Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg eltörlik a hamis...

Tényleg eltörlik a hamis vallásokat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 10:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Bocs,hogy komolyan vetted nehéz ironizálni neten keresztül?


Államhatalmak? Ne légy hülye. Ha csak Magyarországot nézzük a jehovásak olyan 30000-en vannak és sokat mondta, az a politikus aki ezt bevezetné gyorsan lesüllyedne a népszerűségi listán. Kiváncsi vagyok,hogy érnék el,hogy a világ 95%-val elhitetik,hogy minden amibe hittek hazugság és nekik van igazuk.

2012. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Isten a politikai hatalmak képviselőinek a ’szívébe adja, hogy megvalósítsák a gondolatát’, vagyis hogy elpusztítsák az összes hamis vallást (Jel 17:17). Elmondható tehát, hogy a pusztulásuk Isten akaratából lesz. Isten ítélete lesz ez a képmutató vallások felett, amelyek oly hosszú ideig tanítottak akaratával ellentétes tanokat, és üldözték a szolgáit. Az emberek nagy többsége nem számít rá, hogy a hamis vallás rövidesen elpusztul. Az emberek teljesen elhűlnek majd a hamis vallás pusztulása láttán. A bibliai próféciák megmutatják, hogy még néhányan „a föld királyai” közül is a következőket mondják majd a pusztulásáról: „Milyen kár, milyen kár . . . mert egyetlen óra alatt elérkezett a te ítéleted!” (Jel 18:9, 10, 16, 19). A Biblia az „egyetlen óra” kifejezéssel arra utal, hogy ez az esemény viszonylag rövid idő alatt fog végbemenni.
2012. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"...a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;

És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak."


Szerintem te egy kicsit hozzá-elvettél, nem úgy érzed? Lehet, hogy nincs igazam, de én így érzem...

Szerintem csínján kellene bánni ezekkel a próféciákkal, és nem kiemelve egy-egy sort tanítani belőle be nem következett történelmi eseményekről.

2012. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nemvagyok!


Te ne legyél hülye! Nem az volt a kérdés hogy melyik az igaz vallás. Jézus szerint egy út van.

2012. ápr. 15. 19:55
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg 42. Bizonyítsd be,hogy nem így van!
2012. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Az állam és egyház szétválasztása, a II. Világháború óta az összes magyar alkotmányban így a mostani Alaptörvényben, valamint az új Ehtv. Preambulumában és a 8.§ 1 bekezdésében egyaránt kinyilvánított, hazai és nemzetközi szinten is hangoztatott – jogállamban nélkülözhetetlenül fontos alapelv.


Én nem foglalkoztam behatóan az amerikai alkotmánnyal így arról nem kívánok véleményt nyilvánítani, de mint magyar állampolgárt felháborít az, hogy az országunk vezetése az általam is befizetett adóból olyan egyházak hitéletét támogatja, melyekhez hivatalosan semmi köze. Hangsúlyozni szeretném, hogy nem az egyházak társadalmi szerepvállalása zavar, és nem az, hogy ezeket az állam támogatja, természetes dolog, hogy ha valaki közfeladatot lát el, azért kaphat támogatást, de a hitélet nem közfeladat! Ez nyiltan sérti az állam világnézeti semlegességének az elvét.


Ráadásul kifejezetten az bosszant, hogy a hitéleti támogatásra adott pénz az egyes nagyegyházak gyülekezeteihez el sem jut! Nagyon sokat beszélgettem nagyegyházak lelkészeivel és plébánosaival, és pontosan tudom, hogy milyen anyagi gondokkal küzdenek a szegényebb vidékeken, ugyanakkor pedig látható, hogy az egyházi főméltóságok milyen luxusban élnek. Ez itt a fő probléma.


Én református családban nőttem fel és 16 évesen teológiára készültem. Végül a műszaki pályát választottam és a teológiát másoddiplomásként végeztem el. Nagyon sok barátom van különböző felekezetekben. Hiszem azt, hogy Istennek minden felekezetben vannak őszinte keresői és követői. Ugyanakkor tudatosan választottam olyan közösséget, mely nem kér és nem fogad el az államtól egyetlen forintot sem a hitéletre, ahol a hívek adományaiból fizetjük a lelkészeinket, ahol a szociális munka és a karitatív tevékenység természetes dolog és szeretetből tesszük, ahol minden tag vállal valamilyen szolgálatot és nem csak passzív fogyasztó. Úgy gondolom a kereszténységben ez a természetes dolog.


Krisztus pontosan megmondta, hogy a "királysága nem-e világból való". A milleniumi királyság így értelemszerűen nem itt, hanem a mennyben fog megvalósulni Krisztus dicsőséges visszajövetele után - legalábbis a Biblia szerint.


Üdv. Péter

2012. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Péter!


Pénz kérdésben egyet értek veled. Legyenek önellátóak.


Nemvagyok!


Mi az a "42"? S mit kell bizonyítani?

2012. ápr. 16. 10:11
 18/20 kvasnika lászló ***** válasza:
56%
Igen tényleg el lesz törölve minden hamis vallás tévtanitás, És amikor a sátánt megkötik ezer esztendőre akkor amikormár minden meglett amit Jézus kijelentett akkor angyal vonúl végig az égen és új evangéliumot hirdet majd az embereknek. És az emberek közvetlenül tisztán érthetöen, minden hamistanítás nélkül fognak megtanulni mindent amit tudniuk kell ahoz hogy mit vár el tölünk Isten. A 144 000 ember akik áron vétettek meg a földröl nekik szerepük lesz abban hogy az embereket az új evangéliumra tanítsák.
2012. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 kvasnika lászló ***** válasza:
hogy lehet ilyet kérdezni? szerinted örökké ez a zürzavar lesz? Hát nem . Igenis el lesz törölve minden ami a sátántól van. Még a buta értelmelen kérdések is ami csak arra jók hogy a megtéréstől elvonják a figyelmet. Csak egy igaz tanítás lesz ami közvetlen Jézustól fog jönni és ő az aki el fogja dönteni hogy melyik igaz és melyik hamis
2012. ápr. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ámen! Utolsó!
2012. ápr. 20. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!