Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallás ellenzi a...

A keresztény vallás ellenzi a homoszexuálisokat?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 18:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
31%
Az idióta vallások mindent elleneznek ami jó az életben, ez van.
2009. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

A kereszténység nem ellenzi a homoszexuálisokat. A homoszexualitás gyakorlását ellenzi. Ugyanis a Biblia szerint bűn. Ha valaki homoszexuális irányultságú, attól még lehet jó keresztény, ha igyekszik keresztény szellemben élni és önmegtartóztatóan (és esetleg igyekszik ezen az irányultságon változtatni, de ez már másik kérdéskör lenne, hogy miért is alakul ki - mennyire hajlam, mennyire tanult, mennyire pszichés stb.)


Egyébként a Biblia szerint minden szexuális cselekmény esküvő előtt erkölcstelenségnek számít (ld. Pál leveleit a korintusiakhoz), így a homoszexuálisoknál ez pláne áll, hiszen keresztény tanítás szerint csak egy férfi és egy nő házasodhat, homoszexuálisok nem.

2009. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
27%
Na... véletlen azt írtam, "Isten a nőt férfira és nőre teremtette." :) Szóval az embert. Nem fogadja el Isten a homoszexuálisokat. Ez nem egy betegség, hanem a Sátán munkája az emberben. Bűn. Ebből meg kell térni. Nagyon sokan azt csinálták, hogy elmentek pl. egy lelkészhez és azt mondták, ebből meg akarnak térni. A lelkész imádkozott értük, azok megtértek belőle, és azóta nem volt ilyen hajlamuk.
2009. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%

A homoszexuális hajlam nem bűn, csak baj.Csak ezért a keresztény ember nem itélheti meg embertársát(egyébként sem, csak magát a bűnt kell megítélni, nem az embert)

Viszont a homoszexuális hajlamú emberek az önmegtartóztatásra kaptak meghivást.

2009. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
43%
16:49 Ennél nagyobb hülyeséget is rég olvastam...
2009. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem is az embereket kell elítélni, hanem a bűnt. 2 hsz-szel ezelőtt is úgy gondoltam, de mindegy. Azt hiszem szinte minden emberben feljön az a kérdés valamikor az élete során, hogy vajon én a velem egyneműeket szeretem? És ha bizonyítékokat keres arra, hogy igen, és mondjuk talál is, akkor könnyen átmehet abba, hogy "Ó, én meleg vagyok!!!" Aztán elfogadja, és úgy él tovább. De! De ha abban a pillanatban, amikor ez a kérdés felmerül magában, elutasítja ezt a gondolatot: "Ilyen buta kérdést?! Hát hogy lennék én meleg?!" akkor ellen tudott állni ennek a kísértésnek, és nem lesz meleg. Csak annyit, hogy magamból indultam ki.
2009. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
23%

igen, akárcsak a pedofiliát

persze a papoknak szabad

2009. júl. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk a Biblia szerint mindenféle apró bűnért, meg kell ölni a vétkkest, agyon kell kövezni, stb. Elég barbár. Persze aki több ezer éves pásztorkodó népek kultúrája szerint él, az meg is érdemli
2009. júl. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
01:48 óriási hülyeséget írtál!:))
2009. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
48%
a homoszexualitás Isten szerint bűn. Mert nem Ádámot és Bélát teremtette első emberpárnak. És az nem igaz hogy valaki homokosnak születik. Isten senkit nem teremtett annak.
2009. dec. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!