Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnék római katoliku...

Hogyan lehetnék római katolikusból baptista?

Figyelt kérdés
Milyen formaságok vannak,amik ehhez szükségesek?
2011. jún. 27. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt személyesen/telefonon kéne megkérdezned, mert hogy náluk az a szokás hogy azt áttérőt bemerítik.

És a saját egyházadból kijelentkezel a plébánosnál, ahol kereszteltek.

Másrészt jelezni szeretném, hogy rossz irányba mész, gondolkozz mé rajta egy kicsit. Én magam ex-katolikus vagyok, és az biztosan tudom hogy bármely protestáns gyülekezet a rossz irány az ember üdvössége szempontjából.

2011. jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 yuda ***** válasza:

Én is exkatolikus vagyok és meghasonlottam a vallás és a biblia között és választottam a bibiliát inkább..na de nem ez a kérdés tudom.

Személy szerint nem csináltam belőle átjelentkezési hercehurcát, egyszerűen nem ide járta egy naptól kezdve, hanem oda. Kellene valaki szerint teljesen hivatalos átjelentkezés? Nekem pedig ez a furcsa :D

2011. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves Első,köszönöm a válaszod,ezt jól végiggondoltam,már döntöttem,részemről több érv szól a baptizmus mellett mint ellen :D Kedves Második,köszönöm a válaszod.Nagyon érdekelne,mennyire van jelentősége a hivatalos ˝átiratkozásnak˝.
2011. jún. 27. 21:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Ugyanis kiskorú vagyok még,és a szüleim abszolút nem támogatnak. :/ szóval nélkülük kell csinálnom.
2011. jún. 27. 21:09
 5/11 anonim ***** válasza:

mai 18:50-as vagyok. Akkor legalább gondolkodhasz addig, amíg nagykorú nem leszel. Arról van szó, hogy a baptisták csak felnőtteket merítenek be.

Üdvösséged szempontjából az a jó irány ahol részesülhetzs Krisztus Testében és Vérében, amelynek vételét Ő nekünk megparacsolta. És egyik protestáns gyülekezet sem felel meg ennek az evangéliumi parancsnak. Isten áldjon!

2011. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Úgy irigylem azokat az embereket, akik ilyen határozottan tudnak dönteni ilyen komoly kérdésekben, én meg csak szenvedek, szenvedek, amég meg nem őrülök.

Üdv: 29/L

2011. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én baptista vagyok, eloszlatom a kételyeket:

Nincs semmi hercehurca, vasárnap nem ide hanem oda mész, ha tetszik a baptista gyülekezet szólsz a lelkipásztornak, hogy szeretnél tag lenni. Az nem egészen igaz, hogy csak felnőtteket merítenek be, azt merítik be, aki önszántából, őszintén Jézus mellett dönt. Tehát nem csecsemőket keresztelnek, de ha valaki 12-14 évesen szeretne bemerítkezni szívből, nem pedig szülői vagy bármilyen nyomásra, az is bemerítkezhet. Én 16 évesen merítkeztem.

Ami a negatív katolikus választ illeti, rég rossz ha valaki azt hiszi, hogy bármiféle felekezet vagy gyülekezet üdvözíthet. Az Istennel való kapcsolat üdvözíthet, egy katolikust ugyanúgy mint egy baptistát.

2011. jún. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Üdvösséged szempontjából az a jó irány ahol ISTEN IGÉJÉT KOMOLYAN VESZIK!


Ajánlom neked Paul Washer tanításait. Jó pár megtalálható már magyar nyelven is például a YouTube-on. Kívánom, hogy más baptista pásztorok (és hívők) is átvegyék azt a tüzet, ami Paul Washerben van, és egy megújulás jöjjön az egyházba.


Üdv.

2011. jún. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Katolikusként rendszeresen gyóntál és áldoztál? Ha igen akkor majd figyelj oda hogy a lelkiéleted hogyan változik ezután.
2011. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddig érkezett válaszokat,rengeteget segítettetek! Katolikusként minden vasárnap jártam/jelenleg is járok templomba,de nem áldoztam rendszeresen. Kedves tegnapi 29/L,érdekelne,mi bánt ennyire.
2011. jún. 28. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!