Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent Dániel minek a védőszentje?

Szent Dániel minek a védőszentje?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

Semminek.


[link]

[link]


Ha beszélgetni szeretnél erről, akkor bocsánat.

2012. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Minek írsz, ha nem értesz a témához? :D Azért tettem fel a kérdést, mert google-ben nem találtam semmit, de hátha vannak itt vallással foglalkozó emberek, akik valamivel többet is tudhatnak.
2012. máj. 30. 21:58
 3/11 anonim ***** válasza:
2012. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kzs ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!

Az első válszadó megadta a kérdésedre a választ: szent Dániel SEMMINEK és SENKINEK sem a védőszentje.


Ugyanis a SzentÍrás világosan kifejti (lásd: Zsidó-levél, de főleg a Zsidó 2/ 16-17; - Zsidó 4/14-16; - Zsidó 7/25), Krisztus az, aki közbenjár miérettünk.

A SzentÍrás világos magyarázattal szolgál, hogy miért Jézus a közbenjáró, vagyis a védőszented.


Azonkívül: a Máté 11/28-30-ban Jézus magához szólít mindenkit, akinek bármiféle szüksége, nehézsége van.

Azt mondja, hogy szelíd, megértő mindenkivel szemben, és kész megnyugtatni bárkit, aki őhozzá hittel, reménykedve jön. Vagyis nincs olyan szükség, amit ő ne tudna betölteni - méltó és igaz közbenjáró nekünk.


Vagyis: nem szent Dániel, szent Johanna, meg szent Mittudoménkicsoda a védőszent, hanem csak és kizárólag Jézus.


Jézus az egy és egyetlen védőszented, és bárki aki mást állít ezzel kapcsolatban, az hazudik!

2012. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
kzs válaszával tökéletesen egyetértek.
2012. máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mustafa33 ***** válasza:
45%

kzs, a kérdező nem azt kérdezte, van e a védőszenteknek vagy egyáltalán a szentekmnek értelme. Ez felekezeti kérdés. A te vallásod szerint nincs, az övé szerint van.

Egyébként kulturális hagyományai is vannak a védőszentek "intézményének", mesterségeink jelképei is függetlenül attól hiszünk e bennük vagy nem.

Szent Dániel volt 13 is.

Sz. Dániel próféta, sz. D. diakńus és vértanú, boldog D. Karmasz, sz. D. hittvalló, sz. D. Brottier, örmény sz. D. vértanú, sz. Dániel Lajos Andreas de Pommerges, sz. D. püspök és apát, sz. D. Comboni püspök, sz. D. Antal jezsuita vértanú, sz. D. Stylita, Sz. D. és társai vértanúk.

Szent Dániel próféta a bányászok egyik védőszentje. (rajta kívül még sz. Pontiánusz, sz. Hypolit és szent Barbara is)

2012. máj. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért pofáztok bele abba, amiről halvány lila dunsztotok nincs? Ti keresztényeknek meritek nevezni magatokat? Ha igen, akkor én szégyenlem magam miattatok. Az ilyen alakok miatt röhög mindenki minden magát kereszténynek nevező emberen. Egyszer már megmagyarázhatná valamelyiketek, hogy miért jó ez nektek?

Csak 2 dolgot tudtok az eszembe juttatni:

1. Elsőkből lesznek az utolsók. Még szerencse, hogy a tiétek az egyetlen és igaz hit.

2. Sokan jönnek majd az én nevemben… Jó hogy itt vagytok.


Kérdezőnek:

Bocs az offért. Dánielt konkrétan én sem találom.

2012. máj. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Védőszentekről a Biblia sehol nem ír. Márpedig egy egyházi tanításnak a Biblián kell(ene) alapulnia. kzs leírta, hogy csak Jézus járhat közben az Atyánál.

Ezenkívül a Szentírás feltárja, hogy Jézus ment fel először a mennybe, szóval Dániel nem lehet ott. Neki a földi feltámadás a reménysége.

2012. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
0%

A bibliában az sincsen, egyik próféta sem jövendölte meg, hogy: - Eljő majd Russel próféta és Smith próféta és ..., de az benne van, hogy az utolsó időkben sok hamis próféta lészen.

Ha katolikus témájú kérdéshez nem tudsz érdemben felelni, csak bucsmolni más vallását, akkor halgass. A te hitedet, vallásodat senki nem akarja tőled elvenni, ha nem is értek vele egyet, attól még tiszteletben tartom mint az enyémtől eltérő nézetett. Te sem akard elvenni a más ember hitét. Ha akarod győzd meg, térídsd meg a te hitedre, de azt tedd ott ahol annak helye van és ne tedd erőszakosan és gúnyolódva. De te olyan vagy mint a rosz marketinges, aki a reklámjával még az árnyékszéken sem hagy békét az embernek.

2012. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mustafa, nem kötekedni akartam, csak közöltem a tényeket. A hasonlat meg, amit állítottál egyáltalán nem jön ehhez. Egy egyházi tanításról volt szó, aminek nincs Bibliai alapja, nem pedig néhány vallásnak az ismert tagjairól. Ilyen erővel én is visszakérdezhetnék, hogy melyik pápa van megjövendölve...

De elnézést, ha megbántottalak ezzel (nem állt szándékomban), csak a kérdésre akartam Írás-szerinti választ adni.

2012. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!