Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a mai keresztény...

Mit gondolnak a mai keresztények és zsidók egymásról?

Figyelt kérdés
Kérlek, olyan válaszoljon, aki ért hozzá (tehát keresztény vagy zsidó), mert tényleg érdekel. Kíméljetek meg a "kereszténység hülyeség", "a keresztények senkit sem fogadnak el" meg a "nem vagyok keresztény, de szeretem/utálom a zsidókat" típusú válaszoktól! Ja, és légyszí azt se hozzátok fel, hogy a keresztes hadjáratokkor mi volt. Köszönöm!
2008. ápr. 21. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom a zsidókkal (evangélikus vagyok), pont olyan emberek, mint mi, vagy bárki más.
2008. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Hat, ez egy nagyon osszetett kerdes...

En reformatus vagyok es eppen olyan helyen elek, ahol sok zsido el...

Vannak zsido barataim egyik sem kosher, de megadja a tiszteletet a zsido unnepeknek.

S mint tudjuk a zsidok kozott eppugy oriasi a kulonbseg mint a keresztenyek kozott.

Kulonbozo szintek vannak. En pl. azt gondolom -es merem mondani, hogy zsido barataim is osztjak ezt-, hogy az orthodox zsido fajta az egy kulonleges, cseppet sem baratsagos kirekeszto fajta. Nagyon kiabrandito mint minden szelsoseges torvenyeket koveto "szekta" szeru kulon lala-vilagban elo orokosen gyanakvo, gyermekeiket utalatra nevelo kepmutato kozosseg.

Pont a multhet vegen beszelgettem egy zsido baratommal...ugyanis akkor vilagosodott meg bennem, hogy mennyi rendes zsido halt meg ezek miatt...mennyire sajnalom Radnoti Miklost es meg vannak egy paran. Mennyire igazsagtalan volt azokkal is az elet akik nem kovettek a pajeszos mintat.

Szoval en tisztelem masok vallasat. Tisztelem az unnepeket. De nagyon nem tetszik az, ha valaki a ruhazataval, kiegeszitoivel "tuntet" vallasi hovatartozasa ugyeben - es most nem a szepen megnyirt szakallrol beszelek!!!! A feherzokni & halaszgatya, v. a 6cm-es arany gyemantokkal kirakott feszuletrol.

Vannak muszlim barataim is es buddhak is. Mind origi, egyik sem felvette, hanem beleszuletett.

Egyikonknek sincs baja a masikkal mert tiszteljuk egymast.

Megegyszer irom: gond, csak a kepmutato szelsosegekkel van.

2008. ápr. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

A zsidók azt gondolják minden más vallású emberről, hogy "nem követik az Isteni Parancsot", és ez a keményen vallásosaknál olyan szinten van ez a lenézés, hogy szinte nem is veszik őket emberszámba, úgymond diszkrimináció van. De ez tényleg a nagyon vallásos zsidóknál van, akik nem láttak világot és nem tudják, mindenhol emberek élnek. Láttam ellenpéldát is, aki szigorúan vallásos családban nevelkedett, aztán idejött Magyarországra, és pár év múlva rájött, hogy ez a vallás-dolog mennyire nem azt jelenti amit ő hitt, és már nem tud semmilyen kóser dolgot betartani, keresztény barátnője van és buddhista tanításokat is tanulmányoz.

De a keresztényeknek azért van egy jó nagy adag előítéletük a zsidókkal kapcsolatban, amit amúgy a média is erősít (nem tudom, miért), és ez a kép, amit mutatnak a zsidókról, nem feltétlenül igaz, illetve, mindenhol élnek jó emberek, és nem jó emberek, függetlenül vallási hovatartozástól.

2008. ápr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
79%
Én református vagyok, és tisztelem a zsidókat, hisz Jézus is zsidó volt, a zsidó kultúrából gyökerezik a kereszténység is! Meg azért is tisztelem őket, mert az a rengeteg üldözés és hontalanság, amin át kellett menniük, és mégis léteznek mai napig, őrzik a hagyományaikat...
2008. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából megnyugtattak egy kicsit, főleg az itt is újabban felbukkant durván antiszemita hozzászólások miatt is. Én is örülök, hogy tartják a kultúrájukat, és örülök, hogy akinek esetleg fenntartásai vannak, az sem csap át gyűlölködésbe.

A másik oldalra is kíváncsi lennék.:)

2008. ápr. 22. 20:19
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

Szeritnem a kérdés eleve magában rejti az antiszemitizmust, illetve a megkülönböztetést.

Én úgy vélem, hogy a mai Európában nem különbztethetünk meg embereket valásuk, kultúrájuk, hovatartozásuk miatt.

A mai kereszténység szeirntem már nem az mint ami a középkorban volt.


1. kb semmit.

2. egy istent tisztelünk, imádunk, miért kéne rosszat gondolnunk egymásról.

3. ugyaolyan emberek, semmi különbség! nem az emberek vallása számít!

2008. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Na, még ilyet se mondtak rólam, hogy antiszemita vagyok.:) Attól, hogy megállapítjuk, hogy pl.egyik elfogadja azt, amit a másik nem, még nem leszünk antiszemiták. A mai Európában is vannak különbségek, amit nem kell letagadni, hanem inkább ápolni. Szerintem.


Azért kérdeztem, m. a mi osztályunkban elég sok a vallásos,(katolikus)gyerek, és közben folyamatosan zsidóznak. Érdekelt, hogy ezt egymástól lesték-e el, vagy általános jelenség.

2008. ápr. 26. 18:16
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Én katolikus vagyok, bár nem az a annyira vallásos, hogy minden misére eljárok, naponta gyónok, ilyenek.

Nekem személyszerint semmi bajom a zsidókkal, ők is ugyanolyan emberek, mint mi. Nagyon becsülnivaló, hogy még most is összefognak, nem tagadják a vallásukat a holokauszt után sem, ami pedig igazán szörnyű volt. Érdekel a holokauszt téma, szerintem rémes dolgokat csináltak a zsidókkal a németek. És ezek után is emberek tudtak maradni, becsülni való.

Nos, a mi osztályunkban is meg ez a "zsidózás". Ha valaki nem úgy csinál valamit, ahogy a másik akaraja, az egyből "hülye zsidó" az osztálytársaim szerint. Mivel az osztályomban értelmes ember van maximum 3, nem kezdem el nekik magyarázni a holokauszt dolgot.

Szerintem aki vallás/faj/etnikum/stb. alapján elítél valakit, az nem jó/normális dolog. (Az más, ha súlyos oka van rá)

2008. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
36%
Nálunk a fősulin volt egy zsidó kultúra napja, és javarészt keresztények tartottak előadást. Tulajdonképenn a kereszténység az a Zsidóság 2.0, hiszen Jézus is zsidó volt.
2008. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
A zsidók nagy része szerint aki nem zsidó vallású az gój. Azaz alacsonyabb értékű illetve rangú ember. Ez benne van a Talmudban. Azaz lenéznek minden gójt.
2008. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!