Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire számíthatok, ha a barátnő...

Mire számíthatok, ha a barátnőm hitgyülis?

Figyelt kérdés
Magamat gyakorlati ateistának vallom, semmi rálátásom sem a Hit Gyülekezetére, sem egyéb vallási témákra. Házasodnak ők ateistákkal? Elutasítják a házasság előtti szexet? Meg akarnak téríteni ateistákat? Nem tudom magamat elképzelni, amint istentiszteletekre járok. Nem zavar, ha valaki hisz valamiben, vallásos, de engem hagyjon ki belőle. Milyen hatással van a Hit Gyülekezete a tag mindennapjaira?
2009. jún. 18. 22:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

23:29-es vagyok, általánosan fogalmaztam, amikor azt írtam, h "örül annak, h hiszel". De ha nem hiszel, annak nyilván nem örül, ez vhogy egyenesen következik ebből. De embere válogatja. (Én magam nem vagyok az a térítgetős fajta pl.)

Na de nem tanácsot kértél, akkor mint tényt közlöm: a hitgyülinek nem csak vasárnap kell az ember, hanem minden nap, és nem csak az ember kell, de az ember mindene, egészen. a fentebbi kérdésekre konkrét választ nem tudok adni.

2009. jún. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
75%
Én több hitgyülis embert is ismerek, dolgoztam/dolgozom nekik, valamint egy volt kollégám is az ( én nem )! Kemény világ, szigorú szabályokkal, és egy parancsoló emberrel ( Németh Sándor ). Van, akiről meg nem mondanád, hogy az, de van, aki minden találkozásunk alkalmával megpróbál megtéríteni. Itt nincs olyan ( ahogy én látom ), hogy csak kicsit tartod be a szabályokat. Csak maguk közül házasodnak, és előtte valóban csak a plafont nézheted! Ezt a volt kollegám mondta. Tehát " zsákbamacska " . Ha pedig nem vagy házas, értelemszerűen nem szexelhetsz. És fontos, hogy a H.Gy-sek nem Istenben hisznek, hanem Németh Sándorban! A lényeg: vagy te is az leszel, vagy keress mást, amíg még megteheted!
2009. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

"Én még olyan Hitgyülissel nem találkoztam, aki nem akart volna engem is bekebelezni. Ámde ne legyen igazam. Én azt mondom neked, mint ateistának, hogy ne kezdj vallásos emberrel. Főleg ne szektással. A szektás embert az sem érdekli, h gondolsz -e egyáltalán vmit Istenről, felsőbb hatalomról. Míg egy történelmi egyházban lévő vallásos ember nem fog téged térítgetni, ha egyik vagy másik felekezethez tartozol, mert örül annak, hogy hiszel.

Tömören ennyi.

Ha szexet szeretnél, akkor ne tőle várd, én ezt tanácsolom neked.

(Tudom, miről beszélek, református vagyok, és behatóan foglalkoztam a kisegyházakkal is."


egyelőre még csak tapogatózom, szóval ez csak egy "gyanú" a részemről. az az érdekes, hogy a vallásról egyáltalán nem beszél, téríteni meg pláne nem akar (egyelőre). ez jellemző a hitgyülisekre, hogy "titkolják"? szóval még bízom benne, hogy tévedek a gyanúmat illetően.

a szexel meg bőven tudok várni. ilyen téren nagyon türelmes vagyok, vele szemben meg pláne. nem gyors kalandot keresek. csak érdekel a "háttér", hogy mégis mire számítsak.

2009. jún. 18. 23:40
 14/35 A kérdező kommentje:

"Én több hitgyülis embert is ismerek, dolgoztam/dolgozom nekik,....."


pontosan ilyen infók érdekelnek, köszi

2009. jún. 18. 23:43
 15/35 anonim ***** válasza:
89%

Én is ismerek hitgyülist, ezért mondtam, h nem találkoztam még olyannal, aki ne próbált volna meg bekebelezni. De személye válogatja. Van, aki még "a homlokára is kiírja", más meg először jól kitapasztalja, h hogy és mikor mondja... alattomosan.

De mi alapján gyanakszol?

2009. jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

"De mi alapján gyanakszol?"

pár apróság és a leírtak mellett igazából csak az gyanús, hogy "titkos", meg nem nevezett programjai vannak (őszinte embernek ismertem meg, inkább nem mondja el, de nem kamuzik vagy füllent az elfoglaltságairól), jellemzően abban az időpontban, amikor a hitgyülis gyüli van a városban (kisváros: elég sok "alternatív" elfoglaltságát kizártam).


kérdés: van a hitgyülinek a meghirdetett heti 1 hétköznapi istentiszteleten kívül szerintetek szombat vagy vasárnap egész délutános programja?

mennyi ideig tart egy ilyen "csoportterápia"?

2009. jún. 19. 00:19
 17/35 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező, te mekkora barom vagy...

Na mindegy.

Már hozzászokhattam volna, hogy ezen az oldalon a te fajtádból nagyon sok van.

2009. jún. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
21%

Előző vagyok!

LEHET LEPONTOZNI!!!

2009. jún. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, te mekkora barom vagy... "


jellemzően igen. azért köszi értékes gondolataidat.

2009. jún. 19. 00:43
 20/35 anonim ***** válasza:
89%
Bár alapjában nem szimpatizálok ezzel a szektával, sőt, megvan róla a véleményem, de nem értem, hogy miért nem kérdezed meg egyenesen, nyíltan a lánytól, hogy neki mi a felfogása a világról, az életről, a szexről, stb. Szerintem ez így lenne korrekt, nem gyanakodni meg nyomozni, hogy hová jár.
2009. jún. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!