Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallás ellenzi a...

A keresztény vallás ellenzi a homoszexuálisokat?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 18:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

najó, csak csodálkozom, hogy néhányan milyen ellentmondásokba keverednek önmagukkal, bár ez a vallásban sosem volt ritka. Mi az, hogy isten így meg úgy teremt, erre meg arra stb? Elvileg mindenkit saját akarata szerint alakít, ezért mondják h "isten ilyennek teremtett". Akkor miért ellenezne olyasmit, amit ő "csinált"? Isten, ha létezik (amit erősen kétlek egyébként), akkor biztos, hogy olyan dolgok miatt nem ítél el senkit, amiről nem tehet, csak olyanokért, amit szabad akaratunkból teszünk és rossz. A szexuális beállítottság, mint tudjuk nem döntés, hanem puszta genetika. Ez olyan, mintha bűn lenne szőkének születni. Továbbá nem hinném, hogy isten azzal törődik, ki kivel szexel, mivel ezzel senki sem árt senkinek normál körülmények között (nem nemi erőszakra gondolok). Ha valaki tisztességes, becsületes, nem bánt másokat stb, az számít, nem az, hogy valaki hetero vagy sem. A Biblia a világ legkövetkezetlenebb könyve. Bár ez valószínűleg a papság hamisításai miatt, meg az akkori emberek tudatlansága miatt van. A homofóbia csak arra jó, hogy az emberek a semmiért utálhassák egymást, ahelyett hogy magukba néznének. Szánni való, hogy magukat hívő, vallásos embereknek nevező személyek, igazságtalanul ítélnek el másokat, miközben Jézus, akit elmondásuk szerint követnek azt mondta, "Az az én parancsolatom, hogy úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." Ezt maga Jézus mondta, melyik "nagy keresztény" mer ellene szólni? Így utálkozzon mindenki. A keresztény vallás nagyon szép lenne, ha a keresztények nem vennék semmibe Krisztus tanait. Így viszont azt kell mondjam, Jézus bizonyára szégyenkezik a "követői" miatt. Én nem vagyok vallásos, sem hívő, sem homoszexuális, egy ateista hetero vagyok, és mégis több bennem az elfogadás és a jóérzés, mint sok templombajáróban. A homofóbia, a XXI. század szégyenfoltja. Várom az esetleges lepontozást a könyörtelen, kegyetlen keresztényektől, akiket megbántottam azzal, hogy én toleráns vagyok.

19/L

2010. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak még annyit, hogy nagyon érdekes, hogy valaki kijelenti, hogy senki sem születik melegnek. Hát ez valóban rendkívül bátor kijelentés, és ostoba is egyben, mert ma már tudományosan bizonyított tény, hogy a homoszexualitás genetikailag meghatározott. És aki azt írta, hogy ő elnyomta magában a homoszexuális hajlamot és azóta el is múlt, szakemberhez kéne fordulnia, ugyanis ez nem múlhat el. Ha valaki beleerőlteti magát a hazugságba és az önmegtagadásba, mégpedig olyan fokon, hogy saját magának is hazudik, annak komoly idegrendszeri következményei lehetnek.
2010. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
48%

a pedofiliát sem

különben nem csinálná annyi pap

ergo ez Istennek tetsző cselekedet

mint ahogy anno Őszentsége a Pápa is tartott orgiákat, Isten földi helytartójaként azt tett amit csak akart. hisezn az ő szava Isten szava

2010. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
52%

lehet, hogy elítéli, de birkával dugni szabad

(elvégre pásztornépek vallása)

2010. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Léviták könyve 18:22
2011. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
a vallások azért ítélik el a homoszexualitást, mert a történelem folyamán csak afölött nem hatalmaskodtak, ami kivívta ellenük. Például az evolúciós elmélet sikerre ment, rögtön jött is a reakció, hogy a teremtést szimbolikusan kell érteni, mivel hogy a Biblia nem biológiakönyv. Előtte bezzeg égettek miatta. Az egészben ott van a hiba, hogy a nagy tézis az, hogy a Bibila Isten által sugalmazott, és akkor ebből felbátorodva mindent levezetnek. Ez tök jó, meg biztos így van, csak alapvetően az a probléma, hogy a Biblia szövege semmitmondó, ellentétes, minden és mindennek az ellenkezője is benne van (Bezzeg Salamon és Dávid jó kis homo pár) és amikor azt hangoztatják, hogy sugalmazott, akkor általában olyan dolgokat emlegetnek utána, ami nem a Bibliában van benne, hanem az ő értelmezésük egy Bibliai részről. Ez meg azért veszélyes, mert a Bibliának már nincs meg a kulturális kontextusa,pedig azzal mást, és sokkal konkrétabb dolgot jelentenek. Például ókorászok azt mondják, hogy a Szodoma-Gomorra-történetben a homoszexualitás annyit jelent, hogy más istenek tisztelete, mivel a pogány istenek kultuszában voltak rituális homoszexuális közösülések. A leírás meg azért ilyen, mert ez egy stilisztikai eszköz a dolog elmondására. Egy részlettel jeleníti meg az Egészet. A történelem folyamán az egész teológiai okoskodás arra ment, hogy az aktuális kívánalom szerint be volt osztva, hogy melyik bibliai részlet mire vonatkozik, miközben ugyanazzal az erővel másra is vonatkozhatott volna, ami meg nem vonatkozott. Például itt van a teremtéstörténet. Hogyha már így kiderült, hogy a Biblia nem biológiakönyv, akkor tehát a férfit és a nőt sem biológiailag teremtette Isten, hanem lelkileg. Tehát akkor az egy emberpár úgy néz ki, hogy egymásból vannak, mint ahogy Éva Ádámból, és kölcsönösen olyan módon gondoskodnak egymásról, ahogy az a szerepek szerint fel van osztva. Tehát igaziból ezt a dumát is nyomhatnák a teremtéstörténetről. (ami mellesleg önmagának is ellent mond, mivel két verziót gyúrtak össze) Ja és például a nők alsóbbrendűsége is a teremtéstörténetből volt levezetve a 13. századig, aztán hirtelen a nőkre vonatkozóan hirtelen Mária szerepe lett a nők értelmezésének alapja. Pedig a Bibliában benne volt mindkettő előtte is, utána is. Szóval az egyházaknak majd akkor fog eszükbe jutni, hogy igaziból a homoszexualitásról "mit mond" a Biblia, amikor valamilyen homoszexuális erő ténylegesen leveri őket valami érdekszférájukban. A fogamzásgátlás tiltásának feloldását (pontosabban a "soha nem is volt tiltás"-át) is Brazília fogja keresztülverni a Vatikánon (azt hiszem ezen már csak ők stresszeknek a keresztény egyházak közül), úgy ötven év múlva azzal, hogy vagy kiderül, hogy igaziból lehet, vagy dekatolizál 100 millió ember.
2011. nov. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!