Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fontos imádkoznunk?

Miért fontos imádkoznunk?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért hogy üdvözülhessünk és az ismerőseink is üdvözülhessenek.
2012. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ima beszélgetés Istennel, és beszélgetés nélkül nincs közösség senkivel. Ahogy minden ismerősével, szerettével beszélget az ember, pontosan úgy tud beszélgetni Istennel is, és ez szükséges ahhoz, hogy közösségben maradjon vele.
2012. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni, amit a második írt. Az Úr a mi mennyei Atyánk, az ima egy beszélgetés Vele. Ahogy a földi édesapánkkal is rendszeresen beszélgetünk, hogy ápoljuk a vele való kapcsolatunkat, megosszuk vele a gondoltainkat, gondjainkat, a tanácsát kérjük és kifejezzük az érzéseinket iránta, ugyanúgy fontos, hogy Vele is rendszeresen beszélgessünk.
2012. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos a bűneset óta Isten egy bizonyos értelemben visszavonult az ember és a világ életéből: Hozzáférhetetlen világosságban lakozik és az emberek közül senki nem látta, sem nem láthatja olvashatjuk Pál Timótheus írt első levelében. "Bizony, te rejtőzködő Isten vagy, Izráelnek Istene, Szabadító" írja Ésaiás próféta. Ugyanakkor az Istennel való személyes kapcsolat nélkülözhetetlen az ember számára. Nem szabadulhat ki másképpen a bűn fogságából, mint a Szabadító Istennel való szövetség által. Enélkül nem tudja visszanyerni és megőrizni lelki egészségét. Valódi szellemi, lelki, erkölcsi növekedése sem valósulhat meg. A megtéréskor létrejött megbékélés és személyes kapcsolat fenntartásának az ima a legfőbb eszköze. Ima által személyes érintkezésbe léphet, beszélgethet az ember azzal az Istennel, aki a bűneset óta hozzáférhetetlen világosságban lakozik számára. Az ima nem valamiféle misztikus varázslat, hanem tudatos, értelmes lelki történés.


A Biblia világos magyarázatot ad mibenlétéről és gyakorlati jelentőségéről. Mégis sok minden csoda és titok marad vele kapcsolatban. Titok és csoda mindenekelőtt az, hogy Isten a maga végtelen nagyságában kész egyetlen emberre teljes szívvel ráfigyelni, ha az bármikor és bárhonnét is, őszinte hittel hozzá szólni, tőle kérni kíván. Jézus így szólt erről: "Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozz a te Atyádhoz...aki titkon néz és válaszol neked nyilvánvalóan" (Máté 6:6).


Mindez a legegyszerűbben történik meg, ha az ember az őszinte hit és segítségül hívás lelki magatartását tanúsítja. A valódi imádkozáshoz, vagyis az Istennel való tényleges kapcsolatba lépéshez az ember vágyakozásán kívül csak az alábbiak szükségesek:

– A teljes belső egyszerűség és őszinteség magatartása mindennemű

önszuggerálás, önmanipulálás, pózolás, szerepjátszás, önhittség, érzelem- vagy élményhajszolás stb. helyett.

– Isten személyének bizonyos szintű megismerése a hiteles forrás, a Biblia kinyilatkoztatása által, hogy az ember tudja, kihez szól bizalommal.

– A Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése.

– Kitartás a gondolatok összpontosításában, a belső ellenérzések, aggodalmak és kételyek leküzdésében. Mintegy belekapaszkodás az imádság általi kapcsolatteremtés és az imameghallgatás valóságára nézve tett isteni ígéretekbe.


Sok-sok ilyen ígéret van a Bibliában. Kettő ezek közül:

"Aki énhozzám jön, semmiképpen ki nem vetem" (János 6:37).

"Közel van a Úr minden őt hívóhoz, mindenkihez, aki hűséggel hívja őt" (Zsoltárok 145:18). Az imameghallgatás tapasztalatának a megörökítésével is gyakran találkozunk a Bibliában. Úgy tárulnak elénk, mint amelyek minden őszinte imádkozó életében megismétlődnek:

"Várván vártam az Urat, és hozzám hajolt, és meghallgatta kiáltásomat. És kivont engem a pusztulás gödréből, a sáros fertőből, és sziklára állította lábamat, megerősítvén lépteimet" (Zsoltárok 40:2–3). "Mikor kiáltottam, meghallgattál engem, felbátorítottál engem, lelkemben erő

támadt" (Zsoltárok 138:3).

