Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, mi a véleményete...

Jehova Tanúi, mi a véleményetek az alábbi filmről?


2012. júl. 4. 23:43
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Barátom.Engem nem korlátol senki, szabad akarattal rendelkezem,

Nem óhajtom meg nézni.Miért,? Mert mások isten nevében sokkal nagyobb bűnökért felelősek, mint egy évszám tévesztés.Ezen kívül, Jézus megmondta, hogy az embernek a saját háza népe lesz az ellensége a hite miatt, Jézus sosem árult zsákba macskát.Sőt azt is kijelentette, hogy Őt is gyűlölték, a követőit gyűlölni fogják.

Melyik vallást gyűlölik ennyire? Pedig mi nem támogattunk háborúkat!Nem járultunk hozzá Hitler hatalomra jutásához, mint a katolikus egyház.

A testvéreink szót emeltek a zsidók üldözése mellett, az egyházak, mélyen halgattak.

S ezért mert szólni mertünk a Hitler kormánynak Hitler kijelentette, hogy kiírtja a földről, Jehova tanúit.Nos a Hitler kormány megbukott, a Tanúk meg még többen vannak.

Ha mi isten szemében annyira bűnösök lennénk akkor nem vagyunk egyedül.

Annak ellenére, hogy magas erkölcsi elvárások szerint kell élnünk, a biblia szerint, a teremtő nem vált engedékennyé azért, mert a világ elkezdett modernizálódni.

Továbbra is szigorúan elítéli a paráznaságot, hazugságot(nem létezik a bibliában olyan se, hogy kegyes hazugság)lopást, gyilkosságot, abortuszt, egy keresztény nem szennyezi a testét nikotinnal, drogokkal, mértéktelen alkohollal.

Jehova tanúinak nem tapad vér a kezükhöz, mert soha nem támogattunk semmilyen politikai háttérrel semmilyen háborút. Szigorúan semlegesek vagyunk, mint Jézus mondta:

"Én nem vagyok része a világnak, a követőim sem része annak, bár itt kell élniük a világban.

Becsületesen dolgozunk élünk, akkor sem megengedett a lopás ha valaki nagyon szegény, mert a teremtő nem hagyja éhezni, nálunk nincsenek is hajléktalanok, vagy éhező családok, gyerekek.

Ha valahol nagyon kritikus a helyzet a legmesszebb menőkig támogatva van, amint Dávid irta a zsoltárokban:

"Ifjú voltam meg is öregedtem, de soha nem láttam hogy Isten szolgája éhezett volna, vagy a gyermeke kenyeret kéregetne".

Még az Afrikában élő testvéreink sem éheznek.

Rólunk soha nem fognak olyat írni az újságok, hogy pedofília,Paráznaság,gyilkosság, vagy egyéb más ilyen undormány van Isten szervezetében.

Mert ha valaki ilyenre vetemedne azt Pál apostol utasítására, el kell távolítani, isten szervezetéből, hogy tiszta maradjon a népe.

Nyugodtan lehet utálni, megvetni, nem csak mi leszünk megbüntetve ha ez így lesz is.

2012. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

@ 20:


Én nem csodálkozom azon, ha a kedves JT-válaszoló, Kata nem meri megnézni a filmet. Meg persze úgy általában bármelyik JT. Ráadásul elfogulatlanul, szemellenző nélkül, és alaposan odafigyelve.

Nagyon nehéz lehet szembenézni azzal, hogy az a szervezet, amelyhez évek óta tartoznak, amelynek engedelmeskednek, amely teljes mértékben irányítja az életüket, folyamatosan hazudik nekik.


Plusz gondolj bele: ha be is látja mindezt valaki, és úgy dönt, hogy elég volt, elkülönülhet... De ez azzal jár, hogy a "kedves" tagtársai ezután úgy fogják kezelni, mintha soha nem is ismerték volna: nem tartanak kapcsolatot vele, még csak nem is köszönnek neki. Ez vonatkozik a rokonokra is. Tehát ott maradhat egyszál egyedül az életben. (A filmben is van erről szó, ha jól emlékszem.)

Szóval, azért ehhez nagy bátorság kell.

Vannak olyan tanúk, akik pontosan ezért nem különülnek el, holott már rájöttek, mi a helyzet. Nem irigylem őket.


