Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én a pokolra jutok mert gyáva...

Én a pokolra jutok mert gyáva vagyok és gyenge!?

Figyelt kérdés
sosem volt bennem annyi erő ,hogy megvédjem magamat egy szerencsétlen 80-as IQ-jú hülye kölyök vagyok voltam.

#Batorsag #emberség.
2012. máj. 27. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Nyugodj meg, mert pokol nincs.(:


További szép napot! (:

2012. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 homo ludensz ***** válasza:
86%
A Teremtő nem személyválogató s Neki te ugyan olyan értékes vagy mintha 160-as IQ-val rendelkeznél.
2012. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Lk 10,21 "Azon órában örvendeze Jézus lelkében, és monda: Hálákat adok néked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted. Igen, Atyám, mert így volt kedves te előtted."


Itt a kisded:


νήπιος (népiosz)

1) (kis)gyermek; kiskorú

2) gyerekes, oktalan, együgyű, naiv


Szerintem nem az IQ-d határozza meg a szabadulásodat. Sőt, nekem úgy tűnik, mintha nem az agytrösztöket pártfogolná bizonyos esetekben az Úr.

2012. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
agytrösztöket :D :D ez jó :D
2012. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Mindenféleképp.Így jártál.
2012. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, egyáltalán hiszel-e Istenben, olvastad-e már a Bibliát, vagy csak hallottál valami butaságot... NEM jutsz emiatt a pokolra.


Leírok még néhány dolgot:

1. Az IQ-tesztek mindig a pillanatnyi állapotot mutatják, amit sok tényező befolyásolhat (gyakorlottság, fáradtság, izgulás stb.)

Valószínűnek tartom, hogy nem volt még rutinod a méréskor; továbbá nagyon izgultál, ez pedig rontja a teljesítményt. Az önbizalmad is nagyon kevés, ez szintén negatív hatással van a tesztkitöltéskor.

Tehát le merem fogadni, hogy az a 80-as érték nem valós; én legalább 100-ra tippelnék, de inkább 100 és 110 közé. (Az emberek fele 90 és 110 között teljesít, ez az átlagos vagy normál érték; precízebb felosztás szerint a 90 és 100 közötti érték a normál / átlagos érték, 100 és 110 között pedig átlag feletti, jó.)

[Volt már egyébként hasonló eset, csak személyes ismeretséggel: elsőre furcsán alacsony IQ-t mértek valakinek, aztán másodikra (egy-két év múlva) sokkal magasabbat; és pont bejött a tippem. :) ]


Szerintem gyakorolgass egy kicsit: a neten vannak különböző tesztek; így szerezhetsz némi rutint a különböző feladattípusokban.

A legközelebbi mérésnél biztos, hogy magasabb értékre számíthatsz (már ha egyáltalán szükséges mérni hivatalosan).


Az önbizalomhiányod vagy alacsony önértékelésed már nehezebb ügy... Biztosan jót tenne, ha sikereket tudnál elérni valamiben: tanulás, munka, hobbitevékenység, sport, önkéntes munka; így másoktól is kapnál dicséretet. [Gondolom, nem sok részed volt eddig ilyesmiben. :( ]

Ha anyagilag nem állsz elég jól egy-egy tanfolyamhoz, akkor akár otthon, egyedül is elkezdhetsz például nyelveket vagy informatikát tanulni; nagyon jó anyagokat lehet találni a neten.


Saját magad megvédése: először is fontos, hogy elkerüld a gázos helyzeteket, így megelőzöd a bajt. Ha ennek valami akadálya van, tehát nem tudsz egyszerűen kitérni a helyzet elől, akkor gondold át, hogyan és min lehetne változtatni, hogy minél ritkábban forduljon elő ilyesmi.

A másik pedig, hogy próbáld meg összeszedni és megbecsülni magad, nem vagy értéktelenebb másoknál, hogy a lábtörlőjüknek vagy boxzsáknak nézzenek...

Ja, és ha tényleg komolyan bántalmaz valaki, akkor nyugodtan vedd igénybe a hatóságok segítségét, nem kell szégyenlősködni. Magyarországon a hatályos jogszabályok szerint tilos és büntetendő a fizikai erőszak alkalmazása.


Ha pedig nem megy egyedül, keress egy jó pszichológust, aki tud segíteni.

Remélem, tudtam segíteni; sok sikert. :)

2012. máj. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Mindenki, aki meghal a pokolba jut a Biblia szerint, mert a pokol (seol, hádész) és a sír váltófogalmak a Bibliában. A jó hír az, hogy mindenki feltámad egyszer a pokolból (sírból), a nagy kérdés, hogy az életre, vagy a halálra.


A gyávaság és gyengeség önmagában nem kizáró ok az örök életből. Jézus Krisztus minden embert szeret, és mindenkiért vállalta a halált. Aki hisz benne annak örök élete van. Csak hinned kell, és Isten hatalmasan meg tud erősíteni a hitben, sőt bölcsességet is tud adni Neked!


Üdv. Péter

2012. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Grige, hogy vagy?

Nem írtál egyetlen kommentet sem a kérdésed kiírása óta eltelt négy nap alatt... :(


Minden jót neked. :)

2012. máj. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
#5 jot nevettemxd koszi <3 de skacok mit kell itt vallasoskosodkosnoskosmoskodno?
2021. márc. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!