Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki ismerte Bajner Jenő atyát?...

Ki ismerte Bajner Jenő atyát? És aki imátkozott hozzá, annak segítet? (FONTOS)

Figyelt kérdés

Sok évig Zalaszabarban volt pap , majd Elkerült Nagykanizsára. 2011 március 10.én volt a temetése.


Nekem személyes kötődésem is volt hozzá.Ő volt a pót-papám.

(Az igazit nem ismertem , mert még születésem előtt meghalt.)mikor Apukám Zalaszabarban kapott igazgatói állást , ideköltöztünk , de mivel építkezés után nem volt olyan sok pénzünk , ezért anyu 9 hónapos koromban elment dolgozni , és az Atya meg a házvezetőnője (nekünk csak Katimama ) lett a bébiszitterem. Nagyon jók voltak hozzám , és később családtaggá váltak. Egyszer a Papa készített nekem egy horgászbotot nádból , meg horgot drótokból. Rengeteget barkácsolt. A Legkedvesebb az volt benne , hogy akármi történt mindíg mosolygot. Néha még hallom a hangját , és látom magam előtt az arcát. Mindíg vicceket mesélt , és mindenkivel kedves volt. Én Őt mindíg szentnek tisztelem.


Nyugodjon békében!



2012. jan. 15. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Átolvastam az egész Bibliát. Emberekhez nem imádkoznuk, rendben? A halottakkal is tilos felvenni a kapcsolatot (szellemidézés), Isten rettenetes bűnnek mondja.


Ha már hiszel, akkor Istenben higgy! Vannak jó emberek, de imádkozni csak Istenhez szabad.

2012. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és akor miért vannak szentek? akkor ennyi erővel akárki aki imátkozik mondjuk pio atyához , az óriási bűnt követ el ? haggyad má! 8éve tanulok hittant !
2012. jan. 15. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Hát ha már 8 éve tanulsz hittant akkor biztosan vettétek a minta imát. Hogyan kezdődik a minta ima?

Sajnálatos dolog hogy ezt nem tanította meg neked a Bajner Jenő.


János 14:6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Egyedül Jézus a közben járó. Ezt lehet vitatni de akkor át kell írni az összes bibliában ezt a részt. Mert több fordításban is így van írva. Nézd meg te is!!!!!!!!!!!!

2012. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Leborultam annak lábai elé, hogy imádjam őt, de azt mondta nekem: Vigyázz, ne tedd; szolgatársad vagyok neked és a te atyádfiainak, akiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke.


(Jel.19:10)


Itt János apostol egy angyal lábai elé borul le, de az angyal a fentieket feleli neki. Ha egy angyalt nem szabad imádni, gondolod hogy embereket szabad? A Biblia mindenkit szentnek mond, aki megtér és Isten gyermeke. Azok a szentek akikre te gondolsz a katolikus egyház találmányai.


II. Mózes 20:

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. 4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. 5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn- szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek. 6 De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.



Amúgy tök mindegy, én már rég nem hiszek Istenben, de ha hinnék, akkor inkább benne hinnék, mint emberekben.

2012. jan. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi


4. válaszoló ezt szomorúan látom. Viszont az igék amiket írtál nagyon jók.

Na nem mintha rám tartozna de miért?

2012. jan. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: ne halgass a protestáns testvérekre. Ha halottat idézel az bűn, de ha Isten engedi meg hogy egy már mennybe került szent felvegye veled a kapcsolatot (vagyis nem te kezdeményezed a dolgot) akkor az nem bűn. (Jézus se követett el bűnt amikor Mózessel társalgott.)

Persze azért legyél óvatos mert a patás is becsaphat úgy hogy egy szentnek álcázza magát. (de ebben az esetben szerintem nem erről van szó)

Amikor hallod a hangját akkor miket szokott mondani?

2012. jan. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi


6. hozzászóló.

Honnan tudja hogy Isten engedi meg neki? (vigyázz a patással illetve aki kígyó képében szólt)

Jézus mikor társalgott Mózessel? Hol ír erről a biblia?

Kizárt hogy ez a bibliában van.

2012. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi,te olvastad a bibliát ,vagyis az evangéliumokat is?

Akkor mikor Jézus ragyogni kezdett és Mózessel,és Illéssel társalgott.Péter ,János , és Jakab is ott volt....

2015. szept. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!