És ugyebár azt tanítják nekik, hogy az ŐT Isten földi szervezete, amin kívül nincs igazság és nincs kapcsolat Istennel. Azt is, hogy aki egy másik keresztény felekezetbe megy át (amiket ők egytől egyig hamis vallásoknak tekintenek), az szellemi paráznaságot követ el. Ez további félelmeket okoz, hiszen éveken át ezt sulykolják beléjük.

Isten kegyelme, ha valaki felismeri, hogy ezek is hazugságok. Ekkor tud lépni. Találhat olyan közösséget, ahol szeretettel fogadják, segítenek neki mindenben, és így helyreállhat az élete és az Istennel való kapcsolata is.


Nagyon sok személy hagyta már ott önként a szervezetet. Persze a többiek őket is szeretik negatív színben feltüntetni, ugyanúgy, mint a kiközösítetteket. Még olyan választ nem olvastam itt, a GYK-n tanú válaszolótól, amiben egyáltalán egy csöppnyi utalás is lett volna arra, hogy a szervezetet elhagyóknak talán lehet némi igazsága... Mindig csak azt feltételezik, hogy ezek az emberek rosszak, bűnösek, minden az ő hibájuk, és ráadásul bosszút akarnak állni; holott ez egyáltalán nem így van.


Szóval, tényleg pocsék érzés lehet mindezzel szembenézni; pedig csak röviden vázoltam a helyzetet, de kilométereket lehetne írni. Sőt, cikkek és tanulmányok vannak erről a témáról, ill. más kapcsolódó témákról is, mivel olyan sok embert érintett már.


Üdv. :)


------


@ Kata:


Egy kis off: Már sokat javult a helyesírásod, de azért még van rajta javítanivaló. :)

A másik válaszolótól nem volt szép, hogy ilyen módon említette ezt; de te meg úgy vágtál vissza, ahogyan nem kellett volna. Mert ha valaki folyamatosan ékezet nélküli betűkkel ír, az nem arra utal, hogy pocsék a helyesírása, hanem arra, hogy nem magyar karakterekkel ellátott billentyűzete van. :D



A témához pedig: Tudod, hogy tisztellek, és üdítő kivételnek tartalak az általam eddig ismert tanúk között.

Egyetlen JT-válaszolót láttam csak ezelőtt egy régebbi kérdésnél, aki őszinte volt, és egyebekben sem úgy viselkedett, ahogyan a többiek szoktak. Még a közösségben levő problémákról is írt. Egy vén volt. Több JT is nagyon durván nekitámadt, de ő értelmesen és meggyőzően írt tovább. Nem tudom, ki ő és mi van vele azóta, mert máshol nem láttam a válaszait sajnos. De jó ilyet látni. Tényleg egy nagyon bölcs és egyéb pozitív tulajdonságokkal rendelkező ember lehet. Az ilyenekről kellene példát vennie mindenkinek, nemhogy még letámadni.


Kérlek, legyél erős, és nézd meg a filmet objektív hozzáállással; és csak utána írd le, hogy mi az, ami szerinted nem igaz. Ne ilyen általánosságokat, amiket előzőleg írtál, hanem pontosan. A film készítőinek sem az volt a szándéka, hogy egyes személyeket bántsanak. A szervezet visszásságait mutatják be, teljesen objektíven.

Én már kétszer néztem meg eddig, és teljesen hihetőnek tartom, mert annyi bizonyítékot sorolnak fel.


Üdv. :)

2012. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

Kedves Kata :)


Most látom, hogy közben te is írtál.


De ezek csak kifogások, hogy miért nem akarod megnézni a filmet.

Attól, hogy "mások isten nevében sokkal nagyobb bűnökért felelősek, mint egy évszám tévesztés", még az ŐT bűnei nem lesznek kisebbek. Ráadásul itt nem csak EGY évszámtévesztésről van szó, hanem sokról, amik emberek százezreinek életét érintették. A hamis prófécia pedig utálatos dolog Isten előtt.

Szóval attól, hogy az ŐT mindig másra mutogat, hogy mennyire piszkosak, ő maga még nem lesz tisztább.


Nem titeket gyűlölnek az emberek, hidd már el, hanem a társaság hamisságait.


Az sem igaz, hogy úgy általánosságban senki nem emelt szót a 2. vh. idején a mocsokságok ellen. Mert igenis megtették, és sok keresztény ember (papok is!) mentett zsidókat. Szerencsére voltak ilyen emberek, az ő munkájukat Izrael állama külön kitüntetéssel ismerte el (A világ igazai címmel, ha jól tudom a megnevezést.)


