Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megbocsájtás címszó alatt, az...

Megbocsájtás címszó alatt, az összes köztörvényes bűnelkövetőt szabadon lehetne bocsájtani a börtönökből, börtönöket be kellene zárni?

Figyelt kérdés

Vajon ez hová vezetne?

Ha Csatáryt felmentenék akkor ezt is nyugodtan meg lehetne tenni nem ?


2012. júl. 24. 11:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Én is gondolkoztam már ezen.

Ha csak keresztény világban élnénk, bizony így kellene tennünk. Minden bűnözőt szabadon engedni.

Isten azt mondta övé a bosszú. Jézus meg azt, hogy ha megütnek dobd vissza kenyérrel.


Régen mit csináltak a keresztények, dalolva mentek az oroszlán szájába Istenért.

Most hiányzik az emberekből ez az önfeláldozó hit, a féktelen bizalom az Úrban és mindenkiben ott lapul a félelem. Jézus mindig mérges volt a tanítványokra ha féltek a vihartól, természeti csapásoktól. Mondta rájuk, hogy még hitetlenek.


Én így vetnék véget a világnak, hogy szabadon lehet gyilkolni, csalni. És ki tudja lehet megismernénk az Istent, nem mint jelenleg rejtve lapul egy-két ember elméjében.

Persze ez feltételezné mindenkiben az erős hitet, hogy szembe találja magát egy gyilkossal és azt mondja neki tedd azt amit jónak látsz, nékem erős a hitem az Istenben!


Dehát ez illúzió és az is marad. Mert miért börtönzik be a bűnözőket? Mert félnek. Félnek attól, hogy velük is megtörténik egyszer, féltik a családjukat, az életüket, a vagyonukat, stb. Ha a másik csal és lop akkor mindenki irígy lesz rá, mert büntetlenül megúszta. És akkor meg irígység miatt akarják bebörtönözni. Tehát ahelyett, hogy szeretetet adnánk a bűnözőknek ( mert a bűnt a szeretethiány miatt követik el ) éppen még be is zárjuk, tehát még elvonunk a szeretetből.

2012. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

^ Javasolnám, hogy a sok gondolkodás és ilyen ötletek gyártása helyett először is olvasgasd a Bibliát; akkor valamivel hitelesebb képet kapsz a kereszténységről, Isten igazságszolgáltatásáról és Jézus tanításairól.


Ha pedig megtalálod azt a mondatot, amit szerinted Jézus mondott ("ha megütnek dobd vissza kenyérrel"), akkor írd majd le ide, hol van; csak mert az én Bibliámban nincs ilyen... :D

2012. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

szia, a megbocsátás NEM azt jelenti hogy nem kell elviselni tetteid következményét. Hanem azt jelenti hogy tegyük fel,valaki megöli a gyerekedet, és börtönbe megy. Előtte bocsánatot kért tőled. Te most két utat választhatsz.


Vagy elfordítod a fejed és azt mondod,remélem uram hogy ön a pokol legmélyebb bugyrában fog égni.....vagy megbocsátasz neki, mert látod, hogy őszintén megbánta. Ettől a tag még letölti a büntetését. A bocsánatkérés mindig a megbocsátó szempontjából fontos, ott tud lelki fejlődést előidézni, vagy a hiánya gátolni.


A megbocsátásnak semmi köze az igazság szolgáltatáshoz, mert a törvényt nem lehet megbántani vagy attól bocsánatot kérni. Az azért van, hogy vissza szorítsa a bűnözést.

2012. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!