Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtette Ádámot és...

Ha Isten teremtette Ádámot és Évát, ők nemzették Káint és Ábelt. Akkor hogy jöttek létre azok a nők akiket Káin és Ábel feleségül vett?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 11:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%

Ezen én is sokat gondolkodtam régebben, elsőre ellentmondásnak tűnik, de nem az. Itt a válasz ami szerintem helyes:


[link]

2012. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát ezt elolvastam, de ha Ádám csinált egy gyereket 120 éves korában, meg csinált egyet 500 éves korában, azok ugyanúgy testvérek, nem? Hülye vagyok, hogy nem értem? Magyarázd már el nekem.
2012. jún. 11. 11:40
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

„A kizárólag anyai ágon

kimutatható öröklődés - a mitokondriumok, a

sejt »erőműveinek« átörökítése - alapján

visszavezetve kimutatták, hogy minden ember

egy asszonytól származik, aki nagyjából 150 ezer

évvel ezelőtt élt."

Czeizel Endre


Ha érdekel a teljes cikk, a Hetekben elolvashatod.

2012. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Káin és Ábel volt , sokkal több gyerekük volt.Biztos voltak köztük lányok is.Na de, akárhogy is nézzük, testvérek voltak..
2012. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%
A teremtéstörténet egy jelképes történet, ne szó szerint kell értelmezni, már a keletkezésekor se úgy értelmezték. Az Ószövetségben nagyon sok ilyen "tanmese" van, ezeknek nem a történetiségén, hanem a mondanivalóján van a hangsúly.
2012. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%

1Móz 5,4 És telének Ádám napjai, minek utána Séthet nemzette, nyolcszáz esztendőre, és nemzett fiakat és leányokat.


Hát így "jöttek létre azok a nők"...

2012. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Manapság a törvény tiltja, hogy testvérek vagy féltestvérek összeházasodjanak, mivel ez elfogadhatatlan kockázatot jelent gyermekeik számára, akik torzszülöttekként jöhetnek a világra. Minél közelebbi rokonságban vannak a szülők, annál nagyobb a károsodás veszélye az utódoknál.


Ennek a szabályozásnak nagyon ésszerű a magyarázata, amely a genetikán alapszik és könnyen érthető. Minden embernek két génkészlete van. Kb. 30 000 génpár határozza meg, hogy az egyes embernek milyen a megjelenése, és hogyan működnek a biológiai funkciói. Minden ember mindegyik génpárjának egyik génjét az anyjától, a másikat az apjától örökli. Sajnos a gének manapság a bűnbeesés és a vele kapcsolatos átok miatt sok hibát tartalmaznak, amelyek hatása sokféle lehet. Például egyes emberek a fülükre növesztik a hajukat, így rejtve el, hogy az egyik fülük alacsonyabban van, mint a másik. Mások orra nem pontosan az arcuk közepén van, vagy álkapcsuk nem a legszebb formájú. Ezeket a tulajdonságokat el kell fogadnunk mint adottságokat. Mindezeket normálisnak tekintjük, és ennek fő oka az, hogy megszoktuk őket.


Minél távolabbi rokonságban vannak a szülők, annál valószínűbb, hogy génjeiknek különbözőek a hibáik. Akkor a gyerekek, akik mindkét szülőtől örökölnek egy-egy génkészletet, valószínűleg olyan génpárokat kapnak, amelyekben legfeljebb az egyik gén hibás. A jó gén hajlamos elnyomni a rossz gént, úgyhogy nem keletkezik torzulás (legalábbis nem rossz irányú). Így valaki például teljesen eltorzult fülek helyett csupán görbe füleket kap!


Tudnunk kell: Az egész emberiség fokozatosan degenerálódik, mivel a hibák nemzedékről nemzedékre halmozódnak.


Viszont minél közelebbi rokonságban van két ember, annál valószínűbb, hogy génjeikben hasonló hibák lépnek fel, amelyeket közös őseiktől örököltek. Testvéreknél abból kell kiindulni, hogy átörökítő anyaguk hasonló hibákat mutat. Az ilyen kapcsolatból születő gyermek egy génpárban mindkét szülőjétől ugyanazt a rossz gént örökölheti. Ebből a két káros génből súlyos defektusok származhatnak.


Ádámnak és Évának azonban még nem voltak felhalmozódott genetikai defektusai. Az első két ember a teremtés után testileg tökéletes volt. Minden, amit Isten alkotott, „nagyon jó” volt (1Mózes 1,31). Ez azt is jelenti, hogy génjeik is tökéletesek, tehát hibátlanok voltak! Amikor azonban a bűn (Ádám által – 1Mózes 3,6 és Róma 5,12) a világba jött, Isten átokkal sújtotta a világot, úgyhogy a tökéletes teremtett világ elkezdett degenerálódni, vagyis a hanyatlás és a halál hatalmába került (Róma 8,22). Ez a degeneráció az évezredek során az élőlényeknél mindenféle genetikai defektushoz vezetett.


Káin a földön született gyerekek legelső nemzedékéhez tartozott. Ő és a testvérei gyakorlatilag nem kaptak tökéletlen géneket Ádámtól és Évától, mivel a bűn és az átok következményei kezdetben minimálisak voltak. A másolási hibák felhalmozódása csak később kezdődött. Ilyen körülmények között a testvérek Isten beleegyezésével, torzszülött utódok veszélye nélkül házasodhattak össze.


Mózes idejére, ami néhány ezer évvel később volt, a degeneratív genetikai hibák már annyira felhalmozódtak az emberiségben, hogy Isten törvényben tiltotta meg a testvérek és közeli rokonok házasságát (3Mózes 18-20).11 Ezenkívül akkor már elég ember élt a földön, úgyhogy nem volt többé szükséges a szűk rokonságon belüli házasság.


Forrás: [link]

2012. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

"Hát ezt elolvastam, de ha Ádám csinált egy gyereket 120 éves korában, meg csinált egyet 500 éves korában, azok ugyanúgy testvérek, nem? Hülye vagyok, hogy nem értem? Magyarázd már el nekem."


Igen testvérek voltak. Akkoriban még nem volt baj ha két testvér összeházasodott, ez le is van írva a cikkben "Biológiai deformitás" címszó alatt.

Egyébként ezt a "gyerekcsinálás" kifejezést nagyon rossznak tartom. Nem értem hogy egy ilyen szép dologról hogy lehet ennyire lealacsonyító módon beszélni. Ha egyszer lesz gyereked (gondolom most még nincs) akkor majd remélem megérted hogy miért mondom ezt.

2012. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
8-nak. Van gyerekem, meg nemsoká születik még egy. Bocsánat a kifejezésért.
2012. jún. 11. 13:46
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Azért a "mitokondriális Éva" nem azt jelenti, hogy mindenkinek minden őse egyetlen személyre vezetődik vissza, hanem hogy az összes ember összes ősei között van egy nő, aki minden ember ősei között ott van. Ha egyetlen ember összes őse alkot egy halmaz, akkor ha minden élő emberre megnézzük ezt a halmazt, akkor a halmazok metszetében van a mitokondriális Éva.


Egyébként a Bibliai történetben valóban testvéreikkel lett közös gyerekük az első embereknek. Szerintem egyébként ez az értelmezés helytelen, de most nem kívánom tovább részletezni, mert úgysem tudnám alátámasztani...

2012. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!