Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia ellent mond az agykontr...

Biblia ellent mond az agykontrollnak, Biblia szerint bűn az agykontroll (villámolvasás)?

Figyelt kérdés
Engem pontosabban a villámolvasás érdekelne. Egy oldalon olvastam, hogy miért bűn, de nem a Szentírással magyarázták, hanem valami pápai könyv soraival, ami engem hidegen hagy. Mi a gond az agykontrollal, miért gond az, ha gyorsabban tudok olvasni? Alpha állapotba kell lemenni, azzal lenne gond, ha igen miért? Agykontrollt nem úgy fogom fel mint valami természet feletti dolgot, szerintem nincs benne semmi okult. Egyszerűen kihasználjuk azokat a képességeket amit Isten adott, ez olyan mint amikor csecsemőkorban négykézláb mászunk utána járunk mivel az sokkal hatásosabb. Mint gondoltok róla?

2012. júl. 10. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, agykontroll nem létezett a Bibliai időkben, tehát nem fogsz rá utalásokat találni. Ismerem az agykontrollt,régen én is elvégeztem egy-két tanfolyamot, de aztán nem foglalkoztam többé vele, nem csak azért mert közben megtértem.

Szerintem az agykontrollban nincs semmi természetfeletti, nem ártalmas a villámolvasás. Bár én nem használtam semmire az agykontroll tanfolyamon tanultakat. Anélkül is jeles átlagra vizsgáztam az egyetemen mindig, és szerintem az első vizsgaidőszak után minden egyetemista profi villámolvasó lesz....:-)


Szóval csináld nyugodtan, ha látsz benne értelmet.

2012. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, te kérdezősködtél-e a Tudományok kategóriában is a villámolvasásról; ha igen, olvashattad, hogy a válaszolók döntő többsége szerint semmire nem jó.


Kb. ez a szitu:


"I took a speed-reading course and read War and Peace in twenty minutes. It involves Russia." (Woody Allen)


:)))

2012. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem az agykontrollban nincs semmi természetfeletti, nem ártalmas a villámolvasás."


Rosszul gondolod. Az agykontroll úgy indul, hogy eleinte nem látszik, hogy mi van a hátterében. Agytornával kezdődik, de ez csak a kapu arra, hogy kinyisd az elmédet a szellemi dolgok felé. Van egy olyan szintje az agykontrollnak, amikor egy szellemi segítőt (egy démont) behívsz az életedbe. Az alpha állapot kb olyan mint a hipnotikus állapot. Ilyenkor kinyitod a szívedet a szellemvilág felé. És hidd el, nem Isten Szelleme fog ilyenkor bemenni. Veszélyes dolog az agykontroll.


Ez a cikk nem pusztán erről szól, de érdemes elolvasni:


[link]


Üdv.

2012. júl. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Elozovel egyetertek
2012. júl. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 10. 12:55
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Ennek utána néztem az agykontrollnak. Hát hogy ez mekkora egy kamu. Elhitettik veled, hogy sikeres leszel, de egy nagy nulla. Bocs a véleményemé kifejtésemhez. Ám én is találtam már pénzt agykontroll nélkül...
2012. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hazardteam ***** válasza:
100%

Én nem ismerem túlságosan az agykontrollt, a villámolvasást viszont igen, már ha a "fotóolvasásra" célzol. A gáz nem csak az lehet vele, hogy biblia szerint/nem biblia szerint és hogy hívő vagy e meg stb. A Brian Tracy féle általános meghatározás a gyerekkori tudat állapotra: "A kritika (vagy jelen esetben információ; kiemelés tőlem) a tudat megkerülésével egyenesen a tudat alattiba kerül" és mire felnő az ember, csak anynit mond: 'hát.. ilyen vagyok, mindigis ilyen voltam, a szüleim is ilyenek voltak"


