Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire számíthatok, ha a barátnő...

Mire számíthatok, ha a barátnőm hitgyülis?

Figyelt kérdés
Magamat gyakorlati ateistának vallom, semmi rálátásom sem a Hit Gyülekezetére, sem egyéb vallási témákra. Házasodnak ők ateistákkal? Elutasítják a házasság előtti szexet? Meg akarnak téríteni ateistákat? Nem tudom magamat elképzelni, amint istentiszteletekre járok. Nem zavar, ha valaki hisz valamiben, vallásos, de engem hagyjon ki belőle. Milyen hatással van a Hit Gyülekezete a tag mindennapjaira?
2009. jún. 18. 22:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
79%
Én már egyszer /legelsőként/ tényszerűen válaszoltam. A Hit Gyülekezetében nemcsak a hét egy napján van közelező evangelizáció, hanem vannak egyéb közös progamjaik is. Nagy erővel hisznek abban, hogy bármit megkapnak, amit kérnek. Így pld. nagyobb pénzösszegeket éppen az éhenhalás előtt, gépkocsit, állást, stb. Ezeket a példákat a rendzezvényeiken is elmesélik, gyüjtéseket szerveznek, közös gyógyító szeánszokat is tartanak. Aki ide bekerül, mindennél és mindenkinél fontosabb lesz neki a gyülekezet, így törvényszerűen elhanyagol egyéb dolgokat. Jelük a fektetett hal, amiket gyarkan lehet látni gépkocsijaikon is. A vasárnapi összejövetelek során repkednek a papírpénzek /500, 1000, 5000 is akár/ a kosárkába. És honnan az információm? Nos 15 évvel ezelőtt kb. egy hónapig közéjük tartoztam...
2009. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
80%

A hitgyülisek úgy tartják, hogy az ateisták a Sátán szolgái. Én azzal a lánnyal ha valóban hitgyülis nem szívesen tartozkodnék egy fedél alatt.

Amúgy hogyhogy a barátnőd ? Mennyire barátnőd ?

Már hitgyülis volt amikor megísmerted ?

2009. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
55%

Csak egy (jó) tippet tudok adni.


Olvasd el Bartus László;Fesz van! cimű könyvét.Nagyon sok mindent megtudsz a Hitgyúlisekről.

Habár nehéz lesz hozzájutni a könyvhöz, állitólag Németh Sándor felvásároltatta és megsemmisitette.

2009. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
63%
NO DROGS NO SEX NO ROCK AND ROLL
2009. jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 kzs ***** válasza:
63%

A helyzet a következő:

A Hit Gyülekezete (a továbbiakban: H.gy.) nem a vezetőjükben hisz, hanem Istenben. Ami a prédikációkat illeti: ez is - csakúgy, mint bármi más, amit követnek - szigorúan a Bibliára alapozottak. Egyszer - ismétlem - egyszer (!) hirdetne olyat a H.gy. vezetője, ami nincs összefüggésben a Bibliával - addig lenne ott!


Különben pedig bárki, akinek baja van a H.gy.-vel szemben, legyen olyan kedves, vegye azt a fáradtságot, hogy betelefonál (vagy e-mailt ír) azzal, hogy "figyeljenek már, a Biblia nem ezt mondja, hanem azt...", stb. Vagyis nem rágalmazni kell, hanem ésszerű, megalapozott érveket kell felhozni.

Különben ott semmi rosszat sem tanul az ember, mert a Biblia kijelentéseit hallja. Isten szava pedig nem lehet rossz.


Ami engem illet, én sokkal inkább támadnék olyan egyházat, ami nem a SzentÍrásra alapozza a tanait, sőt inkábbhogy olyanokat hirdet és gyakorol, amik szépek ugyan, de szöges ellentétben állnak a SzentÍrással!

Nos, a H.gy. nem ilyen. Mint már írtam, a tanaik teljesen a Bibliára alapozottak. Éppen ezért sohasem tudták ésszerűen, jogosan támadni ezt az egyházat! Ja, a rágalmazás, a hazudozás az gyönyörűen ment mindig is a H.gy. ellen...


Egyébként a házasság előtti szex elutasításának tana is megalapozott. Ugyanis Pál apostol a szeplőtelen házaságy fogalmáról ír, és a Tízparancsolat "ne paráználkodjál!" tanával is összefügg.


Ja, valóban fontos a térítés. Nem a H.gy. találta ki, hanem a SzentÍrás nagyon fontos eleme az, hogy az embereknek meg kell térniük Istenhez. Namármost: minthogy minden embernek szabad akarat adatott, ezért mindenki eldöntheti, hogy igent mond erre, vagy nemet.


A H.gy. senkit sem kényszerít semmire. A Biblia viszont világosan elmondja, tudatja az emberrel, hogy miért kell megtérni. Hogy aztán az illetőnek mi a válasza erre, az az ő dolga.


Az, hogy valaki elhanyagolja, vagy netán elhagyja a családját, vagy a munkáját a H.gy. miatt - elképzelhető. Vol már ilyen. De ez a gyülekezet sohasem tanított ilyet, és el is határolódik ettől.


Hogy milyen hatással van a H.gy. a tag mindennapjaira? Hát megmondom: Az ott folyó prédikációk és a dicséretek hatására az ember kedvesebb lesz, nagyobb kedvvel végzi el a munkáját, több szeretettel fordul az embertársai felé, sokkal hamarabb megszabadulhat az esetleges káros szenvedélyeitől, stb. Vagyis örömmel találja meg a helyét a világban.


Különben rendszesen vannak ún. "családi napok", amikor is lehetőség nyílik szabadtéri főzésre, röplabdára, stb. - ez baj?


