Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan mutattok példát a...

Ti hogyan mutattok példát a környezeteteknek, a keresztényi életről?

Figyelt kérdés

Olyan környezetben vagyok, ahol kevés a hívő, szeretném ha észrevennék Istent és örülnék ha föl tudnám kelteni az érdeklődésüket iránta.

Mi az, amit tudok tenni?


2012. ápr. 25. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy kapcsolatban vagy Istennel minden nap. Az összes többi változás, amit a környezeted is lát, jön magától.
2012. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Ők meg szerintem azt szeretnék,hogy hagyd őket békén neked se tetszene ha hitetlenné formálmánának. Akár hiszed akár nem, nem vagy automatikusan jobb ember mert keresztény vagy. Sőt ezzel a térítgetéssel nálam fekete pontot kapnál. Majd ha valaki megakar térni segíts neki,ha meg nem hagyd békén mert csak még jobban eltaszítod.
2012. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Túlságosan ellenséges vagy, Nemvagyok. Ő nem nyíltan akar "téríteni", hanem a keresztényekhez méltó életmóddal szeretne kitűnni és felhívni Istenre a figyelmet. Nincs ebben semmi rossz. Akkor lehetne belekötni, ha nem élne a lelkében az Ige hirdetése iránti vágy, ugyanis ennek minden igaz keresztényben ott kellene lennie.


„Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek. Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik.” (Mk 16, 15-16)


Ha házról házra szeretne járni és/vagy valamilyen bosszantó, esetleg erőszakos módszert alkalmazni, akkor lehetne kifogásod ellene, de addig semmi!


Kérdező, a legjobb, amit tehetsz, ha megpróbálsz Isten Igéje szerint élni! A fényed majd másokat is átragyog. :)

2012. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Jó persze jobb mintha ha becsöngetne és azt mondaná higgy istenbe mert ez a könyv azt írja, különben pokol meg szenvedés meg blabla.


De mondjuk a "-Tudod mi a boldogságom titka? ... -Hát az Istenhit. Higgy te is és boldog leszel" se sokkba különbözik csak kicsit burkoltabb és nem feltétlenül függ össze. Pl.: én is betudom tartani a 10-ből 6 parancsolatot (nem számolva 1-3-ig ami lényegében Isten önfényezése) úgy,hogy nem hiszek benne.


Meg az,hogy keresztény élet kinek mit jelent. Nem tudni a kérdezőnek ez mit jelent. Lehet nem is tanácsolnám.

2012. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemvagyok, ez engem is irritálna talán ez a boldogságos duma. De a kérdező szerintem arra gondol, amikor a kollégák azok, akik el kezdenek érdeklődni, hogy lehet valaki például sok viszontagság között is boldog, mert látják rajta. És szerintem ezzel addig nincs baj, amíg a keresztényi tettek meg boldogság nem valami erőltetett vallásos dolog, hanem olyasvalami, ami személyes meggyőződésből fakad.
2012. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szeresd őket, segítsd őket, ne bántsd őket.
2012. ápr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csakis a magatartásoddal:Ha nem hívők,ne beszélj nekik Istenről a kérésük nélkül,(gondolom amúgy tudják,hogy te keresztény vagy)ne próbáld téríteni őket,mert ezt valószínűleg nyomulásnak fogják venni,és nem fognak rajongani érted,ami egyébként érthető és jogos.tucatnyi térítő vallásos van,akik képtelenek felfogni,hogy miért váltanak ki sok emberből ellenszenvet,miközben "ők csak jót akarnak a másiknak"

Ellenben,ha igyekszel békés,türelmes,szeretetteljes lenni feléjük(ne feledd,ezeket a dolgokat először magadban kell megteremtened,mert csak azt adhatod a másiknak,amiből neked is van elég)akkor látni fogják,hogy nem bort iszol,és vizet prédikálsz,hitelesnek fognak tartani,így a benned élő Istenről is bizonyságot fogsz tenni nekik.

2012. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beszélgess velük, és ha jönnek a nők az ezoterikus baromságaikkal, mondd nekik, hogy Isten az ilyesmit iszonyatosan nem szereti. A férfiaknak pedig mondd azt, hogy ne legyenek depressziósak, mert Isten úgy is gondjukat viseli. Az, hogy ülsz szépen, és eltűrsz mindent, nem a Jézus útja. Igenis ki kell mondani alapvető dolgokat. Péter 1. levele, 2,2.
2012. ápr. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!