Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek, mit jelent a vasárnaptö...

Kinek, mit jelent a vasárnaptörvény?

Figyelt kérdés

#Isten #Biblia #Jézus #hit #végidő jele
2012. júl. 8. 13:37
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Az Úr napján nem dolgozom a munkahelyemen, házimunkát sem végzek, nem dolgoztatok másokat sem. Elmegyek istentiszteletre, a nap többi részében pedig pihenek, illetve olyan dolgokat teszek, amelyek közelebb visznek az Úrhoz.
2012. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Azt hogy a hét egy napján az embernek pihennie kell, azt Isten az ember jólétéért iktatta törvénybe. Azon az egyszerű oknál fogva, hogy jobban tudja, hogy mi a jó nekünk, mint mi magunk. Ha nem tartjuk be, magunknak ártunk vele, nem neki. Én mélyen hívő vagyok, de közben ápolónő is, nehéz lenne mindig csak a vasárnapokra tennem a pihenőnapot.Szerintem ezt Isten nem is várja tőlem. Különben volt valamikor talán Franciaországban egy időszak, hogy 10 napos hetet vezettek be, hát ez nem sokáig volt életképes. Az emberek egyszerűen nem bírták. Tehát minden héten egy napot a pihenésre fordítok, és természetes, hogy ilyenkor az Úrra is több időm van, de az imádkozásra, bibliaolvasásra minden nap szükségem van, mégha csak 5 percet tudok is erre fordítani. Annak pedig semmi értelme, amikor valaki egész héten tudomást sem vesz istenről, aztán vasárnap elmegy a templomba és azt hiszi, hogy megtette kötelességét, betartotta a törvényt.
2012. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!