Csak azért idéztem, mert a villámolvasás is hasonló elven működik. A kulcsszó a "tudat megkerülésével". Amikor "hagyományosan" olvasol, akkor a tudatod "szűri" értelmezi az információkat, de még így is "átcsúszhatnak" olyanok közöttük, amik károsak. Például: megfigyelték anno, hogy azoknál, akik "túl sok" Dosztojevszkij-t, vagy József Attilát olvastak, hasonló pszichikai tünetek, depresszió, letargia, enerváltság, apátia, öngyilkosságra való hajlam stb jelentkeztek, mint ami az szerzőket jellemezte. Na de a lényeg: Mindenféle vallásos megközelítés nélkül, szimplán tudományos szemszögből nézve is a villámolvasás azon az elven működik, hogy a tudatod megkerülésével az információ egyenesen a tudatalattidba kerüljön (ami egyesek szerint 30x vagy méggyorsabban "működik") és hogy a tudatalattid dolgozza fel ezeket az információkat, amik aztán "onnan" törjenek fel a tudatos "elmédbe". A gyerekek is így tanulnak, működik is, ők 30x gyorsabban sajátítanak el bármilyen tudást, mert ez a "szűrő" még nem működik náluk, többek közt a "semmiből" tanulnak meg egy nyelvet pár év alatt, ami azért elég VAD:) Viszont.. Ha belegondolsz, hogy a könyveket emberek írják és kezed ügyébe kerülhet mondjuk suliban nemegy olyan könyv, ami a tananyag részét képezi, viszont a tartalmukkal egyáltalán nem értesz egyet, vagy csak mint "negatív példát" tanuljátok, akkor az egész egy ömlesztett masszaként, "szűretlenül" a "méregfoga kihúzása nélkül" kerül be a tudatalattidba. Márpedig a biblia egyértelmű parancsot ad arra vonatkozóan, hogy: "minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet". Ami "szívként" van meghatározva a bibliában, az rendszerint az ember szellemét, az örökkévaló részét jelképezi. A tudatalattid meg valahol ennek a "szívnek" az egyik megnyilvánulása (nem a legjobb szó tudom, de most kivagyok, pocsékul aludtam, úgyhogy bocsi; értsd jól:D)


Mondhatnád, hogy ok. de mi van, ha csak a bibliát olvasod így (is) vagyis villámolvasással, hisz a biblia jó meg minden, a jófiúk csapatának edzője írta nem? Jah, csak ugye ott van az is, hogy tökéletes fordítás még nem készült a történelemben, a magyar fordítások meg khm.. kimondottan pontatlanok. Pl. első oldal, hogy mást ne mondjak ezzel kezdődik: "Kezdetben teremté Isten az eget és a földet" - Nem "eget" hanem "egeket" és azért ez nem mindegy nem? Vagy pölö a folytatás: "A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett" - Nem "kietlen és puszta vala (volt)" hanem "kietlenné és pusztává LETT". Megvan, hol a bibi? És ezek még csak sima létigék, meg nem olyan "mélyebb" dolgok (azok, csak érted, a mindennapi életedben ritkán szembesülsz velük) amik olyan véresen komolyan érintenek általában. ezzel nem a bibliát, vagy a fordításokat akarom "lehúzni" csak arra akarok rávilágítani, hogy az értelmezésükhöz, összerakni a képet: tudatos gondolkodás kell és Isten is erre bíztat több helyen, pl. a példabeszédek könyvének kb. 1/3-a erről szól.


Mi van az olyanokkal, amik "mélyebben érintenek" és amiket igenis "mérlegelni" és értelmezni kell? Pl. mikor Jób azt mondja károli fordításában: "Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll. És miután ezt a bõrömet megrágják, testem nélkül látom meg az Istent"


Ami pl. az "eredeti" revideálatlan károliban (és az óhéberben is) még úgy szerepelt, hogy "testemBEN" látom meg az Istent. Hát ez sem mindegy éppenséggel nem? És akkor villámolvasással az egész úgy cakumpakk bekerül a tudatalattidba és egy idő után már nem is tudod, hogy egyik-másik gondolatod, amihez annyira "ragaszkodsz" piszkosul, vagy meghatározzák a gondolkodásmódodat, mégis honnan a viharból erednek. Félreértés ne essék, én most nem elsősorban "vallási" szemszögből, hanem inkább a saját tapasztalataim és azok alapján írtam ezeket, amikre az évek során rájöttem. De azért érdemes azon elgondolkodni józanul, hogy az ember szíve/tudatalattija NEM szemétlerakóhely, óvni és őriznie kötelessége és jogos érdeke. Amely "érdek" csorbulásának elkerülésére, egy villámolvasásal elolvasott könyv esetében nem mindig, sőt csak ritkán/osztva 0-val van esély. Szerintem

2012. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár a kérdésed szerint nem katolikus vagy, de szelektálj. Itt van jópár írás a témával kapcsolatban, habár karizmatikus katolikus honlap, de több szempontból is megvilágítja a kérdéskört, ha itt több írást elolvasol a témáról: [link]


Ezek a szempontok nagyrészt univerzálisan keresztények, a pápás részeket nem kell figyelembe venni hozzá. :)

2012. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 10. 14:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos Pál apostol is és mindenhol azt olvassuk, hogy a bibliát úgy kell olvasni, hogy elmélkedünk rajta.

Mit akar ez a vers mondani nekem,? mit jelent Isten szemszögéből nézve,? milyen módon járulok hozzá keresztény életem fejlődéséhez?

Nos ilyen és ehhez hasonló kérdéseket kell feltenni az olvasáskor. Nos a villám olvasás, nem járul ehhez hozzá.

Nemcsak olvasni kell, hanem tanulmányozni, kutatni, hogy megértsd.

2012. júl. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!