Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Járhatok úgy a gyerekeimmel...

Járhatok úgy a gyerekeimmel baptista közösségbe (istentiszteletre és minden egyébre) hogy nem vagyok bemerítkezve? (jól írtam? )

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyne járhatnál. A baptizmusnak éppen az a lényege, hogy az ember szabad akarat alapján választhatja a hitet és ezt bemerítkezéssel kinyilvánítja. Tehát senki számára nem kötelező bekerítkezni. Aokan járnak a gyülekezetekbe ilyenek. Nyugodtan mehetsz, örülni fognak neked.
2012. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eljárhatok mindenféle programra bemrítkezés nélkül, anélkül hogy ők "nyomnák" azt, hogy mielőtt bemerítkezzek. Amíg nincs bemerítkezés addig nem maradok amolyan kívülálló?
2012. ápr. 29. 14:27
 3/8 A kérdező kommentje:
anélkül hogy ők "nyomnák" azt, hogy mielőtt - = MIELŐBB bemerítkezzek (elírtam, bocsi)
2012. ápr. 29. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért akarnátok olyan közösség tagjaivá válni, ahol nem fogadnak el?
2012. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Be sem merítenénk, ha meg nem győznél arr, hogy ezt te komolyan gondolod és szabad akaratodból, megértve mit jelent, így döntöttél!

A bemerítés csak jelkép. Tehát mi okunk lenne egy jelképet ráerölttni valakire, aki nem akarja?


És az elfogadáshoz ennek semmi köze. Van, hogy megértek valakit, de ettől még nem értek vele egyet. Elfogadni elfogadok bárkit. Ehhez semmi nem kell, ez az alap. Hiszen Jézust nem éppen a bűnösök, vámszedők és paráznákkal való együtt evéssel vádolták? Nem értett egyet azzal, ahogy éltek, de szerette őket, mint embereket. Pedig ő is bemerítkezett;)

2012. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen eljárhatsz. Az úrvacsora és a gyülekezeti tanácskozás kivételével minden alkalmon részt is vehetsz. (a legtöbb helyen az úrvacsorán is ott lehetsz, csak nem úrvacsorázhatsz)

Biztos vagyok benne, hogy örülni9 fognak neked. A bemerítést meg nem szokás erőltetni, legalább is nálunk nem. Elmondjuk az embereknek, hogy erről mit tanít a Biblia, de döntetni Krisztus mellett és kérni a bemerítést nekik kell. (ebben a sorrendben)

2012. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És az hosszútávon zavaró, ha én szeretnék ilyen irányban nyitni, eljárni a lányaimmal baptista rendezvényekre, de pl. a férjem nem tart velünk. Ő nem akar ebbe belebonyolódni, én tiszteletben tartom ezt, ahogy ő azt, hogy engem meg érdekel. De vajon őket zavarja-e ha egy családon belül a fele jár imaházba a másik fele nem...

2012. ápr. 30. 16:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Már akartam mondani, ezekről nincs dogma:) ezt embere válogatja. A baptista egyház nem egyház, csak a nevében. Valójában gyülekezetek szövetsége. Tehát sokféle gyülekezet van. De az alap, h nem bánnák, ha mégy oda és ha férjed nélkül, az sem baj. Ezekben mindenki egyezik.
2012. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!