Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a mai keresztény...

Mit gondolnak a mai keresztények és zsidók egymásról?

Figyelt kérdés
Kérlek, olyan válaszoljon, aki ért hozzá (tehát keresztény vagy zsidó), mert tényleg érdekel. Kíméljetek meg a "kereszténység hülyeség", "a keresztények senkit sem fogadnak el" meg a "nem vagyok keresztény, de szeretem/utálom a zsidókat" típusú válaszoktól! Ja, és légyszí azt se hozzátok fel, hogy a keresztes hadjáratokkor mi volt. Köszönöm!
2008. ápr. 21. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
keresztény vagyok, és próbálom egyenrangúként kezelni a zsidó vallst gyakorlókat, de mivel abban hisznek, hogy én alsóbrendű vagyok, és engem átverni, megverni, megalázni nem bűn, elég nehéz...
2008. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, de direkt kértem, hogy zsidó részről zsidó válaszoljon. Köszi!
2008. jún. 29. 16:55
 13/19 anonim ***** válasza:
57%
gyümölcséről ismerjétek meg a fát
2008. dec. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy a zsidóknak bármi gondja lenne a keresztényekkel. Nekem is van rengeteg keresztény ismerősöm.

Amúgy a goj szó héberül van és egyszerűen annyit jelent, hogy nép... Ezzel egy műveltebb zsidó is tisztában van, aki nem az az ő szegénységi bizonyítványa. És ezt én zsidóként mondom, és tényleg így van.

Az a "Talmud" pedig, amit itt is említettek, a Luzsenszky féle "Talmud fordítás", és NEM a Talmud. A Talmud tudomásom szerint NEM létezik magyar fordításban, esetleg angolul. Meg persze eredetiben héberül, és azokat a nagyon durva állításokat amiket az antiszemiták hangoztatnak, hogy benne van a Talmudban NEM tartalmazza.

2009. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%
Hogy nincs magyar fordítás a talmudról??? Ez most komoly? Ez a XXI. század te farkinca. Hogy hazudhatsz ilyet, hogy egy világ"vallás" "szent" könyve nincs magyarra fordítva? Persze érthető hogy hazudsz, jellemző a fajtádra. Azon gondolkodj, hogy miért egyszerűbb körbevágni a cerkát, mint megmosni. Amúgy most megyek aushwitzba kirándulni egy csoporttal, és asszem nem tudod elképzelni, mit fogok tenni a krematórium tepsibe:)
2009. márc. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Három utolsó hercegprímás, azaz a magyar katolikus egyház feje is fél zsidóvolt. Az aktuális például kis korában otthon héberül beszélt kizárólag.


Bár nagyobb és durvább zsidózás sincs másutt, mint a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen ami zajlik, főleg az oktatok részéről az előadás kereti között.


Bár nemzetközileg a Lutheránus-ok híresebbek a zsidógyűlöletűkről. Ehhez hozzá járul, hogy a régi képeket nem távolítják el a templomokból, pedig rendszeresen ábrázolnak zsidó férfiakat, akik keresztény csecsemők vérét ontják. Ezek a képek visszavezethető, arra hogy nagy konkurencia volt kezdetekben a Lutheránusoknak a zsidóság. Azóta vegyes házasságokkal oldódót a feszültség.

2010. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2008-04-25 14:17-es - Már elnézés de a zsidókat a keresztények az újkorban kezdték el igazán üldözni!
2010. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
90%

Ezt gondolják azok akik ide írnak! de ne vedd kérlek mérvadónak a válaszokat. Godold csak végik kik olvassák ezt és ki az aki veszi a fáradtságot is hogy válaszoljon. Az akiben ilyen sok gyűlölet van. végre hangot adhat a magában őrzött gyűlöletnek.

Szomorú, hogy ilyen sokan így gondolkodtok! Történelmi ismeretek nélkül pusztán előitéletek miatt gyűlölködtök. Nagyon emberi tulajdonság. így könnyebb gondolozni, kár, hogy sehova nem vezet! Föleg nem egy olyan országban ahol 13 nemzetiség és közel ennyi vallású ember él!


Vannak akik még hisznek - bármiben is, de hisznek! a többiekben peid túlteng a gyűlölet, az irigység, a borúlátás és egyben a felsőbbrendűség! mert nyilvánvaló, hogy bárkit lenéztek aki hisz olyasmiben amiben Ti nem!!!!

2010. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
De durva por hites volta az előző!
2010. dec. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!