Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, mi a véleményete...

Jehova Tanúi, mi a véleményetek az alábbi filmről?


2012. júl. 4. 23:43
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

Utóirat:

Az én Életemet nem tette tönkre, biztos vagyok, hogy még sok millió testvérem is elmondhatja.

Nekem sem vette el a házamat, senki, a pénzemet sem, és semmimet, Ha adakoztam, mindig önként tettem, és annyit amennyit tudtam nélkülözni, ha az 100, forint is legyen.

Nálunk nincs tized, gyűjtés, minden önkéntes alapon megy, és a munkánkért sem kérünk pénzt, mert ingyen kaptuk, ingyen adjuk.

Jehova szervezete ön fenntartó, semmilyen állami támogatást nem kértünk, és nem is kapunk.

Még is szilárdan áll és addig míg Jézus jóvá hagyja,nem is fog meginogni egyes tagok butasága miatt.

mély tisztelettel K.W.

2012. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

www.jehovatanui.blog.hu


Szeretettel azon bátor jehova Tanúknak, akiknek Isten fontos. Akik bátran mernek keresni, mert aki keres talál. Azonak, akik tudják, hogy az igazságot, főleg isten igazságát nem kell megvédeni, mert azt Isten megvédi. Nem kell félni, mert ahol Isten, ott nincs félelem. Azoknak, akik tudják, hogy az igazi kutatás és keresés mindenkinek a maga felelősége, és nem irányított, és szájba rágós magyarázatokból áll.


Kedves Jehova Tanúi, ne féljetek! Bárcsak én is hamarabb, és jobban bíztam volna Krisztus hívó hangjában....


"Nemcsak azt kell megvizsgálnunk, amit személy szerint mi hiszünk, hanem azt is, amit az a vallásszervezet tanít, amellyel kapcsolatban vagyunk. Ha szeretjük az igazságot, akkor semmit nem kell félnünk az ilyen vizsgálattól." -

Az igazság, mely örök élethez vezet, (WTBTS, 1968) 2. fejezet 5. bek.

2012. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha valoban megvizsgalnatok akkor kidobtatok volna az osszes ortornyos ujsagotokat,a bibliahoz semmit sem kell hozza tenni,a Szent Szellem kepes arra hogy ortorony nelkul megmagyarazza neked az iget,persze nektek fontosabb az ortorony mint az Isten Szent Szelleme.
2012. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%

Valóban. nem is tettünk hozzá. Az őrtorony csak segéd eszköz a biblia jobb megértésére.

Nos egyik szeretett Testvérem hosszan leírta már egy másik válaszában az őrtorony szó jelentését,

Régen itt őrség állt és élesen és éberen figyelte az eseményeket hogy ha baj van tudja értesíteni a bent lakókat a veszélyről.

Az őrtorony figyelemmel kíséri a világ eseményeit, és össze vetíti a bibliai próféciákkal, tudjuk hol állunk az idők áramlatában.

Ha ez nem volna akkor nem teljesedne a hű és bölcs rabszolgáról szóló prófécia, mert senki nem áll ennyire készenlétben, mindenki nyugodtan tölti a napjait.

Valakiknek ébren is kell lenni.

Jézus pedig azt mondta, hogy senki semmit nem vesz észre, mint Noé idejében.

Most is sokan azt hiszik mint Noé idejében, hogy "nem lesz eső, nem lesz baj menjünk aludni."

Nyugodtan lehet bántani minket, mi továbbra sem alszunk, hanem éberen figyelünk, mert az a nap bármikor eljöhet.

2012. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a hű és bölcs szolga egy példázat a bibliában, és semmi több. VAgyis a jehova TAnúi ráhúzták a saját hitelességük bizonyításaként. Ez tisztességtelen.... van egy példázat, van egy társaság, és egyszercsak úgy dönt, hogy az egy prófécia, és nyílván magára alkalmazza.... tessék a ibliát magában olvasni. Letenni minden segéd eszközt. Legalább úgy ítéljék meg a tanúk magukat ebben a tekintetben is, ahogyan a más egyházat. Ha gond az, hogy a katolikusoknak pápájuk van, akkor legyen gond a hű és bölcs szolga is. Ha gond az, hogy megvetitek a katolikus egyházat azért, mert nem engedték a híveknek értelmezni a bibliát (ezeréve) akkor legyen gond most is, hogy a hű és bölcs szolga sem engedi. Ne merészeld azt mondani, hogy de engedi. Ha igen, mert úgy érzed,menj oda, és tedd próbára.
2012. júl. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
87%

Néhány napja egy Altermc nevű hozászoló írt nekem levelet, amire nagyon szeretném eljutattni a választ neki. GOndolom letíltott a magán levelezésről, mert nagyon nem kedvel engem. :o) Bocsánat, hogy ide rakom fel, nem így szerettem volna, de másként nem tudom elérni.


Kedves Altermc, aggódom érted, kérlek jelentkezz!!


