Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Láttátok ma az M1-en a latin...

Láttátok ma az M1-en a latin ("tridenti rítusú") mise közvetítését?

Figyelt kérdés
Mi a benyomásotok?
2009. júl. 12. 12:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

"Sajnos" nem láttam, így benyomásom nincs, de véleményem van... Mondjuk nagy kérdés, hogy az igehirdetés is latinul van-e.


Mindenesetre egy kérdés felmerül bennem. Jézus hogyan tanított? Nem elég, hogy az anyanyelvükön szólt az emberekhez, még olyan szimbolikát is használt, ami érthető volt a hallgatóságnak.

Ki a keresztény? Aki "Krisztusi", vagyis Őt követi. Ezért a mi felelősségünk is pont az lenne, hogy érthető módon adjuk tovább Isten Igéjét... "tegyétek tanítványokká...".


Sajnos az egyre nyilvánvalóbbá válik számomra, hogy a hívők többsége nem olvassa a Bibliát, vagy azt hiszi, hogy ő nem tudja, vagy nincs joga értelmezni. Így inkább készen kapott tanításokhoz fordulnak sokan. Ha a Bibliát nem olvasod, talán egy-egy jobb igehirdetésen át eljuthat valami üzenet hozzád. Ha még azt sem érted, marad az üres, begyakorolt mozdulatsor, és a gépies válaszok. Ez nem Isten Igéje. :(

2009. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Sajnos a válaszodból az látszik, egyáltalán nem ismered a katolikus tanítást a liturgiáról.


Természetesen nem csak a prédikáció van a nép anyanyelvén, (ha érdekel, írhatok egy linket, amin meghallgathatod), de az Evangélium és a Szentlecke is magyarul hangzott el.

A mozdulatok, egyéb imák pedig éppen azt vannak hivatva kifejezni, hogy mi is az ember Isten előtt: egy megváltásra szoruló, bűnös semmi.

2009. júl. 14. 14:15
 3/26 A kérdező kommentje:
Természetesen ezt a mély szimbolikát értette is minden katolikus, amíg nem tért át az Egyház az új miseformára.
2009. júl. 14. 14:17
 4/26 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha az első mondatom kissé keményre sikerült.
2009. júl. 14. 15:05
 5/26 anonim ***** válasza:

"Ez nem Isten Igéje."

Nem ez volt a kérdés jehovahülyetasnúja!

2009. júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

19:21-es, kérlek az én kérdésembe ne baromkodj bele! Köszönöm.


Elnézést a Válaszadótól.

2009. júl. 14. 19:38
 7/26 anonim ***** válasza:

ne baromkodj bele


aki mondja

2009. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Semmi gáz, nem vagyok Jehova Tanúja, csak Bibliaolvasó... :-D
2009. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Te lennél a Válaszadó?

MI a véleméányed a kommentjeimről?

2009. júl. 14. 20:01
 10/26 anonim ***** válasza:

Szerintem Istennel nem szimbolizmusban kell kapcsolatot tartani. Jézus szimbolikája egyértelmű volt, és tudom, hogy a katolikus liturgiának is van mély értelme. Számomra a kérdés az, hogy hány "átlag" hívő vagy Istent kereső ember érti...

Én annak a híve vagyok, amit Jézus tett, vagyis a tanítvánnyá tétel fontos eleme, hogy a hallgatóság megértse, amit üzen neki Isten bárki által teszi.


Vannak katolikus barátaim, tudom, hogy mennyire Istent kereső és szerető emberek, mégis úgy gondolom, hogy valami nem stimmel. Amúgy Jehova Tanúi közül is ismerek néhányat, hát ott meg a legnagyobb gond, hogy a kiadványokon keresztül olvassák a Bibliát, ezért azt hiszik, amit mondanak nekik. :(


Mindkét esetben a fő gond, hogy nem nőnek fel az emberek a hitükben, azt gondolják, hogy az egyházuk képes üdvözíteni őket, vagyis a keresztségben és liturgiában (vagy a Bibliatanulmányozásban) való részvételben látják az utat és ez tévhit. A JT oldalra most nem térnék ki, de számomra ugyanez a gond, vagyis egy adott számú ember gondolatai után megy egy egész egyház... Jézus Krisztus az út és a Főpap, őt kell követni, senki mást. Ehhez a Szentlélekre (Szellemre) van szükség, de az sem feltétlenül úgy működik, ahogy egyes karizmatikus gyülekezetekben gondoják.


Volt itt egy kérdés a purgatóriumról (azt a válaszom is lejehovatanújázta valaki...gondolom ugyanaz az ember), amihez az adott bibliai rész (I Kor. 3) pontosan egy szép válasz Páltól erre az egészre.

2009. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!