Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, mi a véleményete...

Jehova Tanúi, mi a véleményetek az alábbi filmről?


2012. júl. 4. 23:43
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Ha valaki felhivja a hibaidra (ebben az esetben helyesirasi + egyeb) a figyelmed, akkor az ellensegeskedik? Ej, de fura egy gondolkodasod van!
2012. júl. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
25%

Jó látni hogy vannak, akik még nem vesztették el humor érzésüket. Ha Én tele vagyok írási hibákkal, akkor Te annál inkább, lemaradtak a magán hangzókról a vesszők.

S nem baj a nullára szavazás, én nem neked szeretnék megfelelni.

Örülök, hogy te tévedhetetlen vagy.

Sajnos Én csak egy tökéletlen szolgája vagyok az Istenemnek, aki nem az iskolázottságomat nézi, hanem a szívemet, mennyire szeretem.

Minden jót kívánok.

2012. júl. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
0%

Nem ! nem annak szólt, mert minekutána láthatnád, megköszöntem hogy figyelmeztetést.

Ami utána, meg ami a mondat értelme mögött van ez annak szólt.

2012. júl. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
89%

Na alljon meg a menet! Ha Jezus apostolai ugy hirdettek volna az evangeliumot ahogy Ti terittek es zaklattok embereket, akkor ma nem letezne keresztenyseg!

Fogalomzavarban szenvedtek. Evangeliumot nem ugy kell hirdetni, ahogy Ti teszitek. Sajnos atestetek a lo tulso oldalara. Hany JT altal mukodtetett arvahaz, hajlektalanszallo es egyek segelyszervezet mukodik? Hirdetitek az ilyen helyen az evangeliumot? Nem teritesrol beszelek, hanem az Oromhir elmondasarol. Mikor vettel szendvicset egy raszorulonak, azon kivul, hogy a betanult szoveget eloadtad volna neki? Mikor latogattal meg utoljara beteget a korhazban es hittel toltotted volna fel, nem pedig az Ebredjetek valamelyik kiadasat hagytad volna neki az asztalkajan es a betanult szoveg helyett imadkoztal volna vele/erte inkabb?

Sok hasonlo kerdest lehetne meg feltenni. Szoval kicsit visszabb az agyarakkal a "Ki hirdeti a vilagon a legjobban az evangeliumot?" kerdessel.


Koszontem

2012. júl. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
úristen..
2012. júl. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos ez a tudatlanságod abból fakad, hogy mi nem megyünk a médiához, hogy mutassuk, kinek mikor segítünk, de nem ez a témája a kérdésnek.

Ott voltunk a vörös iszap katasztrófánál, Jugoszláviában folyt harcoknál, a Ruandai mészárlásoknál ahol haltak meg testvéreink.Japán cunaminál (lehet hogy rosszul Írtam)stb.

Sok nem tanúnak is segítettünk a testvéreink mellett a házát helyre hozni. Konvojokban vittük az élelmet, ruházatot.

De mi nem vagyunk segély szervezet, sosem állítottuk azt. Első sorban Jézus nem azt mondta, hogy mindenkinek segíteni kell aztán meg hálátlanul tovább folytatják az istentelen életüket. Ő megvendégelte az embereket, és hányan voltak akik követték Őt ezekből az emberekből? a 3/4 része akit jól lakatott ott voltak és ordibáltak Poncius Pilátusnak: Feszítsd oszlopra.

Jézus nem azért jött, hogy karitatív szervezetet hozzon létre, fő küldetése Isten királyságának, jó hírét hirdetni. Hogy megvendégelte az embereket az azért volt, mert bemutatta kicsiben, mit fog tenni amikor át veszi a föld felett a királyságában a kormányzást az Őt félők számára nagyban.

Meg ha ésszerűen gondolkodol, mivel segítesz egy embernek?

Ha folyton halat adsz neki, vagy ha megtanítod halászni?

S nem reklám, mert azt mondta Jézus ne tudja a jobb kéz, mit csinál a bal.

Mai napig is segítek embereknek, időseknek, bevásárolni, csekket feladni,betegeinket ápolni, meglátogatjuk őket a kórházakban, mert rendszeresen a gyülekezetben be vannak jelentve mikor melyik testvérünk van kórházban, ki milyen ellátásra szorul. Vannak szomszédaim és ők nem tanúk, akiknek rendszeresen a segítségére vagyok.

Pedig Én magam is lehetnék rá szorult.

43000.- forint nyugdíjból élek, és hidd el nem hordom fenn az orromat.

Egy 24nm-es szoba konyhában lakom, és boldog vagyok, a házban mindenki szeret, és nem bántanak, sőt sokszor jönnek át beszélgetni.

Szeretem az embereket, s ez jó. ja hogy nem verjük nagy dobra?......

2012. júl. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi egy lemaradt, létre hoztak a testvérek Afrikában egy iskolát, ahol teljesen ingyen megtanulhatnak írni, olvasni az emberek.

Az Afrikában élő testvéreink, sokat segítenek ezeknek, és más országból is mennek a segély szállítmányok.

2012. júl. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
37%

A 15. válaszadónak,: bocsi de én elnevettem magam.

Különben köszönöm az eszmecserét, bár a témától eltértünk.

Azért volt számomra hasznos, mert igy fejlesztettem erősítettem a bibliai ismereteimet, mivel naponta olvasom és elmélkedek amellett, hogy kétszer járok iskolába hetente.

A bibliánál hasznosabb könyv nincs is a világon, és tényleg jó ha olvassuk.

