Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten megbocsáthat...

Szerintetek Isten megbocsáthat nekem?

Figyelt kérdés
Elvetettem a kisbabámat. Iszonyúan megbántam, vissza szeretném kapni a kisbabámat, megölelgetni és bocsánatot kérni tőle, de már nem lehet. Soha töbé nem lehet. Isten sem hallgat mostmár meg, mert öltem? Vagy még így is megbocsáthat nekem? Szerintetek hová került a kisbabám? Angyalka lett ugye?
2012. jún. 3. 22:00
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
37%
Ami nem létezik, az nem tud megbocsájtani.
2012. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
17%
Magadnak kell megbocsátanod. Ne annál keresd a megbocsátást, aminek a léte nem tisztázott. Reálisan nézve egy élet oda, és ugyan tudományosan nincs rá bizonyíték, de úgy gondolom pár hetesen még nincs kifejlett tudata a magzatnak, szóval inkább akkor, mint a pöcegödör. Persze ha anyagi okok játszottak közre, lehet inkább örökbe kellett volna adni, mint megölni. Szerintem angyalok sincsenek, szóval megfogant, elveszett, többé vissza sose tér semmilyen formában. Nem akarom elvenni a kedved, a hit nagy reménységet ad, de itt elsősorban arra van szükség, hogy magadnak megbocsáss.
2012. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
48%
Igen ! Ha nem vagy képes felnevelni a gyermeket, nem is szabad megszülni ! Az a másik része, hogy ebbe a nyomorúlt igazságtalan, munkanélküli világba, rabszolgának vagy csövesnek, nem is lenne szabad.
2012. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
31%

nem hallgat meg, mert nem létezik

egyébként is, szerintem nagyobb problémái is vannak, mint - az ő nézőpontjából - egy "senki" abortusza

nézzük csak az éhezőket, betegeket: Isten biztos nagyon elfoglalt az ő problémájuk megoldásával... (nem, nem oldja meg, nem hallgatja meg őket sem, mert egyszerűen nem létezik)


nem került sehova, nem lett angyalka, angyalkák sem léteznek

különben is, ennyi idősen nincs tudatánál még az ember, egy öntudatlan angyalka szárnyakkal mire menne?

még az újszülöttek is elég alacsony tudási szinttel rendelkeznek, járni, beszélni sem tudnak

2012. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Már megtette. Most te jössz.
2012. jún. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 slobelt ***** válasza:
100%

Én szerintem nincs az a bűn, amit ne lehetne megbocsájtani.

Ez a tett is hozzá tartozik a Te fejlődésedhez, bár karmád az lett belőle, amit le kell dolgoznod majd. De mindenképpen magadnak kell tisztázni, hogy miért tetted. Nyugi fogsz még vele találkozni. Sőt az is lehet, hogy egyszer majd Ő vetett el Téged, de a szeretetnél nincs nagyobb erő. Ez az én véleményem, és nem akarok beleszólni a vallásosságodba, sőt senkijébe.


Legyenek szebb napjaid, és fel a fejjel.

Üdv: Slobelt

2012. jún. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
8%
Isten nem letezik.Magadnak kell megbocsajtanod.Ha lenne isten nem lenne ennyi szenvedes a vilagban ha van is isten akkor sem erdekeljuk ot ha hagyja hogy ezt tortenjen.
2012. jún. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Diavolino44 ***** válasza:
81%

Ha Jézus azt tanította, hogy ne hétszer bocsáss meg hanem hetvenhétszer, akkor szerinted az Atya már rég nem bocsájtott meg neked! Hiába pontozták le azokat akik azt mondják,hogy magának kell megbocsájtani mert ez az igazság. Az Atya szerinted véletlen állított ekkora akadály elé?

Akkor követsz el egyedül bűnt, ha hagyod magad ebbe az állapotba szenvedni. Ha itt lesz az ideje, majd lesz egy újabb baba akit sokkal jobban fogsz majd becsülni, azért mert tudod mit veszítettél el.

Olvasd el a tékozló fiú történetét. S gyere rá, hogy te rólad is szól ez a történet!!!

2012. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
27%

Én is elvetettem, és azt gondolom, h helyes döntés volt, pillanatnyilag nem tudtam vállalni, sokat gondolkodtam rajta, meghoztam a döntést, és nem nézek hátra.

Neked is ezt kellene tenned, vissza nem tudod csinálni, és biztos volt oka, h így döntöttél.


Isten szerintem nem foglalkozik ilyenekkel, gondolj csak bele, h a Biblia szerint hagyta, h Heródes egy csomó újszülött fiút megölessen...Aprószente), naná, gondolj csak bele a sok anya gyászára...

2012. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
57%
Én is átestem ezen,és úgy érzem nem is akarok gyereket már.Ennél nagyobb problémám van most,mint hogy régi dolgokon rágódjak.
2012. jún. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!