Jehova Tanúi, mint emberek nem keveredtek bele a háborúba, nem öltek más embereket, rendben. De az ŐT felelős a saját tagjainak haláláért, mindazokért, akik a koncentrációs táborokban veszítették életüket pusztán amiatt, hogy a társulat megtiltotta nekik, hogy aláírjanak egy nyilatkozatot. Ebben a társulatot kellett volna megtagadniuk, semmi mást. Nem Istent, nem Jézust, nem a hitet, csak a társulatot.


Hasonló történt az 1960-as években Afrikában, Malawiban: Tanúk tízezreinek kellett erőszakot elszenvedniük és elmenekülniük csak azért, mert a szervezet megtiltotta nekik, hogy megvásárolják az állam által kötelezően elrendelt kis azonosító kártyát.

Később Mexikóban már engedélyezték, hogy egy másfajta kötelező igazolást az ottani tanúk nem egyenes módon szerezzenek be. Ez is azt mutatja, hogy a szervezet nem tévedhetetlen, mert meggondolja magát; pedig a tagok élete nem játék.


És még hosszan lehetne sorolni a visszaéléseket.


De csak egyet emelnék ki, mert a válaszod végén említetted a témát: Nem igaz, hogy a JT között nincsenek szexuális jellegű bűnök. Nem távolítják el az ilyeneket sajnos. Sőt, pontosan ellenkezőleg: azért volt már több tüntetés is az ŐT ellen, mert nem hajlandóak kivizsgálni a gyermekmolesztálási ügyeket tisztességesen, csak akkor, ha legalább két tanú van... Ez pedig nonszensz.


Talán a múlt héten jelent meg a New York Times-ban egy cikk arról, hogy egy amerikai bíróság 28 millió dollár kártérítést ítélt meg egy exJT hölgynek, akit gyermekkorában molesztált egy felnőtt férfi. A kártérítés 40 %-át az ŐT-nak kell kifizetnie, mert nem kezelte megfelelően a helyzetet. Itt van az eredeti cikk:


[link]


És ez csak egy példa a sok közül sajnos, mert a sértettek többezren vannak. Eddig is többmillió dollár kifizetésére kötelezték a bíróságok az ŐT-ot gyermekmolesztálási ügyekben.


Gondolkodj el ezeken, kérlek. Tudom, hogy reflexből elutasítasz bármilyen negatív dolgot, de nem kellene. Mindezekre írásos bizonyítékok vannak, így nem lehet letagadni.


Üdv. :)

2012. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

Nos ha ilyen előfordult az nem kétséges, mert tudom hogy sokan vissza élnek a szervezetben működő bizalommal.

ugyan is mi minden embert egyformának tekintünk,és bizalommal ruházzuk fel a hozzánk érkezőket.

Sajnos tudomásom van erről, de az ilyen személyeket el kell távolítani a gyülekezetből. Ha valakire mégsem lehet rábizonyítani az igen rossz, nem tagadom.De nem lehet egy egész társaságot hibáztatni ezért, ez egyéni felelősség, és nekünk bíznunk kell a teremtőben , hogy az igazság mindig győzedelmeskedik, és lelepleződnek a bűnösök.

Hiszen az Ő szent neve van érintve a dologban és ezért kizárt dolog, hogy annyiban hagyná, persze ezt akkor mondhatjuk, hogy ha hiszünk az Isteni igazságszolgáltatásban.Ha nem akkor mehetünk a hitünkkel ahova akarunk.

Ennek ellenére még mindig azt tartom, hogy Jehova aki megteremtette az életet, mutatni fogja az utat továbbra is Krisztus Jézuson keresztül.

Tudod kedves Berta, az apostolok idejében is voltak a gyülekezetben ilyen visszáságok,szektás tanításokat vittek némelyek a gyülekezetbe sőt, Pál ír is egyről, hogy egy férfinak az apja feleségével volt kapcsolata.Azt mondta Pál erre, hogy még a világiak sem tesznek ilyet, micsoda szégyen lehetett.Az apostolok mégsem oszlatták fel a keresztény társaságot,hanem folytatták a munkát.És nem mondták, hogy Ők többé nem krisztus gyülekezete.

Ki is lett közösítve...

