házasságban él.); nem apja vagy anyja a keresztelendőnek.


Aki a keresztszülőség feltételeinek nem felel meg, azt tanúként lehet bejegyezni az anyakönyvbe, ha nincs keresztszülő, akkor a tanú jelenléte is elegendő a keresztség kiszolgáltatásához.


Ezek az előirások az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében érvényesek.

2009. júl. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
tudomásom szerint senkitől sem lehet megtagadni a keresztséget
2009. júl. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy nem tagadhatják meg. Egyébként 17 éves vagyok, nem tudom, azóta mennyit változott az egyházjog, de anyám nem volt házas, mégis megkereszteltek. :)
2009. júl. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!