Ki fog véget vetni az erőszaknak?
Senki?:(
De ha arra vagy kiváncsi, hogy a világnak mikor lesz vége, vagy mikor fognak az emberek hirtelen békében élni, akkor szerintem ne nagyon reménykedj válaszban.
Senki.
Esetleg egy közvetlenül az emberek idegrendszerére kapcsolódó számítógépeken futó, az emberek tudatával összeolvadó mesterséges intelligencia.
Tudom, tudom, túl sok scifi-t olvastam...
Ezt mindenki maga teheti meg!
A változást belülről lehet elindítani,kívülről pedig csak kikényszeríteni!
Ez,ha úgy tetszik a János-emberré válás!Mi magyarok úgy hívtuk ezt,hogy lyányos,párkereső ember.Az ilyen ember nem az ellentétet,hanem a kiegészítést keresi.
Egyébként,lehet pokolra kell szállni,hogy a mennyországba vágyjál!
KOFI ANNAN ENSZ-főtitkár 1999 szeptemberében üdvözölte az 54. éves közgyűlés küldötteit. Amint arról a The Toronto Star beszámolt, a következő felhívást intézte a világ vezetőihez: „Rengeteg olyan ember él a földön, akinek többre van szüksége, mint csupán a nemzetközi közösség együtt érző szavaira. Valódi és folyamatos elkötelezettséget kell mutatni irányukban, hogy megszabadulhassanak az állandó erőszaktól, és hogy biztos úton haladhassanak a jólét felé.”
Vajon képes az ENSZ és tagállamai „valódi és folyamatos elkötelezettséget” vállalni, hogy véget vessen az erőszaknak? Ugyanez a beszámoló idézi az Egyesült Államok elnökének, Bill Clintonnak a szavait: „Ennek az évszázadnak a vérontása láttán tudjuk, hogy könnyű azt mondani: »soha többé«, de sokkal nehezebb úgy is tenni.” Majd hozzátette: „Túl sokat ígérni ugyanolyan könyörtelenség lenne, mint túl keveset foglalkozni ezzel a helyzettel.”
Több mint 2500 évvel ezelőtt Jeremiás próféta ezt mondta az emberi erőfeszítésekről: „Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!” (Jeremiás 10:23). Milyen remény van akkor arra, hogy valaha is véget ér az erőszak?
Ahogy azt az Ésaiás 60:18-ban olvashatjuk, Isten a következőről biztosít minket: „Nem hallatik többé erőszaktétel földeden, pusztítás és romlás határaidban” (Ésaiás 60:18). Ez a prófécia először akkor teljesedett be, amikor Isten visszavitte hazájába a számkivetésben élő népét. De van ennek a próféciának egy nagyobb beteljesedése is, melyet mi is élvezhetünk majd. Jehova Isten nem ígér „túl sokat”. Mint Legfelségesebb és az emberiség Teremtője, a legjobb helyzetben van ahhoz, hogy véget vessen „az állandó erőszaknak”. Isten Királysága alatt béke honol majd. Az erőszak a múlté lesz — örökre! (Dániel 2:44).
Sok kutató másrészt viszont úgy érzi: az oktatás volna a kulcsa annak, hogy véget vessenek az erőszaknak. Nem nehéz átlátni, hogy nem egyszerűen oktatásra, hanem a megfelelő oktatásra van szükség. Milyen volna az? Van egyáltalán valaki, aki meg tudja tanítani arra az embereket, hogy legyenek békeszeretők és becsületesek?
"Ezt mondja Jehova, a te Megváltód, Izrael Szentje: „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai"(Ézsaiás 48:17,18)
. Hogyan tanítja Isten az embereket, hogy békeszeretők és igazságosak legyenek? Elsősorban a Szaván, a Biblián keresztül.De ehhez arra van szükség, hogy az emberek akarjanak Istentől tanulni.
A Zsoltárok könyvében ezt olvassuk: „Ne gerjedj föl a gonosztevők miatt. Ne irigykedj az igazságtalanságot cselekvőkre. Mert mint a fű, hamar elszáradnak, mint a zöldellő új fű, elhervadnak. A szelídek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek majd a béke bőségében” (Zsoltárok 37:1, 2, 11). Senki sem tudja megakadályozni Istent, hogy beteljesítse ezt az ígéretét az összes többi bátorító ígéretével együtt.
Isten a Királysága által árasztja ki ezeket az áldásokat. Jézus Krisztus a miatyánk imában arra tanította a követőit, hogy imádkozzanak e Királyság eljöveteléért, és azért, hogy Isten akarata meglegyen, „mint az égben, úgy a földön is” (Máté 6:9, 10). Hamarosan, ennek a Királyságnak az uralma alatt, senki sem fog késztetést érezni arra, hogy a szegénység, elnyomás vagy önzés miatt bűncselekményt kövessen el. A társadalmat az Isten és az embertársak iránti szeretet fogja vezérelni, s a világot sohasem sújtja többé bűnözés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!