Kedves Altermc! :o)


Igaz, hogy úgy beszél velem, mintha nem is érdekelné, amit mondani akarnék, de én mégis megteszem. Az egyik okom az, hogy Jehova Tanúi állandóan arról beszélnek, hogy ők mennyire a szeretet nevében tesznek dolgokat, ám egy értelmes párbeszédre alig kaphatóak. Ha valaki negatív dolgot mond, ami persze csak az ő szemükben az, akkor az máris ellenség, beképzelt, istent játszik, és a híres szeretet oda is lett. :o) na most én ezért egyáltalán nem haragszom. Addig míg a tanúk nem veszik észre, hogy épp erre képzik ki őket, én már kivülről látva nagyon is jól tudom. A tanús tanítás, és erre a teokratikus iskola a legjobb példa arra épül, hogy egy kérdéskört önmagán belül vizsgáljanak, és építsenek fel válaszokat rá. A legtöbb, tanúk 99%-a el is jut erre a szintre nagyon rövid idő alatt. Egy kérdésre a válasz saját kiadványaikon keresztül választható meg, más válasz csakis a sátántól jöhet, és mindenki azon dolgozik a világban, hogy a tanúktól elvegye az igazságot. Egy rövid példa: szabad e a kiközösítettel szóba állni? Utalás: ez és ez az őrtorony, és ez és ez az ébredjetek, ami utal arra, hogy még melyik őrtorony, és ébredjetek, esetleg királyságszolgálati. Az összes kiadvány egy biblia verssel alá is támasztja, amihez a magyarázat szintén megtalálható az őrtoronyban és így tovább.... semmi olyat nem találni, hogy nézzünk meg kívül álló utalásokat, azokat vessük össze a saját hitrendszerünkkel, ütköztessük azokat magunkban, és imádkozzunk esetleg. A végeredmény mindig ugyanaz: egy lojális tanú mindig így és így tesz. vagyis a választ belerágja a szájba, és ami rosszabb, bele vési az elmébe. Mert ki ne akarna lojális tanú lenni? Ki akarna szembe menni a hű és bölcs szolgával? Hiszen egy Jehova tanú olyat álmában sem merne tenni, mert a HRB (hű bölcs szolga) egyenlő Istennel, ha nem nagyobb annál. Kérlek nézz utána, hogy egy igazi kutatás, és válasz keresés hogyan zajlik agymosás helyett. Én sem támadom a tanúkat, sok értékes embert ismertem meg közülük. És én is köztük éltem. De a tanításukat sajnos kritizálnom kell, mert velejéig romlott, még akkor is, ha ez most belőled haragot fog kiváltani. Sok éven át én is haragot éreztem, mikor arra hívták fel a figyelmem, hogy egy veszélyes szekta tagja vagyok, és hamis tanításokat szórók a világba.


És mivel valaha hittestvérek voltunk, szeretném tegeződve folytatni:


A leveled szomorú, és sajnálatos, hogy mindenre azt írod, hogy nem érdekel. Nem érdekel a válaszom, nem érdekel, miért az a véleményem, ami, és így tovább.... Ennek ellenére arra kérlek, olvasd végig a levelem.

Gondolkozzunk el azon, hogy ha valóban egy csodálatos szervezet tagja vagy, vajon miért nincs vigasza a lelkednek, és miért akarsz öngyilkosságot elkövetni? miért húzol a világba?

Engedd meg, hogy bár nem vagyok hű és értelmes, vagy bölcs rabszolga, de engem isten felemelt, és megmentett, újjászült az Ő kegyelméből, ezért nagy a bátorságom. :o) A tanús tanítás romlottsága az, ami nem tud megelégíteni. A szabályok, és törvények követelése az, ami azt sugallja, hogy nem vagy jó szellemileg. Nem találsz társaságot, mert a tanúk szabályai, azt szeretnék vele elhitetni, hogy a világban csak rossz emberek vannak, és ha köztük nem találod meg az igazit, szerelmet, vagy barátságot, akkor benned van a hiba. Mint ahogy nekem is írtad. Ha én nem csak a jót látom bennük, akor csak én lehetek a hibás. Hál' Istennek ez nem így van. :O) Atyánk szabadságra hívott el, Krisztus áldozata örömöt hozott azok életébe, akik hisznek Benne. Az Ő igája könnyű, és kellemes. Ezt érzed most?


A tanításról nem szeretnék veled vitatkozni, addig, amíg te magad nem vagy kíváncsi arra, hogy helyes -e amiben hiszel. Amíg az emberben nem érlelődik meg a vágy arra, hogy felül vizsgálja önmagát, avagy a hitét, amire a Biblia is buzdít, (állandóan vizsgáljátok meg magatokat)

akkor addig én csak a te szemedben egy galád, és erkölcstelen hitehagyott leszek.


