Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek, mit jelent a vasárnaptö...

Kinek, mit jelent a vasárnaptörvény?

Figyelt kérdés

#Isten #Biblia #Jézus #hit #végidő jele
2012. júl. 8. 13:37
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

A szombat a Bibliában 143-szor szerepel


A vasárnap egyszer sem. Aki a vasárnapot ünnepli, az a fenevad bélyegét hordozza?

2012. júl. 11. 22:33
 22/32 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Én nem ünneplek külön semmit!Erre mit találtak ki?


Ne viccelj már ezzel az "ilyesztegetéses" dologgal!

2012. júl. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Csak nem a viráglocsolgatóshoz van ismét szerencsénk?
2012. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Pietrosol ***** válasza:
Halló van,itt valaki?
2012. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Pszichiáter látott e már?
2012. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

FENEVAD: A jelkép megéretéséhez el kell olvasnunk Dániel könyve 7. fejezetét Itt találkozhatunk négy

világbirodalom jellemzésével:

1. Babilon szimbóluma: A szárnyas oroszlán: (Dn. 7:1-4; Jer. 4:6-7; Jer.51:37-38)

2. Médó-Perzsa birodalom: A medve, és kétszarvú kos: (Dn. 7:5; 8:19-20)

3. Görögország: Párduc, szõrös kecskebak: (Dn. 7:6; 8:21)

4. A vas Róma: Bár név szerint nincs megjelölve, de a jellemzésbõl és a történelembõl is egyértel-mûen

azonosítható, hisz így követték egymást a világ birodalmak (Dn. 7:7). Ebbõl a negyedik hatalom-ból nõ ki

egy másik, amely az elõzõ hatalmak minden tulajdonságával rendelkezik (Jel 13:2), ezért nevezi így

a Biblia FENEVAD (Dn. 7:8).

Logikus, hogy nem egy új birodalomra kell itt gondolnunk, hisz Róma bukása után egyik világuralomra

törõ nemzet sem érte el azt a roppant hatalmat, amellyel az elsõ négy rendelkezett. Sõt ha megfigyeljük, ez

a fenevad Rómából nõtt ki, és a történelem lezárulásáig fenn áll „kéz nélkül rontatik meg” (Dn. 8:25)

Jézus Krisztus második megjelenése fogja megsemmisíteni (Jel. 19:11, 19-20). Mindezekbõl következik,

hogy vallási hatalomról lehet csak szó.

Vallási hatalom: Dn. 7:21, 25; 8:25; 11:36-39; Jel. 13. fejezet

Itt olvashatjuk. hogy a színfalak mögött valójában Sátán áll, aki az egész földkerekséget elhiteti. (Jel.

12:9). Az ítéletkor semmisül meg (Dn. 7:10-11, 26; 8:17, 25; 12:1; Jel. 19:20)

A Biblia megkülönböztet három fenevadat:

1. A TENGERBÕL FELJÖVÕ FENEVAD:

A népek, nemzetek közül kiemelkedõ vallási hatalom. (Jel. 13:1)

2. A FÖLDBÕL FEUÖVÕ FENEVAD:

Egy adott földrészen létrejövõ, politikai, gazdasági, katonai nagyhatalom. (Jel. 13:11)

3. A MÉLYSÉGBÕL FELJÖVÕ FENEVAD:

A spiritizmus, okkultizmus, lélekvándorlás, a szellemekben való hit, halott idézés, s minden ehhez

kapcsolódó ezernyi megmagyarázhatatlan jelenség (ufók,

energiák, erõk, csodás gyógyulások stb.), amelyek elárasztották az egész világot. Ezen jelenségek mögött

maga Sátán áll. (Jel. 11:7, 13:13-14, 16:13-14, 17:8; V. Móz. 18:10:14)

A történelem végén, Jézus Krisztus második eljövetele elõtt ez a „hármas szövetség” megvalósul. „Az

egész föld csodálva követi azt.” (Jel. 13:3-4, 17:12-14). Azok pedig, akik inkább Istennek

engedelmeskednek, mint hogy ennek a fenevadnak a bélyegét vegyék magukra, azokat üldözni fogják, sõt

megakarják ölni. (Jel. 13:14-16; 14:9; 15:2; 20:4)

2012. júl. 12. 08:19
 27/32 A kérdező kommentje:

BÉLYEG: (Jel. 13:16-17; Jel. 14:9-10; Jel. 15:2; Jel. 16:2). Azokon van, akik egyetértenek az Isten

ellenes hatalommal, s önként felveszik a bélyeget, amelyet ez a hatalom tesz rá az emberre. Nyilván ez a

bélyeg ennek a vallási hatalomnak is a jele s nem valami bélyeg a testen, hanem eszmei dolog, amely

embertõl származik és nem Istentõl (emberi hatalomtól). Míg a pecsétet Isten helyezi el szolgái homlokára,

addig a bélyeget az a hatalom helyezi a homlokukra vagy kezükre. A homlokon levõ bélyeg azt jelenti,

hogy gondolkozásban egyetértenek ezzel a hatalmi elképzeléssel. Akik csak a kezükre veszik fel, azok

nem értenek egyet, de félelembõl vagy közömbösségbõl mégis elfogadják.

2012. júl. 12. 08:20
 28/32 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Tudom,hogy vallásos körökben vita tárgya,hogy szombaton,illetve vasárnap kell-e pihenni,de akiben egy minimális rend van,mindenképp pihen valamikor!És ez tök mindegy,hogy milyen nap!

Ha bent rend van,nem kell előírni,hogy pihenj,úgyis érzed,hogy mikor van itt az ideje!

Azt sem kell leírni,hogy mit egyél,mit igyál vagy miből készíts szerszámot!



" A szombat lett az emberért, nem az ember a szombatért: tehát az Emberfia ura a szombatnak is." (Márk 2:27-28).

2012. júl. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Igen, itt van az a kérdés, hogy kit követek?


Istent, vagy valaki mást! ...ha Istent követem...


Gal:2,16-20

Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem.

Ha pedig Krisztusban keresvén a megigazulást, mimagunk is bűnösöknek találtatunk, avagy Krisztus bűnnek szolgája-é? Távol legyen.

Mert, ha a miket elrontottam, azokat ismét fölépítem, önmagamat teszem bűnössé.

Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek.

Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

2012. júl. 12. 09:28
 30/32 anonim válasza:
Vallási okokban engem nem érint nem katolikus vagyok.
2012. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!