Sok tenni való van még az Úr munkájában.

Megköszönöm, azért ha nem is értettünk egyet, hogy szántunk egymásra időt, igazán jól éreztem magam, és igy embereket is megismerhettem, ha nem is látom őket.

Az emberek nagyon elvannak egymástól idegenedve, sokan még szomszédjukat sem ismerik.

További szép napokat kivánok mindenkinek, És a Jehova Isten áldása kísérje az utatokat krisztus nevében.

szervusztok.

2012. júl. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 35 %-os válaszoló!


Örülök, hogy őszintén beismerted, hogy nem nézted végig a filmet.

De így mégsem helyes: azt mondani, amit az első válaszodban írtál, hogy a felvétel kreált. Hiába néztél meg egy rövid részt belőle,  az alapján nem ítélheted meg azokat a részeket, amiket nem láttál. Ez nem helyes dolog, nem egyenes, nem őszinte, nem tiszta. Kérlek, figyelj erre máskor.


A tévedhetetlenséggel kapcsolatban pedig nem jól tudod: a filmben bemutatott kiadványokban pontosan az szerepel, hogy a megjósolt események bekövetkezése biztos. Rögtön a film elején láthattad a szervezet ellen tüntetőket, akik azt mondták, írásos bizonyítékaik vannak.

Aztán láthattad, hogy Charles Taze Russel különböző évszámokat: jövendölt meg (1799, 1874, 1914), amiket aztán módosítottak, mert nem bizonyultak igaznak. Ezekről az évszámokról Russel azt állította, hogy az ún. Piramistan igazolja a kronológia helyességét. Nem tudom, tudják-e a Tanúk, hogy a piramistan egy okkult praktika, ami Isten szemében egyértelműen utálatosság. Ezen az alapon nyugodott a szervezet közel ötven éven át.

Russel pedig kijelentette azt is, hogy önmagában csak a Biblia olvasása szellemi sötétséget hoz. Ezzel  nagyon nagy tévelygésbe vezette az embereket. Évtizedeken át félrevezették a tanúkat, biztos prófétai beszédre hivatkozva, és félrevezetik most is, a múltat meghamisítva.

Eredeti felvételeket láthattál az 1914-et megelőző időszakból, amikor tanúk eladták a házaikat, mert azt mondták nekik, hogy közel a vég. És ők autókban éltek, és prédikáltak. És aztán nem lett semmi az egészből.

Ez hamis prófécia volt tehát, és ugye tudod, mit mond Isten Szava a hamis prófétákról?

Hiába próbálják most tisztára mosni a szennyest, igenis akkor és ott Isten szavának mondták ezeket a jóslatokat. Láthattad és hallhattad egy szemtanú beszámolóját is, ez pedig a legerősebb bizonyítékok egyike.

Nem is folytatom tovább, csak azért írtam le mindezeket, mert Te ezek felett átsiklottál, kedves válaszoló. Kérlek, írd le a véleményed mindezekről. Őszintén. Ne mellébeszélve, nem eltérve a tárgytól. Csak ezekről, semmi másról. Tudtál ezekről eddig? Így tudtad, ahogyan a korabeli kiadványok és a felvételek igazolják? Vagy mást mondtak neked erről? Hazudtak, becsaptak téged? Mit gondolsz erről? Ne azt írd le, hogy mit ír az Őrtorony újság most, hanem a saját gondolataidat. Kérlek, csak azt, semmi mást.

A többi témába nem akarok belefolyni, amit itt írtál. De Te jó ember vagy, kedves válaszoló, ha valóban így élsz, ahogyan írod, nagyon jó ember vagy. Egy pici lakásban élsz szerény jövedelemből, és mégis jó vagy, mert segítesz másoknak, és nem csak a tanúknak.

De biztosan tudod-e azt, hogy minden tanú így cselekszik? Szép kifogás az, amit írtál a segítségnyújtásról, a halfogásról, csak nem igaz. De ez nem a te hibád, te csak elhitted másoknak. Ne vedd át soha az ő stílusukat, ne higgy a hazugságaiknak. Fáj érted a szívem.  És főleg azért, mert azt is bemagyarázták Neked, hogy Jézus parancsolta a házról házra prédikálást, és csak akkor nyerheted el Isten tetszését, ha ezt cselekszed. Tudom, hogy hisztek a kegyelem általi megmenekülésben, de emellett mégsem vagytok biztosak abban, hogy mi lesz veletek. Ezért járjátok az utcákat, és prédikáltok, mert ezáltal akartok megfelelni, és kiérdemelni azt, ami már a tiétek lehetne...

Ne hidd el, hogy csak akkor felelsz meg Istennek, ha mindig ott vagy a gyülekezetben, ha prédikálsz, ha teljesíted ezeket a "kötelességeket", mert ez sem igaz.  Ne hidd el, hogy Armageddont csak a hűséges tanúk fogják túlélni, senki más, sem a nem tanúk, sem azok a tanúk, akik nem teljesítik az említetteket. Ez is hazugság. Ne azt hirdesd az embereknek, hogy ha nem válnak tanúvá és nem prédikálnak, akkor elpusztulnak. Jézus nem erre hívott el Téged. Isten a szeretet, nagyon szeret Téged feltétel nélkül, így, ahogy vagy.

Régi szlogen: ti adtok a legöbbet a legkevesebbért.


Köszönöm, tisztelettel.

2012. júl. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Nem mered megnézni, kedves tanú és szembenézni a rideg valósággal?
2012. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!