Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szcientológusok dohányozhatnak?

A Szcientológusok dohányozhatnak?

Figyelt kérdés
ezt tiltja a vallásuk? mit tilt pontosan ?
2009. jún. 19. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem dohányoznak. A dohányzás szerintük torzítja a tudatot (vagy hasonló) Ezen kívül semmi gyógyszer, csak vitaminok meg hasonló cuccok.
2009. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

dohyánozhatnak. Rengeteggen dohányoznak.

Egy szcientológus

2009. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
A szicentológusok dohányoznak, ez saját döntésüktől függ. Viszont elvileg! nem isznak alkoholt (ismerek olyat aki azért nem veti meg, ha van rá lehetőség), nem szednek gyógyszert a tudatmódosító hatásaik miatt, helyette vitaminokat nagy dózisban. Nincs tiltva a dohányzás a szcientológián belül (legalábbis tudomásom szerint), de mivel egészségesen akarják tartani a testüket (méregtelenítő program stb) nekem elég ellentmondásos, hogy sokan dohányoznak közüllük.
2009. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Persze, miuán átmosták az agyad sok mindent megteszel vagy megtehetsz. Akaratgyenge, sérült embereket könnyű behúzni.
2009. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
véleményezés nélkül szerettem volna választ kapni. én még csak most ismerkedek a szcientológiával 18 éves vagyok/leszek... de nem látom benne azt a hatalmas veszélyt amit mindenki más, és amitől óvnak az emberek.
2009. jún. 19. 11:29
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Azért mielőtt nagyon megismerkedsz velük, vadd figyelembe, hogy pl. Németországban nem dolgozhat közhivatalban szcientológus, mert veszélyesnek tartják.

És vess figyelembe, hogy van egy ismerősöm, aki most már 3 éve álnéven bújkál előlük, amikor ki akart lépni, akkor közölték vele, hogy 20 millió volt a képzése, amiből ő csak hármat fizetett ki, tehát fizessen még 17 milliót. (a csaj addigra eladta az öröklött lakását és tanfolyamokra költötte) A családját fenyegetik. A rendőrség se tud mit csinálni, mert még nem ölték meg.

2009. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy ennyire veszélyesek. komolyan ilyen durvák??
2009. jún. 19. 13:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen cégtől "szabadultam" el nemrég, ahol a főnökség szcientológia hívő lett.. Hát nem azért.. de ekkora átverést és lehúzást már rég láttam. Minden pénzük elment tanfolyamra, és a 24 éves cég idén lehúzta a rolót.. No comment.... (keress rá fórumokban, index.hu, nlcafe.hu, stb.)
2009. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A 12:18-asnál én még "olyanabb" történeteket is tudok a közvetlen közelemből, családomból. De nem szeretnék erről beszélni, másrészt meg a kérdés sem erről szólt. Kérdésre válasz: igen, dohányozhatnak.
2009. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Lehet még nem látod benne a veszélyt, talán nincs is. Sokan és erősen támadják a szcientológiát, és ennek nem mindig van valós alapja. Vannak dolgaik, amiket kifejezetten hasznos dolognak tartok és segítenek. Én úgy vagyok vele, hogy azért csak óvatosan. Az arany középutat választom. Nem vallom magam szcientológusnak és nem is fogom, de egy-két tanfolyamon részt vettem már. Láttam olyan embert, aki teljesen kifordult magából, negatív irányba változott a személyisége...
2009. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!