Nos bár milyen fájó is meg kell mondani, hogy valószínűleg lesznek még ilyenek, sőt, hiszen Jézus mondta is hogy lesznek olyanok akik nem kedveznek a nyájnak, és iszonyú dolgokat fognak csinálni, amiért Istent szidni fogják.S ez a dolgok rendszerének vége felé egyre gyakoribbak lesznek, sőt lesznek olyanok, akik el is árulják egymást.Sátánnak célja hogy isten gyülekezetén belül is meghasonlást támasszon.

Ezért írtam az egyik válaszomban, hogy az aki Jehova Tanúja lesz,mert megkeresztelkedik, az még nem biztosíték a megmentésre, mert eleshet.

Jézus azt mondta a Máté 24:13-ban "aki mind végig kitart, az részesül megmentésben."

Az utolsó pillanatig hűségesnek kell lenni, akár hányan is hullanak el mellőled.Jézus mutatta a példát, ha kell a halálig.


De most beszéljünk szebb témáról.

Köszönöm a dicséretet, igyekszem továbbra is szépen írni, és helyesen, nem könnyű, de akarni kell.

kata

2012. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

# 19/24:

Minden elismerésem a válaszodhoz!

Őszintén!

Ilyen egy keresztényi szellem!

Ez a hozzáállás!

Ez igen!

2012. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"az apostolok idejében is voltak a gyülekezetben ilyen visszáságok,szektás tanításokat vittek némelyek a gyülekezetbe sőt, Pál ír is egyről, hogy egy férfinak az apja feleségével volt kapcsolata.Azt mondta Pál erre, hogy még a világiak sem tesznek ilyet, micsoda szégyen lehetett.Az apostolok mégsem oszlatták fel a keresztény társaságot,hanem folytatták a munkát.És nem mondták, hogy Ők többé nem krisztus gyülekezete."

Még jó,hogy nem osztották fel a társaságot, ha egy egy ember erkölcstelen volt,hanem őt paterolták ki, de ha a gyülekezet vezetői hamisprófétáltak volna, bizony az már eretnek szekta lett volna,és teljesen hitelt vesztett az emberek előtt.Hihetetlen ez a vakság,hogy a tényekkel sem mersz szembesülni és képtelen vagy a kritikus gondolkodásra a vezetőiddel szemben,akikről a videóban is elhangzott erkölcstelenségek is tények pl.homoszexulaitás

2012. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%

Nos mint írtam, de úgy látom nem olvastad el teljesen, Én és még sokan is bízunk az Isteni igazságszolgáltatásban. S hidd el, ha valamely "vezető"ilyet tesz az is el lesz távolítva, a gyülekezetből.(sajnos volt rá példa)

Mindazon által, az, hogy Ők irányítják a szervezetet, az nem jelenti, hogy mindent szabad nekik, a "vezető" kifejezés mögött hatalmas felelősség áll.

Ugyan is Isten nyája nem az övék, hanem a teremtő tulajdona, és ha nem tesznek eleget a Bibliában előírt követelményeknek, és nem vigyáznak a nyájra, hidd el jobban kifognak kapni, mint gondolnád.

Cselekedetek 20:28

"Ügyeljetek magatokra és az egész nyájra, melyben a szent szellem felvigyázókká nevezett ki benneteket,hogy terelgessétek Isten gyülekezetét,melyet a saját fiának a vérén vásárolt meg."

A Zsidók 13:17-ben a versben ezt olvassuk:

"......mert Ők a ti lelketek felett őrködnek, mint akik számot fognak adni...."

Tehát nekik minden egyes juhocskával elkell majd számolniuk, úgy hogy nem félek attól, hogy nem marad tiszta Isten népe, mert eddig is voltak, kiközösítések, ami nem öröm,és mint említettem volt most a vég idején sajnos még Isten népe körében is várható hogy lesz, mert Sátán első sorban Isten népét támadja,másod sorban pedig a családokat.

De aki erre nincs felkészülve annak nyilván csalódáshoz vezet.

A Biblia sosem árult zsákba macskát, ezért kellene olvasni tanulni, hogy ne érjen senkit váratlanul semmi amiért eleshet, vagy megbotránkozhat.Ez a hozzá állás akadályozza az Isten útjának megtalálásában mert a hibákra figyel, mert hiba még lesz minden hol.

Lukács 17:1 Jézus azt mondta=

"Elkerülhetetlen, hogy ne jöjjenek megbotránkoztató dolgok.DE JAJ ANNAK AKI ÁLTAL JÖNNEK"

De annak is aki megbotránkozik.K.W.