9 éven át voltam tanú. 9 hosszú éven át. az üzenetem a teljes igazságot szólja. Tudom, hogy nem hiszed, hiszen azt tanítják, hogy ne hidd el. Az én férjem vén volt, sok éven át. A barátunk, orvosösszekötő, a másik Bétel szolga, a harmadik Wolfgang Mart, aki körzetfelvigyázó, a negyedik Szabados Gyuri, aki 20 évig volt kerületfelvigyázó, és így tovább.... Ha azt tudod magadról, hogy alapos megvizsgálás után lettél Jehova Tanúja, akkor rólunk is elkel hinned, hogy mi sem mende- mondák alapján lettünk azok. Amit prédikáltunk, abban hittünk, és nekünk volt a legrosszabb, mikor rávezetett az Isten, hogy nem helyes a tanítás. Gondolhatod, milyen rettenetes volt..... az addigi családi életünk, hitünk, barátaink, minden, ami körülvett minket omlott össze. Mégis amellett kellett döntenünk, hogy elhagyjuk a szervezetet, mert "aki hallja a Jó Pásztor hangját, az megy utána." ha önmagadból indulsz ki, miszerint alapos meggyőződés után lettél tanú, és most is alapos meggyőződés után hagynád ott a szervezetet, ha kiderülne, hogy nem ott van az igazság, akkor hinned kell nekem is.


nagyon aggódom érted, és szívesyen leveleznék, vagy telefonálnék veled, hátha meg tudnám mutatni neked, hogy a mi Atyánk milyen csodálatos, mi mindent tett értünk, hogy nekünk jó legyen, és ne kelljen öngyilkosságot elkövetnünk.

Én 1 éven át álltam pszichiátriai kezelés alatt, mikor eljöttünk a tanúktól. Isten olyan mélységből emelt fel, amit te is megjártál... én is a zsilettben láttam a megoldást, amíg Krisztus ki nem vette a kezemből. :o)


Bárcsak átadhatnám neked ŐT.... de csak mi magunk lehetünk azok, akik találkozhatnak Vele ide bent valahol a szívünk, és szellemünk mélyén.


Nem akarnék az orális szexbe bele menni, mindenki úgy élje a szexuális életét, ahogy neki jó. De ne úgy, ahogy egy szervezet tanítja. :o)


Email címem: kildimam@gmail.com



Történetem itt is elolvashatod: [link]


Egy oldal, amit teljes szívemből kínálok olvasásra: www.jehovatanui.blog.hu



És bár leveledben többször sértegettél, és igyekeztél bántani szándékosan, nyilván, hogy az egómra tudj hatni, de azt már letörte Krisztus, :o)

én szeretettel gondolok rád, és aggódva várom a leveled, válaszod. Ha lehetséges az email címemre, mert a gyakori kérdésekre nagyon ritkán megyek fel.


Bár nem vagyok tanú, de mégis testvéri szeretettel üdvözöllek: Ildikó

2012. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Mulder614 ***** válasza:
0%

Az én véleményem az hogy minden esetben ha történt valami a Tanú családoknál akkor csak az egyik fél volt megkérdezve.A Tanú családdal nem volt interjú készítve csak a kiközösítettekkel

Másrészt mikor Jehova tanúi prédikáltak, és szerintetek zaklatták az embereket, addig más vallásban mit tettek?

Háborúztak, és egymást irtották a fronton.

Igen többször is megjövendölték a világvégét, viszont attól h nem jött el még nem fulladt semmi sem kudarcba hanem a mai napig folyik a prédikáló munka, és jobban mint bármikor eddig.

2012. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Mulder614-nek:

Te komolyan megnézted?

Le vagyok döbbenve!

Minden elismerésem!!!

2012. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mulder617!



A gond az, hogy hamisan prófétálnak, jövendölnek, és azt mind Istenre fogják. Az ilyenekről pedig így szól az Úr:


17. Az Úr pedig monda nékem: Jól mondták a mit mondtak.

18. Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.

19. És ha valaki nem hallgat az én ígéimre, a melyeket az én nevemben szól, én megkeresem azon!

20. De az a próféta, a ki olyat mer szólani az én nevemben, a mit én nem parancsoltam néki szólani, és a ki idegen istenek nevében szól: haljon meg az a próféta.

21. Ha pedig azt mondod a te szívedben: miképen ismerhetjük meg az ígét, a melyet nem mondott az Úr?

22. Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, a melyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól!


Mikor nem teljesülnek be a próféciák, mert miért is teljesülnének, akkor megjelenik az őrtoronyban a következő tanulmány: ....voltak némelyek, akik azt terjesztették...vagy: voltak egyesek, akik azt gondolták....

na most az a kérdésem: Ismersz egy, vagy csak egy fél jehova TAnúját, aki a hű és bölcs rabszolga mellett mer egy hangyányit is gondolkodni, esetleg próféciákat terjeszteni? Bizony, hogy nem. Igen, azt mondják, hogy ők nem tévedhetetlenek, de minden máshogy gondolkodót azonnal kiközösítenek. Próbáld ki. :O) Ha nekem nem hiszel...

2012. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!