Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan emberek, akik kiábrándul...

Olyan emberek, akik kiábrándultak a keresztény hitből! Ti miért tettetek így?

Figyelt kérdés

Én ezen indokok miatt!


1 Inkvizíció

2 Keresztes Háborúk

3 Boszorkány üldözés

4 Az elv, miszerint aki meleg, más vallású, ateista vagy más mint a többi ember annak Pokolra kell jutnia

5 Katolikus Egyház

6 Fanatikus, brutális katolikus iskolák

7 álszenteskedés

8 Merev, dogmatikus megkötések

9 A többi vallás iránti intolerancia

10 A keresztény ünnepek (Pl Karácsony) elnyagiasodása


2012. máj. 28. 11:28
 1/9 Tom Benko ***** válasza:
32%
Mert a valósághoz elég kevés köze van. Egyébként főleg a szűklátókörűsége és extrém konzervativizmusa miatt, de ez minden más vallásra is igaz, mondhatni a vallásosság természetes velejárója.
2012. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Én például a maradiságuk miatt,képtelenek a korral haladni.

Egy példa:A Vatikán még most is elítéli a fogamzásgátlást.

Hol élnek ezek?2012 van!

2012. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Nálam nagy szerepe volt benne annak, hogy másfél évig katolikus gimnáziumba jártam. Nem volt valami pozitív élmény, amikor diákmisén azt mondta a pap, hogy aki az mszp-re szavaz, annak száradjon le a keze. (ez még 2002-ben volt).

Nem ez volt persze az egyetlen ok, igazából egyszerűen nem tudott engem megszólítani a keresztény vallás.

2012. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Irreális(vagyis természetfeletti) dolgokban való hit megkövetelése.

2. Klikkszerű gyülekezetek. Na jó, más alapon szerveződők közt is gyakori a klikkesedés, meg vannak befogadóbb ker. gyülik, de én én pont a rosszabbakat fogtam ki.

3. Könnyű fanatizálhatóság, hiszékenység. Vhogy fordítva gondolkodnak, pl némely itteni hozzászólásban, az átlag ember nem foglalkozik bizonytalan feltételezésekkel, a vallásos/ezoterikus dolgokra hajlamosak meg úgy állnak hozzá h ami nem biztos h nincs, azt biztosan létezőnek veszi.

4. Emiatt a hiszékenység miatt a az átlagos emberekkel szemben nem csak a 7köznapi hanem az ezoterikus tartalmú hoaxoknak is könnyebben bedől. Pl nemrég azt terjesztették h az egyik telószolgáltató logója sátánista szimbólum.

Kiemelten fogékonyak azokra amikre azt mondják nekik mások h ördögi dolog, az ilyesmit kritika nélkül elhiszik.

5.Nemcsak hisznek a világvégében hanem egyenesen várják.

6. Tekintélyelvűség.Az átlagos társadalmi rendszerek mellett ez egy külön közösségszerveződési rendszer, ami még inkább "politikaszerűen" működik.(itt nem pártpolitikára gondolok)

Pl ez szimpatikus, a másik ember meg ellenszenves. Ez elég indok ahhoz h ebből a szempontból is téríteni induljanak, másokat meggyőzve h minél több embernek ne legyen szimpatikus az aki nekik nem az.

A polgári életben is van ilyen, de a gyülekezetekben gyakran olyan mértékű szervezések vannak az ilyen kitúrások mögött mint a polgári életben a pártpolitikában.

2012. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de te nem a keresztény hitből ábrándultál ki, hanem egy vallásból.


A keresztény hit arról szól, hogy úgy szeresd az embertársaidat, mint saját magadat, úgy tiszteld Istent, mint Atyádat, és élj örökké.

Minden, ami ezen kívül van, vallásos üresség. Nem az számít, hogy mások mit tesznek vagy tettek a kereszténység nevében (ami valóban egy nagy-nagy szégyen), hanem hogy Te mit teszel. A keresztény vallás senkit sem menthet meg, a keresztény hit viszont bárkit megmenthet.

Ha kiábrándulsz a vallásból, jól teszed. Ha kiábrándulsz a hitből, akkor sosem ismerted meg Istent.

2012. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Utolsónak teljesen igaza van. Amiket írtál, az a kereszténységnek álcázott nem kereszténység, ami értelemszerűen nekem sem tetszik.
2012. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem azért itélik el a fogamzásgátlást mert maradiak hanem azért mert az életet, a gyermeket Isten ajándékának tartják és gyilkosságnak az abortuszt, mert akkor nem tudnak leszületni a földre a lelkek. Téged nem zavarna ha a fejed felett eldöntenék hogy te nem születhetsz meg, mert akkor például tapasztalatokat sem tudnál szerezni, fejlődni, tanulni sem.
2012. máj. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.Megfigyeltem,hogy jó néhány keresztény csak hangoztatja,hogy Jézust követi,de a valóságban nem sok közük van hozzá.sunyik,önzőek,és közben galamb lelkűeknek hiszik magukat,csak mert Jézusra hivatkoznak.

2.Templomi rituálék,templomba járás,gyónás papnak,oltári szentség,áldozás,ilyesmik,nem sok értelmüket látom.Isten a bensőnkben van,akár a munkahelyen,vagy kirándulás közben is együtt lehetünk vele.

3.A fanatikusok,térítők.Nem tartom őket túl bölcs embereknek,jár a szájuk,gyakran csak ismételgetnek,mint a beprogramozott robotok,de közben még Jézus némely alap tanításait sem képesek megérteni,pl."Előbb vedd ki a saját szemedből a gerendát,mielőtt a másikban meglátod a szálkát"

4.Engem ne irányítsanak egyházi emberek.pl.ne jelentsék ki,hogy mi miatt vagyok bűnös,és mi miatt nem,mert nem tudhatják,hogy Isten kinek mit bocsájt meg.Ne mondják meg,hogy mi lesz velem a halál után,mert ugyanúgy ők sem tudhatják,mint én.meg fontos Bibliai kérdésekre nem tudnak értelmes választ adni,de közben én fogadjam el az egészet igaznak.na persze,hogyne....

Megtanultam,hogy ahol hatalom van ott óvatosnak kell lenni,mert agymosás veszélye áll fenn.

2012. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerekek ne haragudjatok rám de ennyi sok marhasáfot egy rakáson rég láttam mint itt. A keresztényeket ért vádakban sok az igazság de mégtöbb a felnagyított és haraggal teli butaság. Mármint azok közül amiket itt láttam. A kérdés alatt lévő magyarázkodás meg a butaság iskola példája. A legtöbb vád a katolikusokat érte(ki gondolta volna) ami már gond mert nem csak ők léteznek. Amúgy a vicc az, hogy még így is a katolikus egyház híve vagyok mert azok mellet amiket felsoroltál még van bőven pozitívum benne(jóval de jóval több)
2013. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!