Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az olyan kereszt...

Mit gondoltok az olyan keresztényekről akiknek igazi hitük van, viszont néha eljárnak bulizni egy-két szórakozóhelyre mondjuk a coronitába?

Figyelt kérdés
de nem drogoznak vagy nem piálnak és nem szexelnek csak kirúgnak a hámból

2012. júl. 6. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj. Én tényleg nagyon vallásos vagyok (római katolikus), minden este imádkozom, szeretem Istent, pedig fiatal vagyok. Mégis hetente járok buliba, néha fogyasztok alkoholt, cigarettázom is, szóval jól érzem magam. És nem érzem magam bűnösnek egyáltalán. Szerintem Isten sem neheztel azokra a hívekre, akik jól érzik magukat. Szerintem ezzel semmi gond nincs, a Tízparancsolat sem tiltja ezt.
2012. júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Miért ne? Jézus is részt vett legalább egy menyegzőn, ahol még a piáról is gondoskodott... :D
2012. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Hazardteam ***** válasza:
13%
Semmit. Nem gondolkozom ilyen hülyeségeken:) Tök flém az egész kérdés, unatkozol bogaram? A többi ilyen "baromi értelmes" kérdést is te copy/paste-eled?:)) Tiszta sátáni az egész. "Igaz, hogy azt mondta nektek Isten, hogy a kertnek EGYIK fájáról sem ehettek?" - Igaz, hogy a keresztény nőknek 3 fülük van és a férjeik néha gumit égetnek a kispolszkival az illegális gyorsulási versenyeken éjjel? Teliszemetelitek az egész GYK-t ilyen ostoba kérdésekkel. Rohadtul unalmas, lehet befejezni szépen
2012. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


A "bulizás" és Krisztus követése nem igazán fér össze. Krisztus ugyanis soha nem bulizott, és a követői sem. A kereszténység pedig szó szerint Krisztus követését jelenti. Amire esetleg te gondolsz, az a vallásosság. Ez azonban nem más mint a kegyesség látszata, de az abban rejlő erő megtagadása. Erről pedig egyértelműen azt tanítja a Szentírás, hogy "kerüld"!


Pál apostol szavait idézem, aki így mutatja be a "bulizók" lelkületét: "Együnk és igyunk, holnap úgyis meghalunk!"- majd így folytatja: "Ne tévelyegjetek. Jó erkölcsöt megrontanak gonosz társaságok." Vagy máshol:

"Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel? ... vagy mi köze hívőnek hitetlenhez? Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenük, és ők én népem lesznek. Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket, és leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr."


Üdv. Péter

2012. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Addig éljen az ember, amíg fiatal. 20 éves vagyok, nem vetem meg sem a bulikat, sem az alkohokt, ahogy a cigarettát sem, viszont kellenek ezek az esték, hogy pár órára kikapcsolódjon az ember, és másnap folytatni tudja (feltéve, hogy az a másnap nem a rosszabbik fajta másnap :P). Időnéknt tényleg jó, de persze mértékkel :) Mindennek megvan a helye és az ideje ;)
2012. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hazardteam hát nagyon köszönöm, 1 év után feljövök gyk-ra hogy újra kérdezzek valamit de nem változott semmi, megint leolt valaki és vádol...

Amúgy meg a cigi para!

2012. júl. 6. 23:35
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Én is füvezek,tolom a csíkot,kokainozok,a whiskey az oldószerem,tű áll ki a karomból,bélyeg a nyelvem alatt,mégis kedves vagyok Isten számára.

Ő mondta az előbb...Közben mosolygott...Látszott komolyan mondja...Mintha valamit dúdolt volna közben....

NEM HISZED EL?????????

2012. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

OFF

Ha elég sokszor megfordulsz gyíkon, megtanulod ignorálni a trollokat ;)

2012. júl. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

"A "bulizás" és Krisztus követése nem igazán fér össze. Krisztus ugyanis soha nem bulizott, és a követői sem. A kereszténység pedig szó szerint Krisztus követését jelenti. Amire esetleg te gondolsz, az a vallásosság. Ez azonban nem más mint a kegyesség látszata, de az abban rejlő erő megtagadása. Erről pedig egyértelműen azt tanítja a Szentírás, hogy "kerüld"!"


Péter

a kérdező nem azt írja,hogy lerészegedik a bulikon,meg összevissza szexel stb....És ha azt írod,hogy Jézus soha nem bulizott,akkor bizony nem igazán akarod elfogadni az ő emberi oldalát,ez pedig így félreértéshez vezet.Jézus,aki alkoholt ivott,jókat evett,(voltak,akik meg is szólták ezért) a tanítványai által lenézett emberekkel vacsorázott,nem vetette meg az efféle dolgokat,akkor a kérdező,aki még csak nem is iszik,mégis mi bűnös dolgot követ el,azt,hogy esetleg táncol,vagy zenét hallgat?


Kérdező

A keresztények is emberek,Krisztus követése nem azt jelenti,hogy állandóan a Bibliát kell bújni,meg templomba járni.Jézus legfontosabb üzenete a szeretet,amibe beletartozik az életszeretet,önmagunk szeretete is.Aki tud felszabadultan bulizni,az szereti önmagát,megadja a testének-lelkének a felüdülést,ha éppen arra vágyik.a lerészegedés,drogozás nyilván nem jelent valódi tiszteletet és szeretetet a test és lélek felé,mert a kárára van,főleg hosszabb távon.

2012. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Szervusz.

Mint láthatod, akik komolyan veszik az istenhez fűződő kapcsolatukat,azok az isten szent szavával igyekeznek együtt élni.

Pál, kérdezte az egyik versben:"Mi közössége van a világosságnak, a sötétséghez?

Ha együtt vagy olyan emberekkel akik ne osztják a nézetedet, akkor velük azonosulsz, oda tartozónak látszol. De ennek még látszódnia sem lehetne, mert Krisztus határozottan azt mondta, hogy :"Ők nem része a világnak, mint ahogy Én sem vagyok része."

A kereszténynek itt kell élnie a világban de semmilyen módon nem keltheti még a látszatát sem, hogy a világhoz tartozik.

Nem lehet Isten asztaláról is és az ördög asztaláról enni.

2012. júl. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!