"Megkerestem az Urat és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem" (Zsoltárok 34:5). Kívánom minannyiunknak ezeket a tapasztalatokat!


Üdv. Péter

2012. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már nagyon sok indokot írtak előttem, úgyhogy rövid leszek:


Pintér Béla – A kulcs

http://www.youtube.com/watch?v=iFvWUi7sqRY


Nos, hát ezért. :)

2012. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szabolcs1988 ***** válasza:

AZ IMA a világon mindenütt, kultúrától és vallástól függetlenül hozzátartozik az emberek életéhez. Van, amikor egyedül imádkoznak, és van, amikor másokkal. Imádkoznak templomokban, zsinagógákban, mecsetekben vagy zarándokhelyeken. Van, aki rózsafüzért, szentképet, imakönyvet, imaszőnyeget vagy imamalmot használ, és vannak, akik az imájukat kis táblákra írják fel.

Az ima megkülönbözteti az embert a többi élőlénytől. Igaz, az életünk sokban hasonlít az állatokéhoz, például nekünk is szükségünk van levegőre, vízre és táplálékra, és ránk is igaz, hogy születünk, élünk és meghalunk (Prédikátor 3:19). De egyedül mi, emberek imádkozunk. Vajon miért?

A legegyszerűbb válasz talán az, hogy azért, mert szükségünk van rá. Általában úgy tartják, hogy az ima útján az ember kapcsolatba léphet a természetfelettivel, egy szentnek, örökkévalónak tartott személlyel. A Biblia rámutat, hogy úgy lettünk megalkotva, hogy vágyjunk erre (Prédikátor 3:11). Jézus Krisztus egyszer ezt mondta: „Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek” (Máté 5:3).

„Szellemi szükséglet” – Lehetne-e más magyarázat arra, hogy miért van annyi vallásos épület és tárgy, és hogy miért töltenek az emberek olyan sok időt imádkozással? Természetesen vannak, akik a maguk erejére támaszkodva vagy más emberekhez fordulva próbálnak meg törődni a szellemi szükségletükkel. De te nem úgy látod, hogy az ember túl kicsi ehhez? Hiszen olyan törékenyek vagyunk, az életünk gyorsan elillan, és sokszor meggondolatlanul cselekszünk. Csak egy nálunk jóval bölcsebb, hatalmasabb és örökkévaló személy adhatja meg nekünk mindazt, amire szükségünk van. De mik is tartoznak a szellemi szükségletek közé, melyek miatt indíttatást érzünk arra, hogy imádkozzunk?

Gondolkodj el a következőkön: Volt már, hogy úgy érezted, vezetésre és bölcsességre van szükséged, vagy szerettél volna választ kapni olyan kérdésekre, melyekre úgy tűnt, az emberek nem tudnak válaszolni? Érezted már úgy, hogy vigasztalásra van szükséged, mert szörnyű veszteség ért, vagy útmutatásra egy nehéz döntés előtt? Volt már, hogy megbocsátásra vágytál, mert lelkileg összetörtél egy súlyos bűn elkövetése miatt?

A Biblia szerint ilyen helyzetekben helyénvaló imádkozni. Az imával kapcsolatos kérdésekben ez a könyv a legmegbízhatóbb forrás. Számos hűséges férfi és nő imáját jegyezték fel benne, akik vigaszért, vezetésért, megbocsátásért imádkoztak, és azért, hogy választ kapjanak az élet legnehezebb kérdéseire (Zsoltárok 23:3; 71:21; Dániel 9:4, 5, 19; Habakuk 1:3).

Bár az imáik sok mindenben különböztek, egyvalami mégis közös volt bennük. Ez a valami pedig – jóllehet a mai világban gyakran úgy gondolják, nincs nagy jelentősége – alapvetően fontos ahhoz, hogy az ima meghallgatásra találjon, és nem más, mint hogy tudták, kihez kell imádkozni.

2012. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!