Ami az adakozást illeti: valóban létezik ilyen. De ez is teljesen önkéntes alapon van. Soha senkit sem tartottak számon, hogy mikor és mennyit adott - és most sem teszik.

Sőt azon az állásponton vannak, hogy inkább adjon valaki 5 forintot örömmel, mint ezret kényszerből. Ugyanis Pál apostol ezt mondta: "a jókedvű adakozónak örül az Isten".


Egyéb kérdés?...

2009. jún. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
39%

"Különben ott semmi rosszat sem tanul az ember, mert a Biblia kijelentéseit hallja. Isten szava pedig nem lehet rossz."


Valahogy mégiscsak a Bibliával kapcsolatos dolgok miatt írtottak ki emberek százezreit. Az Ó-Testamentum, vagy nem a Biblia része, vagy nem Isten szava, mert bizony nagyonis tele van rossz dolgokkal.


"Ami engem illet, én sokkal inkább támadnék olyan egyházat, ami nem a SzentÍrásra alapozza a tanait, sőt inkábbhogy olyanokat hirdet és gyakorol, amik szépek ugyan, de szöges ellentétben állnak a SzentÍrással!

Nos, a H.gy. nem ilyen."



És melyik egyház ilyen ?



"Ja, valóban fontos a térítés. Nem a H.gy. találta ki, hanem a SzentÍrás nagyon fontos eleme az, hogy az embereknek meg kell térniük Istenhez. Namármost: minthogy minden embernek szabad akarat adatott, ezért mindenki eldöntheti, hogy igent mond erre, vagy nemet."


Ha mindenki eldöntheti szabadon, minek a térítés ? És miért próbáltok téríteni eleve hívő de más egyházhoz tartozó embereket is ?



"Az, hogy valaki elhanyagolja, vagy netán elhagyja a családját, vagy a munkáját a H.gy. miatt - elképzelhető. Vol már ilyen. De ez a gyülekezet sohasem tanított ilyet, és el is határolódik ettől."


Ezt a hitgyülekezet által szétszedett családok racionálisan gondolkodó felei egy kicsit másként élték át.


"Hogy milyen hatással van a H.gy. a tag mindennapjaira? Hát megmondom: Az ott folyó prédikációk és a dicséretek hatására az ember kedvesebb lesz, nagyobb kedvvel végzi el a munkáját, több szeretettel fordul az embertársai felé, sokkal hamarabb megszabadulhat az esetleges káros szenvedélyeitől, stb. Vagyis örömmel találja meg a helyét a világban."


Én nem ezt tapasztalom. A hgy-s megtért gyanakvóan és rosszindulatúan kezd viselkedni a nem hgy-s embertársai iránt. Nekem több hgy-s azt mondta, hogy az ateisták a Sátán szolgái.

Egyedül abban voltunk egy véleményen, hogy a rkat egyház egy bűnszövetkezet. Persze más okokból vagyunk ugyanazon a véleményen.



"Különben rendszesen vannak ún. "családi napok", amikor is lehetőség nyílik szabadtéri főzésre, röplabdára, stb. - ez baj?"


Ezért fontos, hogy a családtagok is mind hgy-sek legyenek ?

2009. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 kzs ***** válasza:
9%

(az előbbi válaszoadónak:)


Küldtem Neked e-mailt ezzel kapcsolatban. Remélem, megkaptad.

2009. jún. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
17%

Nem,nem érkezett semmi


próbáld így : german01@t-online.hu

2009. jún. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi hozzászólásokat, sokat megtudtam belőlük.

lenne még pár kérdés:

- hogyan, miként, mikor történik a hitgyülisek "beavatási szertartása"? ekkor tesznek valami fogadalmat, vagy mifene? mi változik ettől kezdve? miből áll ez a "fogadalom", havan ilyen? mik a gyülekezet elvárásai a tagokkal szemben (adományokon kívül)?

2009. jún. 27. 09:44
 30/35 kzs ***** válasza:
92%

"Beavatási szertartás": érdekesen fogalmazol... általában a különféle ceremóniákat értik szertartásnak. De hogy válaszoljak a kérdésre, először is azt kell eldöntenie az illetőnek, hogy akar-e Istennel járni. Hisz-e abban, hogy Jézus a Megváltó, a Messiás. Vagyis meg akar-e térni Hozzá. Amennyiben igen a válasza, akkor - amikor hívják és megtérésre szólítják azokat, akik ezt nem tették még meg -, akkor előre megy, ahol is a Gyülekezet eöljárói kézrátétellel megáldják. Közben pedig dicséretek szólnak (olyanok, mint a "Vidám Vasárnap" c. műsorban, csak élőben - tehát nem a TV-n keresztül látod).


Ennyi az egész. Ellenben az egész (a Te szavaiddal élve: "szertartás") Bibliai alapokon nyugszik: Jézus azt mondta: "aki megvall engem az emberek előtt, azt én is megvallom a Mennyei Atya előtt.". A kézrátétellel való megáldás szintén Bibliai, ugyanúgy, ahogy a dicséretek ezen formája is (pl. a Zsoltárok részletesen írja, hogy, s miként szóljon Isten dicsérete - ezt követi a Hit Gyülekezete).


Abszolút nincs semmiféle kötelezettsége az újonnan megtért hívőnek - nem kell pl. egy fillér adományt, pénzt sem adnia. Minden teljesen önkéntes alapon zajlik.


Bibliai hasonlattal élve - és emiatt említik is az embernek - az ember hite ekkor (mármint a megtérésekor)olyan, mint a mustármag. Aminek növekednie kell, erősödnie Isten Igéjén. Ezért célszerű eljárnia ez embernek Istentiszteletekre.

Jézus is ezt tette: Igét hirdetett, vagyis tanított.

2009. jún. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!