2012. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

kedves Barátom. A Vezető Testület tagjai, nem azért kapták ezt a nevet, mert ők a nagy emberek.

Tévedés, ők ugyan úgy szolgák, csak más feladattal, ami nem kis feladat.Meg kell szervezniük mind a 236. országban az egységes biblia tanulmányozást,hogy rend és fegyelem uralkodjon mind a 110.000 gyülekezetben.

Figyelniük kell az oktató programokra amelynek a biblián kell alapulnia, hogy mindenhol ugyan azt a tanítást kapják meg a nyáj tagjai.

A Jól felszereltséghez figyelni kell mindenre, hogy Jézus világméretű prédikáló, és tanítványképző munkája gördülékenyen haladjon.(Máté 24:14;Máté 28:19,20)

Mi közben Ők maguk is dolgoznak.Nem kis feladat irányítani a több mint 7.millió 700. ezer embert. S ezek közül kivétel nélkül mindenkinek aktívan kell támogatni a gyülekezetet a hozzáállásával.Itt nem lehet passzív kereszténynek lenni, mindenkinek, minden egyes tagnak meg van a feladata, nem érhetnek rá unatkozni.

Ha valaki még is úgy dönt, hogy ez neki nem megfelelő, nem kötelező itt maradni.:

Kedves hozzászóló,

soha sem volt Isten népe tökéletes ezért nem is várhatjuk el mindenkitől, hogy akaratlanul sem hibázhat.Ám a hiba bibliai alapelvekbe ütközik, akkor az illető elmarasztalásban részesül.Talán Ön is szokott hibázni.De ha minden hibánál leragadunk akkor azzal sosem haladunk előrébb.

Ezt pedig nem mentegetés kép mondom, mert akkor mindenkinek lehetne az orrára koppintani nagyon nagyon sokszor.

2012. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Ha te egy ilyen testületben tudsz bízni,amely ennyiszer félrevezette nyáját,életeket tett tönkre gratulálok...
2012. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%

Nos nem a vezető Testületben bízom, hanem Jehova istenben, aki továbbra is megmutatja az utat Krisztus Jézus által.

Az, hogy ezt a szolga osztályt használja fel Jézus az kétségtelen. Nos a vezető szolga osztály is tökéletlen emberekből áll, ugyan úgy mint más felekezetek vezetői, akik közt ugyan úgy követnek el helytelenséget, még sem oszlatta fel azokat sem senki.

Azt had Jegyezzem meg, hogy más hittel kapcsolatos szervezeteket is keményen bírálnak, egyes tanítások, vagy egyes tagok miatti viselkedése miatt.

Ennyire még sem csinálnak ekkora felháborodást az emberek ha a címlapra kerülnek.

Két napig beszélnek róla aztán mint minden más rosszat elfelejtik.

Nos ha jól megfigyelték, ez a jelenség nem minden hol ütötte fel a fejét, csak az egyik országban.

Magyarországi területeken, vagy más területeken nem lehet ilyet hallani, tehát nem ildomos általánosítani.

Ez hasonló ahhoz, hogy ha egy kisebbséghez tartozó ember hibát követ el, szidják a többi tagjait is, pedig vannak köztük rendes dolgos emberek.

Pl: Ahova Én tartozom gyülekezetet, nagy szeretetben vagyunk egymás mellett, s békében szolgálunk vállvetve.

Annyira szoros a testvéri szeretet, hogy szinte már családtagként kezeljük egymást, mert egymáshoz tartozó tagok vagyunk, és ha az egyik tag bajban van a többi siet a segítségére.És támogatást kap úgy fizikai szempontból, mint szellemi szempontból.

Ha meghal valaki, mindannyian ott vagyunk a temetésén.

A 21 év alatt kiváltságomban volt látni a gyülekezetek fejlődését, mert kevesen voltunk, és most már majdnem 3x többen vagyunk.Azok akik valóban keresztényként komolyan veszik küldetéseiket, azoknak a nehézségek ellenére is áldás kíséri az életét.

s mint mondottam volt azon a napon mindenki egyénenként áll oda a teremtő elé, és nem a társulat egyes vezető tagjai szerint lesznek elbírálva, hanem a saját tettei szerint.

Ha van félni valóm, az saját magam miatt lesz,nem mások miatt.

DE köszönöm az aggódásodat, igazán jól esik, és bízom az Én istenemben, nem fog magamra hagyni.

Kívánok mindenkinek további szép napokat. Tisztelettel:

Katy Wover

2012. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!